60% מההורים העובדים סובלים משחיקה

60% מההורים העובדים סובלים משחיקה

סקר חדש מראה כי הורים עובדים רבים סובלים משחיקה הנובעת משילוב של הורות ולחצי העבודה

שיתוף
שחיקה של הורים עובדים

שחיקה של הורים עובדים

יותר מ -60% מהאמהות והאבות העובדים סובלים משחיקה בעבודה. כך על פי סקר של Business Performance Innovation Network – BPI ו- PollFish שסקרו 2,000 איש. הורים שנסקרו אמרו גם כי 40% ממקרי השחיקה השפיעו בצורה משמעותית על חייהם.

תסכול קיצוני, תשישות מתמדת וקושי בטיפול במשימות היומיומיות הם סימנים ראשונים לשחיקת הורים, אשר השפיעו על איכות החיים של 40% מהנשאלים. כך הם לא היו מסוגלים ליהנות מזמנם עם בני משפחה והיו חסרי מיקוד לו הם זקוקים כדי להתרכז בעבודה.

שני הגורמים העיקריים לשחיקת ההורים קשורים לעבודה, על פי הסקר. תשישות מעבודות בתוך הבית ומחוצה לו גרמו ללחצים ל -29% מהנשאלים. מספר זהה של נסקרים אמרו כי בעיות ומגבלות כספיות תרמו לשחיקה שלהם.

האסטרטגיה הראשית של BPI ומנהל המחקר, דייב מאריי, על פי הצהרתו היא, כי הוא מאמין ביישום תוכניות בריאות לעובד שצריכות לכלול מפגשי ייעוץ בנושא הורות בריאה. ציטוט נתונים סטטיסטיים ממחקר שוק של חברת IBISWorld, Murray גרס כי תוכניות הבריאות הארגונית הן של 8 מיליארד דולר בארה"ב, והן צריכות לכלול ייעוץ להורים, בהתחשב בעלויות.

בתוכניות הבריאות של חברות הוסיפו תוכניות רבות לטיפול בבעיות שונות של העובדים, כולל סיוע לבריאות הנפש, חינוך פיננסי והטבות לתנאים כרוניים, כאבי גב וניהול סוכרת. מעסיקים יכולים לסקר את העובדים שלהם כדי לאמוד את העניין ואת הצורך שלהם בייעוץ להורים.

תוכניות כאלו יכול להיות שוות בהחלט את העלות כיוון שכאשר העובדים סובלים משחיקה, עלויות המעסיק הקשורות לבריאות העובדים יכולות להיות אסטרונומיות – גם בנושא חוסר פרודוקטיביות העובדים. בדו"ח שפורסם בשנת 2017 דיווחו העובדים כי חרדה לגבי הכסף משפיעה על עבודתם, מגבירה את היעדרותם, את תביעות הבריאות מהביטוחים ואת תחלופת העובדים. מעסיקים צריכים לעשות יותר כדי לפקוח עין על התוצאות.

עם אימוץ רחב של תוכניות בריאות, המעסיקים עשויים להיות מונעים להוסיף תוכניות כדי לסייע לעובדים במרכיבי הלחץ שלהם – בין אם זה נגרם מחשש לכסף, הורות, או משהו אחר. כוח עבודה בריא ופרודוקטיבי יכול להיות מעורב יותר, ובסופו של דבר, נאמן יותר.

עובדים שחוקים מתקשים להתמודד עם הלחץ של מקום העבודה וריבוי המשימות. הם יכולים להפוך לאדישים ולחסרי אכפתיות לגבי העבודה, ולהתמודד עם שורה של השפעות שליליות אחרות שיפגעו בפרודוקטיביות.

זיהוי הגורמים הסיבתיים לשחיקת העובדים יכול להבטיח מניעת שחיקה, וידע זה חשוב גם כדי להתמודד עם שחיקה של עובד שכבר קיימת. כמעסיק או מנהל, חשוב מאוד שתפעל כמה שיותר מהר למניעת שחיקת עובדים.

רישום ליריד משאבי אנוש HRexpo2021

אין תגובות

השאר תגובה