5 דברים שמועמדים דנים בהם מלבד השכר

5 דברים שמועמדים דנים בהם מלבד השכר

ישנם דברים נוספים שמועמדים דנים בהם בראיונות עבודה מלבד השכר. להלן 5 מהם:

שיתוף
משא ומתן מועמדים

משא ומתן מועמדים

לא תמיד משרת החלומות של המועמדים מגיעה עם שכר חלומי. לפעמים המועמד עבר כבר סבב ראיונות ולבסוף התקבל למשרה נחשקת בחברה בה הוא מעוניין לעבוד, הבעיה היא, שהשכר לא הולם את ציפיותיו.

מועמדים כיום כבר יודעים, שישנם אלמנטים לא פחות חשובים משכר בעבודה, וחשוב להם שהם יילקחו בחשבון בעת המו"מ עם המגייס.

להלן 5 דברים שמועמדים דנים בהם בראיונות עבודה, מלבד השכר:

תיאור התפקיד

לא תאמינו כמה משקל יש לתיאור התפקיד של העובד, בחיי הקריירה שלנו. עובדים יעדיפו לעבוד במקום עבודה, שתיאור התפקיד שלהם שם הוא "עוזר/ת מנהל" במקום "מזכיר/ה". לדקויות הללו יש משקל רב בערך העצמי של האדם, ואתם יכולים למצוא את עצמיכם דנים עם מועמד למשך שעות ארוכות, בנושא תיאור התפקיד שלו, כשבפועל, הוא עושה את אותה עבודה בכל מקרה.

תיאור התפקיד מהווה משקל חשוב בהחלטה של המועמד ללכת על התפקיד, גם כאשר השכר פחות מרצה אותו. לכן, במידה ויש לכם אפשרות לקבל את בקשתו, חשוב ללכת לקראתו ולאפשר לו לכנות את תפקידו בדרך שתעשה אותו מאושר.

תיאור תפקיד מכובד ובכיר, מספק לעובד להרגיש בעל תואר טוב יותר, וגם מספקת לו נדבך איכותי נוסף בקורות החיים.

החזרי נסיעות

החזרי נסיעות לעובדים הם קבועים בחוק. עם זאת, ישנם כל מיני הסדרים נוספים בחברות הקשורים לנסיעות. ישנן חברות שמספקות לעובדים רכב חברה, החזרי נסיעות ברכבת במקום באוטובוסים, תשלום נוסף על הזמן בו העובדים נמצאים בנסיעה לעבודה, וכד'. לכל חברה יש את המדיניות שלה לגביי החזרי הנסיעות, והאפשרויות רבות ומגוונות. מועמדים יכולים להתעקש על סוג מסוים של החזרי נסיעות והמעסיק צריך לשקול אם הוא יכול לאפשר זאת.

הסדרי לינה

ישנם כיום עובדים רבים שעובדים מרחוק, במיוחד כאלו שגרים רחוק ממקום העבודה ועובדים מהבית במרבית ימות השבוע. עובד שגר באילת ועובד עבור חברה בתל אביב, לא יגיע למשרד מידי יום, אך יתכן והוא יצטרך להגיע אחת לשבועיים או חודש לצורך פגישות הנהלה. מלבד ההחזרים על הטיסות הלוך ושוב, ישנם מועמדים שיבקשו הסדרי לינה לימים בהם הם מגיעים לישיבות במרכז שמאלצות אותם להישאר באזור עד שעות הערב המאוחרות. חשוב שהמעסיק יהיה מסוגל לממן שהייה במלון לעובדים שמגיעים מרחוק, במועדים אלו.

הטבות

הטבות לעובדים הם אחד הדברים המהותיים היום, כאשר מועמדים מחפשים עבודה. ההטבות כל כך נרחבות ומגוונות שהם יכולות לנוע בין סבסוד ארוחות ומתנות בחגים, ועד ביטוחי בריאות, חופשות לידה ארוכות בתשלום, וטיולי גיבוש לחו"ל. מועמדים בהחלט מעלים את נושא ההטבות במהלך המו"מ בראיונות עבודה וחברות ששואפות למשוך את הכישרונות הטובים ביותר, צריכים לעדכן את ההטבות שלהן לעובדים, לרמת המקסימום האפשרית.

חוזה עבודה

חוזה העבודה של העובד הוא המסמך הכתוב שמעגן את כל מה שהובטח לו בתהליך קבלתו לחברה. המועמד לרב יקפיד על הניסוח המדויק בחוזה, של אותם הדברים שהוא ביקש במו"מ. הכנת חוזה העבודה יכול להיות תהליך מורכז שימשך מספר ימים ויעבור כפינג פונג מהמעסיק למועמד, עד שכל הצדדים יהיו מרוצים עם הכתוב ויחתמו עליו. חשוב לנסות להיות גמישים ככל האפשר עם הניסוח המועדף על המועמד בחוזה, ועם זאת להקפיד על הניסוח המשפטי המדויק.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה