5 טיפים למציאת שחקנים מובילים בראיונות עבודה

5 טיפים למציאת שחקנים מובילים בראיונות עבודה

מחקרים מראים כי 33% מהמנהלים ידעו בתוך 90 השניות הראשונות של ראיון העבודה אם הם יגייסו את המועמד או שלא

שיתוף
ראיון מובנה

ראיון מובנה

הרושם הראשוני הוא חזק להפליא ההופעות הראשונות הן חזקות להפליא, אך כמנהל גיוס, כדאי להילחם ברושם זה ולאמץ טקטיקות נכונות שיאפשרו לך לזהות את המועמדים הטובים ביותר.

כאשר חברות גדולות וקטנות מתחרות על מאגר כישרונות מוגבל, חשוב לגייס את המועמדים הטובים והמתאימים ביותר לחברה, ולוודא גיוס יעיל שלא יגרור אחריו נטישות ועלויות נוספות.
ראיון העבודה היא ההזדמנות הראשונה למנהלים לפגוש את השחקנים שלהם באופן אישי. לפיכך, הראיון מהווה הזדמנות מכרעת לגיוס כישרון עליון.

להלן 5 רעיונות שימושיים וטיפים לזיהוי השחקנים המובילים בראיונות:

אפשרויות למידה ופיתוח

קריאת קורות חיים תיתן לכם מושג על היתרונות והיכולות של המועמד, אך הישגים קודמים לא מבטיחים הצלחה בעתיד. כאשר מחפשים כישרונות חשוב אומנם לבחון את הישגי ותוצאות העבר, אך להשאיר מקום להבין האם המועמד יוכל להתפתח וללמוד בקלות, כדי שתוכלו לפתח אותו בהמשך. העסקת עובדים עבור סטארט-אפים וחברות קטנות מצריכה יכולת לגדול ולהתאים לסביבות מאתגרות במיוחד, וזה חשוב אף יותר מהישגים קודמים.

שאלו את השאלות הנכונות

יש לכם זמן מוגבל במהלך ראיון עבודה כדי לוודא שאתם שואלים שאלות מזהות את המועמדים. לכל שאלה שתשאלו במהלך הראיון צריכה להיות מטרה ברורה וקריטריונים מוגדרים היטב, כדי למדוד אם המועמד מתאים למה שהארגון צריך.

כמראיין, עליך לעצב מראש שאלות שיאפשרו לך לגלות האם למועמד יש את היכולות הבאות: מיומנויות ספציפיות לתפקיד, מיומנויות מנהיגות ארגונית, יוזמה, יכולת פתרון בעיות, יכולת לעבוד תחת לחץ, ועבודה בצוות (במידה וצריך).

בקשו מהמועמדים להשלים משימה

דרך טובה לבדוק מיומנויות של מועמדים, היא להציג בפני המועמד מקרה מבחן ולבקש ממנו/ה לבוא עם פתרון. אנשים שיש להם תהליך החשיבה הנכון יוכלו לבוא עם רעיונות מבריקים גם כאשר ניתנה להם הדרכה מינימלית.
ישנם סוגים שונים של משימות שתוכלו להציג בפני המועמד שלך בהתאם למה שאתה רוצה לגלות. לדוגמה, אם אתה רוצה להבין אם המועמד הוא חדשני וחושב מהר, תוכל לבקש ממנו לפתור חידה או פאזל מורכב.

האם המועמדים שואלים את השאלות הנכונות?

ברגע שאתה מבקש מהמועמד לשאול שאלות, זוהי הזדמנות מצוינת להקדיש תשומת לב מיוחדת לשאלותיו ולגלות אם אתה עומד מול מועמד מוכשר באמת.

מועמדים שיש להם מוטיבציה גבוהה לעבודה, ישאלו שאלות שהם כבר חשבו עליהן מראש, וידיעו מוכנים לראיון. הם גם ילמדו את החברה האינטרנט וישאלו שאלות שמראות כי הם מבינים היטב מה החברה עושה ומה התפקיד מצריך. שאלות על תרבות החברה, הכשרה, האתגרים הנוכחיים, הערכות ביצועים והזדמנויות לפיתוח מקצועי מראים כי המועמד מעוניין לעבוד עבור החברה ומצפים לכך כצעד חשוב בקריירה שלו.

ראיונות מרובים

אל תרגישו נבוכים אם תרגישו שאתם מעוניינים לבצע ראיונות נוספים עם מועמדים מסוימים. תהליך הגיוס הוא ארוך ויקר וחשוב להצליח בו היטב. עליכם להיות בטוחים שאתם בוחר בהאדם הנכון. אתם לא רק צריכים אנשים שיכולים לבצע את העבודה טוב יותר מאחרים, אלא גם מישהו שמתאים היטב לתרבות החברה ומסתדר עם כל חברי הצוות. לאחר שיש לכם כ- 3 מועמדים מובילים, ערכו איתם ראיון נוסף ובקשו גם ממנהלי הצוות הרלוונטיים לראיין אותם בעצמם. כך תוכלו לקבל את הרושם הטוב ביותר מכל המראיינים.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה