שיתוף

ארגונים כיום מתמקדים יותר בשיתוף פעולה ועבודת צוות מאשר בתחרות, אך אין זה אומר שצריך לוותר על תחרות בריאה בין העובדים בארגון. התחרות מניעה אנשים לעבוד קשה ולהשיג יותר, לדחוף את עצמם מעבר לגבולות שלהם, ובנוסף, תחרות מעוררת חדשנות ומשפרת תפוקה.

למרות שתחרות יכולה להישמע רע, כשמיישמים תחרות בריאה ותורמת בין העובדים, כולם יכולים להשתפר.

להלן 5 דרכים ליישם תחרות בריאה:

ללמד ולקדם קונפליקטים בריאים

התחרות יכולה ליצור קונפליקט בין העובדים, כאשר חסימת והגבלת משאבים עלולה לגרום למתיחות. עם זאת, כאשר חברי הצוות מבינים כיצד הקונפליקט יכול לתרום להם תוך למידה ויצירת דיון איכותי, התחרות הופכת קטליזטור לחדשנות ולשיפור. לימוד קונפליקט בריא הוא הצעד הראשון.

לתגמל את העובדים עם הביצועים הטובים

בתחרות כמו בתחרות, יש פרסים. חשוב שהעובדים ידעו מראש את התגמולים לכל הישג וביצוע ומה ממתין להם בסיום התחרות כאשר הם יגיעו לתוצאות הרצויות. בנוסף, יש לתגמל את העובדים על פי ההישגים ולא באופן זהה. אם תתגמלו את כל העובדים שלכם באותו אופן, אנשים לא ירגישו שהם צריכים לעבוד קשה כדי להבדיל את עצמם. תגמול אנשים באותה מידה ללא תלות בביצועים, תפגע במוטיב ההנעה בתחרות.

הגדרת מטרות נמתחות

העובדים שלך צריכים להתחרות לא רק עם אחרים בתוך הארגון, אלא גם עם המתחרים של הארגון שלכם. הם צריכים להתחרות נגד המאמצים הקודמים שלהם, ומול ההצלחות האפשריות של ארגונים אחרים. כך העובדים יוכלו להיות הכי טובים שהם יכולים להיות. את המטרות של התחרות יש להגדיר מראש וחשוב שהן יהיו מטרות נמתחות – כלומר שהגבולות שלהן אינם מוחלטות וברורות. כך תוכלו לתגמל אף יותר עובדים שהשיגו את מטרותיהם ומרחיבים את אפשרויות המטרה.

ספקו משוב ביצועים אותנטי

המתנה הגדולה ביותר שאתה יכול לתת לעובדיך היא דעתך הכנה על עבודתם. משוב לעובדים שמשקיעים מאמץ ועובדתם מוכרת, היא ערך שאין לו תחליף. עובדים גם ירצו לשמוע היכן הביצועים שלהם חלשים יותר, כדי שיוכלו להשתפר ולהצליח יותר בתחרות.
אם אתם חוסכים משוב שלילי מהעובדים שלכם, הם לעולם לא יוכלו להשתפר ולהצליח. כך גם הם יפסידו וגם אתם.

שלבו משחק בתחרות

התחרות צריכה להיות מהנה בנוסף להיותה מעשית ומקצועית והדרך לבצע זאת בהצלחה היא לשלב משחק בתחרות. משחקים כגון כדורסל, כדורגל, פינג פונג שולחן, וכד', יכולים להשתלב כחלק מהתחרות הכללית בין העובדים ולזכות אותם בתגמולי ביניים. הדבר יוסיף התלהבות וכיף ויניע את העובדים להמשיך להתחרות גם התחום המקצועי.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה