שיתוף

כל חברה שואפת לגייס את הטלנטים המצטיינים והמתאימים ביותר. אלו שמצטיינים בביצוע המשימות, גורמים לעמיתיהם להרגיש בנוח, מעלים רעיונות חדשים ולוקחים על עצמם אתגרים חדשים.

האתגר הגדול שכל ארגון מתמודדת איתו הוא איך והיכן ניתן למצוא את הטלנטים הללו. לפני שמתחילים לחפש את הטלנטים הטובים והמתאימים ביותר, על מנהלי משאבי האנוש להגדיר – ביחד עם שאר חברי ההנהלה הבכירה של החברה – מהן תכונות המפתח שיש לחפש אצל העובדים הפוטנציאליים שכדאי להשקיע רבות בגיוסם.

במילים אחרות, חשוב להגדיר מהן התכונות שרוצים לראות אצל עובדי המפתח, שצפויות להוביל להצלחת החברה בענף שבו היא פועלת, ושיגרמו לחברה לרצות להשקיע בגיוס ושימור לאורך זמן, של הטלנטים שהם בעלי תכונות אלה.

להלן 4 תכונות שצריכות להיות לעובדים מצויינים שלארגון כדאי להשריע רבות בגיוסם ובשימורם לאורך זמן:

1 עובד שיודע להכיר בערכם של עמיתיו ולהביע את הערכתו אליהם:

הכרה בהישגים של עמיתים ופירגון אמיתי להם, הם חלק מכריע בבניית תחושה של קהילה בארגון.

לכן, עובדים שיודעים לזהות הצלחה אצל עובדים אחרים ולהביע את הערכתם על כך, הם עובדים שכדאי לשמר אותם לאורך זמן.

2 עובד שמקשיב ומתקשר מצויין:

העובדים הטובים ביותר הם אלה שמקשיבים לאחרים ויודעים לתקשר בכנות ובשקיפות. כמו כן, עובדים טובים להוטים להשתתף בסקרי שביעות רצון ולנצל ערוצי משוב אחרים, והם מעודדים את עמיתיהם להשתתף בהענקת משוב אמיתי וכן ובסקרי שביעות רצון.

עובדים מצטיינים הם אלה שמיומנים גם במתן משוב בונה והם גם אלה שנוהגים להעלות רעיונות חדשניים.

פרט לכך, עובדים מצויינים הם עובדים שהינם מעורבים באופן פעיל בהענקת משוב ומוודאים שהמנהלים יקחו אחריות על נקיטת פעולה בהתאם למשוב שהם מקבלים מהעובדים.

3 בעלי מוטיבציה גבוהה:

כאשר עובדים הם חדורי מוטיבציה, המוטיבציה שלהם היא "מדבקת". הם מובילים על ידי מתן דוגמה אישית, מפגינים פרודוקטיביות יוצאת דופן, עומדים בלוחות זמנים ולוקחים יוזמות.

בדרך כלל הם סוחפים אחריהם את עמיתיהם שהולכים בעקבותיהם. אחת הסיבות לכך היא שעובדים חדורי מוטיבציה מחפשים תמיד הזדמנויות לעזור לאחרים.

לכן כדאי לחפש מועמדים שהפגינו מידה רבה של מעורבות בתפקידיהם הקודמים ומגלים התלהבות ולהט כלפי העבודה שהארגון עושה.

עובדים כאלה יבצעו את המשימות על הצד הטוב ביותר ויהוו השראה לאחרים לבצע את המיטב שלהם.

4 שחקן צוות – עובד שניתן לסמוך עליו ולתת בו אמון:

עובדים שניתן לתת בהם אמון הם בהכרח נכס חשוב לחברה. מדובר בעובדים שנרתמים לסייע כשעובדים אחרים כשאלה נקלעים לבעיה, בלי להתפאר בהישגיהם, וזוכים לכבוד על ידי אחרים, הם שחקני צוות.

זאת ועוד, עובדים שהם שחקני צוות הם אלה שבונים סביבה של אמון ומהווים את הבסיס לכל תרבות ארגונית מכילה. עובדים אלה מובילים באופן קבוע, ומפגינים את הפתיחות והנכונות שלהם לשתף פעולה עם אחרים.

ממחקרים שבוצעו בארה"ב עולה, כי חברות מכילות, שמעסיקות עובדים מכילים שניתן לתת בהם אמון, הן חדשניות פי 1.7 לעומת חברות שאינן כאלה.

עוד עולה מהמחקרים, כי הסבירות שחברות מכילות יעמדו ביעדים הפיננסיים גבוהה בכ-120% לעומת חברות שאינן מכילות.

 

 

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה