5 סימנים לכך שגייסתם את העובד הלא נכון לחברה שלכם

5 סימנים לכך שגייסתם את העובד הלא נכון לחברה שלכם

העובד בחברה הוא הנכס החשוב ביותר שלה וכל עובד הוא חיוני להצלחת החברה. אז כיצד תדעו שגייסתם את העובדים הנכונים שיפיקו תוצאות? להלן כמה סימנים לכך שגייסתם עובד לא נכון לחברה

שיתוף

הם יתלוננו בלי סוף על המשימות שעליהם לבצע, יעכירו את האווירה ע"י הדגשת הפגמים בחברה, יחפשו עבודה במקביל ויעשו את המוטל עליהם בלבד ולא מעבר לכך. אלו העובדים הלא נכונים לעבודה בחברה שלכם וכיצד תזהו אותם? להלן 5 סימנים ברורים:

בקשות מיוחדות

האם נתקלתם בבקשה של העובד החדש שגייסתם, לשעות עבודה קצרות עד שיתרגל לתפקיד? האם העובדת שגייסתם רק לפני שבוע כבר מבקשת ימי חופש או חופשת מחלה? בקשות מיוחדות של עובדים מייד עם תחילת העבודה שלהם הן בגדר נורת אזהרה. עובדים יודעים שבתקופה הראשונה לעבודה הם עדיין נבחנים לתפקיד, גם כשמדובר במשרה קבועה ולטווח ארוך. אם העובדים 'מרשים לעצמם' בקשות מיוחדות כבר מתחילת העסקתם, יש כאן בעיה והבעיה צפויה להתפתח בהמשך גם מול תקנות החברה והתאמה למסגרת.

אנרגיה שלילית

האנרגיות של העובדים משפיעות על האווירה הכללית בחברה. אם העובד שגייסתם מצביע ללא הרף על הפגמים בחברה ומתלונן באופן קבוע על המשימות שקיבל, הוא יכול לפגוע במורל של כלל העובדים. מלבד זה רב העובדים נוטים להרכיב על עצמם "משקפיים ורודים" בחודשים הראשונים לעבודתם, כך שאם עובד מתלונן כבר מהתחלה, זה סימן מובהק לכך שהוא לא מתאים לחברה.

לעשות רק את מה שצריך

בשבועות הראשונים לעבודתם, רוב העובדים החדשים יעשו ככל שביכולתם על מנת לייצר רושם ראשוני חיובי על המנהלים שלהם. אם זה להישאר שעות נוספות, לקחת על עצמם משימות רבות, לרשת את עצמם עם רשת של קולגות בעבודה ועוד. אם העובד שלך עושה רק מה שהוא צריך על מנת לקבל את השכר שלו, לא מתאמץ ולא מראה "הגדלת ראש", הוא ככל הנראה יישאר כך גם בהמשך.

טעויות חוזרות ונשנות

עובדים עושים טעויות בהתחלה וזה מובן וידוע. עליהם ללמוד את התפקיד ואת מדיניות החברה ואף אחד לא מגיע עם כל הידע הזה מראש. אך אם העובד שלך עושה טעויות בלי סוף, גם במשימות שכבר ביצע מספר פעמים והתחושה הכללית היא שהוא פשוט לא לומד, זה סימן שהוא אינו מתאים לעבודה בחברה.

פוזל לצדדים

אם אתה מקבל מהעובד מסרים או תחושה שהוא 'פוזל לצדדים' וממשיך לחפש עבודות בחברות אחרות במקביל, סימן שהוא לא שלם עם קבלתו לעבודה אצלך. המסרים יכולים להתקבל באמצעות שיחות שיבצע לחיפוש עבודה ועובדים אחרים ששמעו אותו וידווחו לך. המסרים יכולים להתקבל גם מקולגות שלך בחברות אחרות, שיספרו לך שהעובד שלך מנסה להתקבל לעבודה אצלם. במידה והעובד שלך כבר מהתחלה אינו שלם עם התפקיד או עם תנאי המשרה והשכר, אין טעם שיישאר ויוכשר לתפקיד בחברה ואז יעזוב. במקרים כאלו עדיף להיפרד כידידים כבר בשלב הראשוני. 

אירועים מקצועיים למנהלי משאבי אנוש

אין תגובות

השאר תגובה