שיתוף

עודף הביקוש לעובדים, בעיקר מיומנים ומוכשרים, נמצא כיום בשיא של כל הזמנים, ועובדים יכולים להיות בררניים בנוגע למקומות עבודה. התוצאה היא שיעורי נטישה גבוהים מאי פעם.

הנטייה הטבעית היא להציע לעובדים חבילות שכר משופרות כדי שלא ינטשו. אין ספק ששדרוג חבילות השכר לעובדים הוא אכן בעל חשיבות, אבל הוא אינו מספיק כדי למשוך את העובדים הטובים ביותר או לשמר אותם.

רוב העובדים רוצים לבוא לעבודה בתחושת שמחה. והמפתח ליצירת תחושה כזו אצלם הוא יצירת סביבת עבודה וחווית עבודה חיוביות.

וכאשר מדברים על חווית עבודה חיובית היא חייבת לקחת בחשבון את כל אחד מהאספקטים של חווית עובד, שכן התייחסות רק לחלק מהאספקטים ולא לכולם, עלולה להשפיע דווקא לרעה.

ממחקרים שביצעה חברת המחקרים האמריקאית גאלופ עולה, כי כ-32% בלבד מהעובדים חשים שהם מחוברים לארגון, שיש להם מוטיבציה ושהם מבצעים את עבודתם תוך שאיפה למצויינות.

המשמעות היא שהרוב המכריע של העובדים לא מבצעים את המיטב והמירב, משום שהם חשים מנותקים מהארגון. כתוצאה מכך הם חסרי מוטיבציה ולא חשים כל נאמנות לארגון בטווח הארוך.

חברות שמחפשות עובדים שבעת תהליך האיתור והגיוס מביעים מוטיבציה גבוהה והתלהבות לעבור אליהן, שוכחות לפעמים שהליך העסקה לא מסתיים עם החתימה על חוזה העבודה.

כדי לשמר את העובדים במצב של מוטיבציה גבוהה ומחוברות גבוהה לארגון, יש להשקיע בהם לכל אורך הדרך.

הנה חמש שיטות ודרכים לאתר, לגייס, לקלוט ולשמר עובדים תוך יצירת חווית עובד חיובית ושמירה על רמת מחוברות גבוהה לארגון:

1 הפכו את סביבת העבודה לדיגיטלית ככל האפשר:

העניקו לעובדים בארגון את אותה חוויה דיגיטלית שהם חווים בכל שאר אופני ההתנהלות שלהם בחיים שמחוץ לעבודה.

2 בנו תרבות ארגונית של יצירת אמון הדדי:

צרו תרבות ארגונית שבה אמון הדדי (בין העובדים לחברה) הוא מצב בסיסי שמחייב את כל העובדים והמנהלים.

3 צרו סביבת עבודה שמעודדת את צמיחת העובדים:

למידה של עובדים ופיתוח אישי של העובדים הם כיום מרכיבים חשובים עבור העובדים, יותר מאי פעם. עובדים יחושו נאמנות לארגון שמשקיע בהם ותורם לקידומם האישי והתפתחות הידע שלהם.

4 עצבו את מסלול הקריירה הנכון ביותר עבור כל עובד:

כל נושא פיתוח הקריירה של העובדים עבר מהפך משמעותי בשנים האחרונות. רובם המכריע של העובדים לא רוצים להחתים שעון בכניסה וביציאה, ובין לבין להעביר איכשהו את הזמן.

כל עובד, מהזוטר ועד הבכיר ביותר, מחפש קריירה משמעותית שתהווה חלק חשוב מחייו ושהוא יוכל להזדהות איתה.

5 הקפידו על שיתוף פעולה הדדי:

שיתוף פעולה בין העובדים לבין עצמם ובין העובדים לארגון, הוא המפתח להצלחתו של כל ארגון. שיתוף פעולה הוא מצב בו שני צדדים (או יותר) פועלים יחד למען מטרה משותפת.

שיתוף הפעולה חייב להיות מצב של win win. כלומר הוא צריך להתבצע באופן שיועיל לכל הצדדים באותה מידה.

התועלת חייבת להיות הדדית עבור הארגון ועבור כל אחד מהעובדים ששותפים בו. שיתוף פעולה שמתבצע בצורה נכונה יכול להוות מנוף יעיל מאד להצלחת העובדים והארגון כאחד.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה