שיתוף

מיתוג המעסיק של חברה תלוי במידה לא מעטה באיכות הניהול שלה. חברה שעובדיה מרוצים מהניהול ומהמנהלים, תזכה לפירגון ברשתות החברתיות הרלוונטיות ולכן גם לאהדה רבה יותר בקרב מועמדים ומועמדים פוטנציאלים.

המשמעות היא שארגון שרוצה להצליח בטווח הרחוק, חייב לגייס את הטובים שבין המנהלים ולא להתפשר על מנהלים שהם פחות ממצויינים.

אחרי הכול, מנהלים מצויינים מגייסים ומקדמים עובדים מצויינים, מנהלים בינוניים מגייסים ומקדמים עובדים בינוניים ומנהלים גרועים מעדיפים לגייס ולקדם עובדים גרועים.

כדי להיערך לקראת הקמה של מאגר מנהלים מצויינים, יש להקים מערך שלם של גיוס מועמדים לעתודת מנהלים ולתכנן מסלול הכשרת מנהלים.

במילים אחרות, בעת הליך הגיוס יש לאתר את המועמדים בעלי הפוטנציאל להיות מנהלים מצויינים, ולגייס אותם במסלול שמוביל לתפקידי ניהול.

במילים אחרות, המטרה המרכזית של גיוס מועמדים למסלול מנהלים היא לאתר את האנשים המתאימים ביותר לתפקידי הניהול הדרושים.

להלן 6 תכונות וכישורים שכדאי לנסות לאתר אצל המועמדים בעת הליך הגיוס, כאשר מחפשים את המועמדים בעלי הפוטנציאל להיות מנהלים:

1. מועמד שיודע לצפות קדימה ולהגדיר אילו יכולות ואילו תכונות צריכות להיות לעובד שהוא רואה בו עובד טוב.

מועמד כזה, ברגע שיקבל לידיו תפקיד ניהולי, ידע לגייס את העובדים המתאימים ביותר וידע להפעיל אותם בכיוונים הנכונים.

2. מועמד שיודע איך לטעת מוטיבציה בקרב עובדים אחרים, ואיך לגרום לאחרים לחוש את הלהט להצטיין, לקדם את הארגון ולשאוף להיות הטובים ביותר.

3. מנהל טוב לא נרתע מעובדים שכישוריהם והידע שלהם עולים על אלו שלו ותמיד יעדיף עובדים שיהיו טובים ממנו.

זאת, משום שמנהל טוב יודע שהכישרון, הידע והניסיון של העובדים המצטיינים יסייעו לצוות שלו, למחלקה שלו, או לחטיבה שלו להצטיין ולתרום לארגון כולו.

4. מועמד שבתור מנהל ידע לתת משוב בדרך של ביקורת בונה, מתוך רצון כן, לעזור לכל עובד שלו למצות את כישוריו ולהיות הטוב ביותר שניתן.

מנהל טוב הוא מנהל שמכן להקדיש לעובד מזמנו כדי לברר איתו באילו נקודות הוא זקוק לעזרה ואיך ניתן לשפר את נקודות התורפה שלו ולהפוך אותן לנקודות חוזק.

5. מנהל טוב הוא אדם בעל כושר מנהיגות ולכן יודע לנהל היטב גם עובדים מרחוק, כמו למשל עובדים שעובדים מהבית וגם פרילנסרים, על אף ריחוקם הפיזי של העובדים בשתי שיטות העסקה אלה.

הוא ידע איך להפעיל אותם בדרך שתשיג את המטרות והיעדים של היחידה עליה הוא מופקד ולכן של הארגון כולו.

6. מנהל טוב הוא אדם בעל ידע, מקצועיות ושאיפות גבוהות, שמטרתו לסייע לארגון שבו הוא עובד, להצליח, ולקדם את מטרות הארגון. ובה בעת הוא גם יודע, ושואף, איך להנחיל את כל המרכיבים הללו לעובדים שלו.

כנס קהילת הגיוס יתקיים ב-24 ביוני במרכז הירידים בתל אביב

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה