5 אלטרנטיבות לחיזוק מעורבות העובדים מלבד העלאה בשכר

5 אלטרנטיבות לחיזוק מעורבות העובדים מלבד העלאה בשכר

בעוד שלהרוויח יותר הוא מניע טוב, הוא לא צריך להיות המוצא האחרון כשמדובר בהגדלת שביעות רצון ומעורבות העובדים שלכם

שיתוף
מעורבות העובדים

מעורבות העובדים

אם עליכם לחזק את הקשר עם העובדים ואת מעורבותם והאושר שלהם בעבודה, ישנן חלופות נוספות רבות מלבד שכר ובונוסים בהן תוכלו להשתמש לצורך השגת המטרה. אם אתם סבורים כי שכר גבוה יותר הוא הדרך היחידה להשיג רמות מעורבות גבוהות יותר, שקלו את חמש החלופות הבאות:

דגש על רווחה כוללת

בהתחשב בעובדה (על פי מחקרים) שרק מחצית מהעובדים חושבים שרווחתם היא חלק חזק מתרבות הארגון שלהם, יש בהחלט מקום לשיפור. בנוסף להטבות הברורות יותר כגון העלאה בשכר, בונוסים, ביטוחי בריאות, וכד', העובדים זקוקים לראייה הוליסטית יותר של יוזמות רווחה ארגוניות, כולל התמקדות בצרכים פיזיים, רגשיים, חברתיים וכלכליים. יש לעשות שימוש בפרקטיקות מתאימות כעת כשגם אתם וגם העובדים מכירים בחשיבות של שביעות הרצון והמעורבות במקום העבודה והשפעתם על השורה התחתונה של רווחי הארגון.

עידוד מפגשים ארגוניים רוחביים

מפגשים חברתיים נוטים לחבר בין אנשים, במיוחד כאשר יש פעילות כיפית ומגבשת וארוחת צהריים טובה שמעורבים בעניין. לאחר חודשי עבודה אינטנסיביים ארוכים, חשוב לקיים אירועי חברה מגוונים ומעשירים שיספקו חוויה וכיף. זו דרך מצוינת לשפר את המורל של העובדים והמנהלים בחברה ולגבש את כולם יחד. חשוב לזכור כי מקום העבודה חייב להיות מקום שכיף לעבוד בו, והאירועים הללו מספקים גוון שונה לעבודה ומחזקים את תרבות החברה. הם מחזקים את מותג המעסיק ואף מושכים עובדים מוכשרים נוספים להגיש מועמדים ולהגיע לעבוד בחברה. כדי לשפר את המורל ולהזכיר לעובדים מדוע החברה היא מקום מרגש לעבוד בו, חשוב לקיים אירועים כאלו.

שדרוג סביבת העבודה

שום דבר לא משדר יותר חוסר מוטיבציה לעבודה מאשר חלונות מוגפים, אור משרדי, חדרים צפופים וקטנים, היעדר צמחים, או חלל מרתיע. אם רמות ההתחייבות שלך לעובדים גבוהות ואתה מעוניין לשפר את סביבת העבודה שלהם, יש לבחון את הדרך בה ניתן לחדש ולשדרג את העיצוב המשרדי כדי להפוך את סביבת העבודה לנעימה, פורייה וכיפית. התמקדות ביצירת מרחב המעודד קשרים בין העובדים ומאפשר אינטראקציה ושיתוף פעולה כגון תוכנית פתוחה ומתחמים משותפים, יעודדו את העובדים לבצע את עבודתם בנוכחות אחרים.

עידוד פיתוח מתמשך

כיום יותר מתמיד, העובדים רוצים להיות במוקד העניינים מבחינת ההכשרה והפיתוח. הם רוצים יותר מתמיד לזכות לדרכים שתאפשרנה להם לרכוש מיומנויות מתקדמות וללמוד דברים חדשים בעלי ערך בתפקידים הנוכחיים והעתידיים שלהם. זה יעזור להם להיות יותר מעורבים בעבודה ולהתקדם בחברה. זה ישמור על העובדים שלך חיוניים ובעלי ערך וישפיע לטובה על השורה התחתונה של הארגון.

הכרה ותגמול עבודה טובה

ההכרה במאמצי העובדים היא קריטית להגברת רמות המעורבות, שכן כאשר העובדים מרגישים טוב כאשר הם מוערכים עבור העבודה שהם עושים. ההערכה מאפשר להם להרגיש שהארגון מכבד את איכות העבודה שהם עושים ולכן יש להשקיע בכך מחשבה ותגמול.

אין תגובות

השאר תגובה