5 סיבות לבחירה בניהול מונחה נתונים

5 סיבות לבחירה בניהול מונחה נתונים

עסקים רבים מאמצים ניהול מונחה נתונים כאמצעי להקלה על שינוי, ליתר גמישות וכדי לוודא שהארגון לא נסמך על תהליכים מיושנים

שיתוף
ניהול מונחה נתונים

ניהול מונחה נתונים

כלי המודיעין העסקי כיום דורשים מעט מאוד, אם בכלל, תמיכה ממחלקת ה- IT. מנהלים בארגונים יכולים להתאים אישית את המערכות כך שיציגו את הנתונים שהם רוצים לראות, ולהפעיל במהירות דוחות מותאמים אישית. השינויים באופן שבו ניתן לקבל מידע מנתונים ונבא הצלחות או כישלונות, מאפשרים גם למנהלים שאין להם רקע טכנולוגי לעבוד עם כלי ניתוח ולבצע החלטות מבוססות נתונים.

ניהול החלטות מונחה נתונים נעשה בדרך כלל כדי להשיג יתרון תחרותי. מחקר ממרכז MIT לעסקים דיגיטליים מצא, שארגונים המונעים ברובם על-ידי קבלת החלטות מבוססות נתונים היו בעלי שיעורי פרודוקטיביות גבוהים ב -4% ו -6% מאחרים. עם זאת, הפקת כמויות אדירות של מידע בתחומים שונים של הארגון ושילובם על מנת לקבל מידע לפעולה בזמן אמת, צריך להיות איכותי ומנוהל בדיוק רב.

להלן 5 סיבות לכך שניהול מונחה נתונים הינו אפקטיבי:

ניהול מונחה נתונים משפר את המיומנויות הרכות

גישה מונחית נתונים לפתרון בעיות ושיח מובילה לשיפור התקשורת והעבודה בצוות, בנוסף לשיפור מדדי ביצועים קשים כגון רווחים מפרודוקטיביות. סיעור מוחות מבוסס נתונים, יכול לעזור להטמיע רעיונות יצירתיים לתוך השינוי העסקי. טכניקות אלו חשובות במיוחד עבור אנשים שצריכים לבטא רעיונות חדשניים למשקיעים, לקוחות, ושותפים אחרים במערכת האקולוגית שלהם.

אחריות

שימוש בערכים המתקבלים מנתונים ושיטות אנליטיות לניתוח נקודות מרכזיות בתהליכי ההחלטות משפרים באופן משמעותי את בחירת ההחלטות והאחריות להן. כשההחלטות הניהוליות מגובות בנתונים שנותחו, הן אינן מתקבלות מתוך "תחושת בטן", אלא מבוססות ולכן אחראיות יותר. המהפכה בניהול מצביעים על קבלת החלטות משופרת באמצעות נתונים. גם אם ההחלטה שלך תהיה פחות אופטימלית, תוכל להסביר את הפעולות שלך באופן לוגי והגיוני ולהבין עליך לשפר.

ניתן למדוד את התוצאות

הגדרת מטרות ומדידה כיצד הביצועים שלך יפעלו לטובת האסטרטגיה של הארגון שלך יאפשרו לך לשפר החלטות טקטיות, כמו גם לתקשר את ההצלחות ואת תחומי העדיפויות שלך על ידי חשיבה מבוססת ראיות. תוצאות ניתנות למדידה מאפשרות לך לשנות החלטות ע"ב נתונים אובייקטיבים ולעתים אף בזמן אמת.

ניתן ללמוד ולאמץ התנהגות חיובית

חלוקה של תובנות מנתוני הביצועים שלך תעזור לך להבין מדוע ההחלטות שלך היו נהדרות או פחות טובות ומה יאפשר לך לשפר. תוכל גם לאמץ התנהגות פוזיטיבית כלפי ההחלטות כשאתה מגובה ומרגיש שיש לך רשת של בטחון.

תוכל לשפר את סביבת העבודה שלך

ניהול מונחה נתונים יאפשר לך לשפר את סביבת העבודה שלך, ע"י מידע מהימן באשר לשביעות רצון ואושר העובדים ושיפור מדדים אלו באמצעות ניתוח אנליטי. כשתקבל תובנות מבוססות נתונים על הדרכים להעלות את שביעות הרצון והפרודוקטיביות של העובדים, כך תשפר את סביבת העבודה שלך ותרוויח עובדים מאושרים ומעורבים.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה