שיתוף

אחת הדרכים הטובות ביותר לבחון את מיומנותם של מועמדים וכישוריהם בהשלמת משימות מאתגרות, היא לפנות אליהם חידות מחשבה ולבחון כיצד יפתרו אותם.

גם אם המועמדים לא יצליחו לפתור את כל החידות, הדרך בה הם יתמודדו עם האתגר, לא יחששו וינסו להתעמת איתו – מציגה אופי נחוש ועמיד בפני אתגרים. זוהי תכונה מעורכת אצל עובדים מוכשרים.

דרך טובה לבדוק מיומנויות של מועמדים, היא להציג בפניהם חידה מתמטית או לוגית, ולבקש מהם להציג את הפתרון והן את הדרך בה הם הגיעו לפתרון זה.

ישנם סוגים שונים של משימות שתוכלו להציב בפני המועמדים שלכם,  להלן 5 משימות/חידות מאתגרות וחכמות:

חידה מתמטית – בית מרקחת

ג'ון הגיע לבית המרקחת כדי לקנות אלכוהול 80%, אך לא היה להם את זה במדויק. לכן, ג'ון קנה חצי ליטר של אלכוהול 96% וליטר מים מזוקקים. כמה מים מזוקקים עליו לשפוך לתוך חצי הליטר של 96% אלכוהול, כדי לקבל 80% אלכוהול?

לחם במדבר

שני נוודים במדבר הולכים יחד. אחד מהם מחזיק 5 פרוסות לחם, והשני מחזיק 3 פרוסות לחם. הם פוגשים בעובר אורח עשיר אך רעב, ושלושתם אוכלים יחד את אותה כמות לחם. העשיר משלם להם 8 מטבעות וממשיך בדרכו. כיצד שני הנוודים אמורים לפצל את סכום הכסף, כך שכל אחד מהם יקבל סכום הוגן? (לאחד היו 5 פרוסות לחם בהתחלה, ולשני 3).

חידות היגיון

מי לא חוגג יום הולדת כל שנה?

איזה פרי לא נמכר גם כאשר הוא מתון?

מה הדבר שכשתקרא בשמו לא יהיה קיים יותר?

מה לא מתייבש בשמש?

מה לא יבש בשמש? קרח

מה זה פועל ללא רגליים ולא חוזר? – מים (נחל / נחל)

מה הופך למלוכלך יותר ככל שאתה מתקלח?

השלכת ביצים

יש בניין של 100 קומות. אם ביצה נופלת מהקומה X ומעלה, היא תישבר אם היא תיפול מכל קומה מתחת לקומה X היא לא תישבר. אתה מקבל 2 ביצים וכהן נשברות לא תוכל להשתמש בהן שוב. מצא את קומה X.
כמה ביצים תצטרך להשליך כדי לפתור? איזו אסטרטגיה עליך לאמץ כדי למזער את מספר הביצים שתשליך?.

מושב אקראי במטוס

אנשים מחכים בתור לעלות על מטוס בן 100 מושבים. סטיב הוא האדם הראשון בשורה, הוא עולה על המטוס, אבל פתאום אינו לא זוכר מה מספר המושב שלו, אז הוא בוחר מושב אקראי. לאחר מכן, כל אדם שעולה על המטוס יושב במושב שהוקצה לו אם הוא פנוי, אחרת הוא בוחר במושב אקראי. הטיסה מלאה ואתה אחרון בתור. מה ההסתברות שאתה תשב במושב שהוקצה לך?

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה