שיתוף

עובדים מבוגרים תמיד היו ותמיד יהיו העובדים המנוסים ביותר, בעלי הידע הרב ביותר והמיומנים ביותר. ובכל זאת, באופן מסורתי, ארגונים עושים כל שביכולתם כדי "להפטר" מעובדים מבוגרים, או פשוט לפסול את מועמדותם.

יש לכך סיבות רבות, בין השאר חוסר היכולת של מנהלים צעירים להוות סמכות ניהולית מול עובד שמבוגר מהם ב-10-20 שנה.

גיוס עובדים בעלי ניסיון בתעשייה היא דרך קלה וחסכונית למדי, לגייס עובדים בעלי תחומי מומחיות כמו גם גם פוטנציאל למנהלים בחברה.

הנה 6 יתרונות שיש להעסקת עובדים מעל גיל 40:

1 יכולות ניהול וניסיון בניהול:

מנהלים בגילאי 40 ומעלה הם בעלי ניסיון בניהול כמו גם ידע מקצועי. הניסיון שלהם מאפשר להם לקבל החלטות בצורה מושכלת יותר.

2 יכולות טובות יותר במיקוד המטרות:

אחד היתרונות הבולטים להעסקת עובדים מבוגרים הוא היכולת שלהם להתמקד ולהעניק סדר עדיפות נכון למשימות.

בנוסף, עובדים מבוגרים בעלי ניסיון יודעים טוב יותר לנצל את ההזדמנויות בשוק ולמקסם את התועלת מזמן העבודה שלהם.

סקרים שנערכו בארה"ב מגלים כי עובדים מבוגרים עובדים טוב יותר מעודים צעירים יותר והלקוחות מביעים שביעות רצון גבוהה יותר במקרים בהם ביחידה הרלוונטית מועסקים גם עובדים מבוגרים.

3 עובדים מבוגרים נאמנים יותר לארגון:

בניגוד לעובדים צעירים שנוטים לעבור מארגון לארגון, תוך שנתיים עד ארבע שנים מיום הקליטה שלהם בארגון, עובדים מבוגרים מעיפים יציבות תעסוקתית ולכן הארגון צריך להשקיע בשימורם הרבה פחות מאשר בעובדים צעירים.

4 לעובדים מבוגרים מוסר עבודה גבוה יותר:

מסקרים שנערכו בארה"ב עולה, כי יותר מ-60% מהנשאלים ציינו את מוסר העבודה כאחד ההבדלים הגדולים ביותר בין עובדים מבוגרים לצעירים.

כמו כן עולה מהסקרים כי עובדים מבוגרים נקלטים מהר יותר בתרבות הארגונית ומאמצים אותה ומסוגלים להסתגל לסביבת העבודה טוב יותר לעומת עובדים צעירים.

5 נטוורקינג טוב יותר:

עובדים מבוגרים נמצאים בשוק העבודה זמן רב יותר מעובדים צעירים ולכן צברו במהלך השנים קשרים מקצועיים שיש להם חשיבות רבה לגבי קידום הארגון בשווקים קיימים וחדשים.

6 עובדים מבוגרים יותר הם בעלי ניסיון ובגרות:

אחד היתרונות החשובים של עובדים מבוגרים על פני עובדים צעירים הוא שיש בהם שילוב של בגרות נפשית וניסיון.

המשמעות היא שהם יודעים טוב יותר איך להתמודד עם אתגרים, איך לפתור בעיות, אין צורך להסביר להם מהם הכללים והתקנות בכל פרויקט והם עובדים בצורה הרבה יותר עצמאית תוך לקיחת יוזמות וגילוי תושייה.

אין תגובות

השאר תגובה