5 דברים שמנהלים גרועים אומרים

5 דברים שמנהלים גרועים אומרים

מנהלים טובים קל לזהות, הם משבחים את העובדים שלהם, אומרים דברים כמו "כל הכבוד" ו"עבודה יפה", הם מצוינים ביחסי אנוש ובפרגון ככלי הנעה והם יודעים להקשיב לצוות ולקבל מהם הצעות ורעיונות לשיפור

שיתוף
התמודדות עם עובד גרוע

התמודדות עם עובד גרוע

מנהלים גרועים הם סיפור אחר לגמרי. התנהגותו של מנהל גרוע היא לרב בלתי צפויה ומאיימת. זו אחת הסיבות שכל כך מלחיץ לעבודה עם מנהל גרוע, אתה אף פעם לא יודע למה לצפות.

ובכל זאת, תוכל לזהות מנהל רע על ידי הקשבה לחלק מהדברים הרעים שהוא יגיד כשהוא כועס או מאוכזב. דברים שמנהלים טובים לעולם לא יגידו, לא משנה עד כמה הם מתוסכלים.

להלן 5 דברים שמנהלים גרועים אומרים:

אתה לא יכול ללכת הביתה עד שתסיים

אם החברה משלמת לך משכורת גלובלית או אם היא משלמת פר שעת עבודה, אתה יכול להחליט בעצמך מתי ללכת הביתה, אלא אם כן אתה חתום עד הסכם עבודה בו מצוינות בבירור שעות העבודה היומיות. כך או כך, המנהל שלך לא יכול להכריח אותך לעבוד שעות נוספות, הוא יכול לבקש ממך להישאר. כאשר הוא מצווה עליך באופן הזה, סביר שלא תרצה להישאר שעות נוספות. אולי זה גם הזמן להתחיל לחפש עבודה אחרת.

אם אתה לא מעוניין בעבודה שלך אני אמצא מישהו שירצה בה

משפט זה מהווה את האיום הקלאסי שמנהלים רעים משתמשים בו כדי להפחיד את העובדים שלהם. המשפט הזה בדרך כלל מגיע ממנהלים גרועים שמתקשים להתמודד עם פרויקט או משימה שמתעכבת. אל תיכנעו לאיום הזה, אין שום סיבה שמישהו ידבר אליכם בצורה הזו.

אני לא הולך להגיד לך שוב

רק מנהלים גרועים באמת משמיעים איומים כאלו. מנהלים טובים יודעים שזה בסדר לחזור גם 10 פעמים על הדברים עד שהעובד יבין את משמעותם. כשעובד נתקל במכשול בעבודה והוא מצפה מהמנהל שלו לסייע, הדבר האחרון שעליו לספוג הוא חוסר סובלנות שכזה.

זו המדיניות ועליך להתמודד איתה

מנהלים טובים יאמרו, "אני יודע שהמדיניות הזו קצת מגבילה ואני מתנצל אך הפעם עלינו לפעול בהתאם לה ובהמשך נוכל לראות כיצד והאם ניתן לשנותה." זה משפט שמגיע כתגובה לבקשה שלך לשנות אספקט לא תקין במדיניות החברה. מנהל שיגיב במשפט " זו המדיניות ועליך להתמודד איתה", הוא לא מנהל שתרצה להישאר לעבוד איתו. לעיתים משהו במדיניות החברה עשוי לקלקל לחברה עצמה, למשל ביורוקרטיה מסרבלת בקבלת לקוחות חדשים שעשויה להבריח את הלקוחות, או סירוב לעבוד מול שוק מסוים שכעת נמצא בתנופה. אחד התפקידים שלך כעובד מסור הוא לערער על מדיניות שאינה תורמת לחברה, ואם מנהל לא מסוגל להיות קשוב לרעיונותיך, הוא מנהל גרוע.

אם רציתי את דעתך בנושא הייתי שואל אותך

זה משפט שיגיד רק מנהל חרדתי שחושש מהכפופים לו וחרד לעמדתו. אין שום סיבה שבעידן הנוכחי מנהל יתבטא בצורה עוינת כל כך. מנהל שמתבטא בצורה כזו פוגענית כלפי העובדים שלו, לא צריך להישאר בחברה. וודאי שלא בתפקיד ניהולי.

סדנת מנהלים בנושא דיני עבודה בצל משבר הקורונה

אין תגובות

השאר תגובה