5 רכיבים שחייבים להיכלל בתיאור המשרה

5 רכיבים שחייבים להיכלל בתיאור המשרה

כיצד לכתוב תיאור משרה איכותי שימשוך אליכם את המועמדים הנכונים?

שיתוף
דרושים במשאבי אנוש

דרושים במשאבי אנוש

תיאור משרה מדויק ואיכותי הוא הדרך הטובה והראשונית לזכות במועמדים טובים. תיאור המשרה צריך להיות מדויק, מסכם, ברור ומושך לעין.

הדרישות מהמועמד צריכות להיות ברורות וכן ההטבות שהחברה מציעה לו. ישנה חשיבות רבה גם לפירוט המשרה, השעות, מקום העבודה ותחומי האחריות שנלווים אל התפקיד.

כתיבת תיאור המשרה מתחילה בלשאול את 3 השאלות הללו:
כיצד אוכל לוודא שהמודעה שלי מוצגת בחיפושים? כיצד אוכל לגרום לאנשים רבים יותר לקרוא את מודעת המשרה שלי? כאשר אנשים קוראים את המודעה שלי, איך אשכנע אותם להגיש פניה?

תיאור המשרה אינו צריך להסביר כל משימה שעשויה להיעשות אי פעם, אך ישנם מספר מרכיבים קריטיים ביותר שצריך להכניס לתיאור התפקיד במודעת המשרה.

כותרת המשרה

כותרת המשרה צריכה לכלול את תיאור התפקיד, טווח השכר המוצע למשרה, הממונה המדווח, שעות העבודה או אם מדובר במשמרות, והסבירות של שעות נוספות או עבודה בסופי השבוע. אם אתם מעוניינים ביתרון תחרותי, הקדישו זמן ומחשבה לכותרת המודעה. כותרת המשרה הינה חשוב להפליא כדי למשוך את המועמדים הנכונים.

תחומי האחריות בתפקיד

תחומי האחריות של התפקיד צריכים להיות כלולים בתיאור המשרה. יש לציין את רשימת האחריות הכללית ותיאורים של משימות מפתח ומטרתם,. בנוסף, לתאר את מבנה יחסי העבודה עם הלקוחות, העמיתים לעבודה, והמנהלים, ואת התוצאות הרצויות מהעובד שיתקבל לתפקיד.

כישורים ומיומנויות

יש לפרט היטב את דרישות התפקיד מיומנויות נדרשות וכישורים הכרחיים. חשוב לפרט גם את רשימת הכישורים הטכניים והניסיון הנדרש, וכן את המיומנויות הרכות ההכרחיות לביצוע התפקיד (כגון: מיומנות תקשורת חזקה, יכולת למידה עצמית, עבודת בצוות וכן הלאה).

יש לציין גם דרישות מיוחדות. הן צריכות לכלול את כל התנאים יוצאי הדופן החלים על העובד (לדוגמה: הרמת ציוד כבד, חשיפה לטמפרטורה קיצוניות, עמידה ממושכת, או נסיעות לחו"ל).

חובות העבודה והאחריות

בנושא חובות עבודה ואחריות, רק שתי תכונות של אחריות בעבודה חשובות במיוחד: אפיון משימות המרכיבות כ-90% מהמשימות המבוצעות ודד ליין לביצוע המשימות כדי לעמוד בזמנים (או לפעמים, לפי סדר החשיבות של המשימות). מעסיקים יכולים לכסות 90% אחוזים או יותר של רוב המשימות ותחומי האחריות בכמה הצהרות בודדות.

חשוב יותר לרשום את מה שיש לבצע ולהשלים מאשר איך העובד יבצע אותם בפועל, במידה ויש יותר מדרך אחת לבצע את זה.

השורה התחתונה

יצירת תיאור משרה אינה עבודה קשה מידי. למעשה, לפעמים מעסיקים רוצים להשתמש בפיתוח של תיאורי עבודה כאמצעי לפתיחת קווי תקשורת חדשים עם העובדים הקיימים. עובדים רוצים לשמוע על הזדמנויות בעבודה, ופיתוח של תיאורים עבודה היא הזדמנות מושלמת להגדיל את מעורבות העובדים.
אם המעסיקים מבצעים את התהליך כראוי, זה יכול אפילו להיות מעניין ונחמד.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה