שיתוף

לבני דור המילניום יש את אותם רצונות כמו שלנו, הם מעוניינים להצליח בקריירה שלהם, לשמור על איזון בין העבודה והבית, וליהנות ממה שהם עושים. מעבר לכך, יש להם גם כמה מאפיינים ייחודיים.

עם זאת, חלק מהארגונים שקועים כל כך במודל הקודם וההיררכי שלהם, שהם לא משנים את המדיניות ותרבות הארגון כך שיענו על הצרכים של כוח העבודה של היום.

מחקרים בתחום הגיוס מציגים תמונה לא פשוטה: ניכר כי הרבה יותר קשה לגייס ולשמר את כוח העבודה של בני דור המילניום.

לכן, לא משנה אם אתה עובד בהיי-טק, בנקאות, קמעונאות, מלכ"ר או כל ענף אחר, נראה שהגיע הזמן שהארגונים יתאימו לצורכי העובדים שלהם – לא רק לדור המילניום, אלא לעובדים של כל הדורות הקודמים והעתידים.

כיצד מבצעים זאת? להלן 4 צעדים פשוטים:

הפכו את העבודה למעניינת

האנרגיה היצירתית של בני דור המילניום היא מפעימה. לא בטוח שלנו היה את אותה אנרגיה ויצירתיות כאשר אנחנו התחלנו לעבוד לפני כעשרים שנה. בעבר, חברות נט לדחות באופן גורף רעיונות והצעות של עובדים בשל הביורוקרטיה הסבוכה לשמור על זכויות יוצרים ולתגמל עובדים שיזמו רעיונות איכותיים, אך כיום זה בהחלט ניתן לביצוע.

עודדו את העובדים שלכם ליזום וצרו תכנית תגמולים לתמרץ את העובדים כדי שיעלו רעיונות יצירתיים ואפקטיביים ככל האפשר.

כוח העבודה של היום לא רק רוצה, אלא גם דורש, לעשות כל מה שאפשר כדי לממש את היצירתיות והעניין בעבודה. ספקו להם כיוון ומטרה וצאו מדרכם. הניחו להם לפעול באופן עצמאי כדי להשיג את מטרותיהם ואת מטרות הארגון.

ספקו משוב משמעותי

עובדי דור המילניום באופן כללי אוהבים ומעריכים משוב כנה וביקורתי. הם מצפים לשיחות משוב באופן תכוף וקבוע, אחת לשנה זה לא מספק.

עובדים רבים לא אוהבים ביקורות רשמיות ומעדיפים שיחות אחד על אחד ומערכת יחסים "חברית" עם המנהל, כך שהוא יכול לספק להם ביקורת בזמן אמת ולהנחות אותם לעבודה טובה יותר.

משוב אפקטיבי אחד על אחד הוא היעיל ביותר כאשר הוא מתוחזק באופן קבוע, וכאשר המנהל נוכח באופן מלא במהלך האינטראקציה, ובסופו של דבר מספק הסברים והדרכה.

וודאו שהמנהלים שלכם מתייחסים לעובדים בכבוד והם יקבלו את המשוב שלהם בקלות.

אפשרו לאנשים לעבוד בשיתוף פעולה

כבני אדם, אנחנו יצורים חברתיים מטבענו, אך סביבות עבודה רבות לעתים הופכות אותנו למכונה עצמאית.
נסו להחליף משרדים עם קירות חוסמים, לחללים פתוחים ומזמינים, עם פינות ישיבה רחבות לפגישות צוות. כך אנשים יוכלו להשתתף בסיעורי מוחות, לחלוק רעיונות, ולפתור בעיות עסקיות קריטיות.

רוב היזמים כיום הבינו כי הם צריכים אנשים נוספים בסביבה כדי לענות על הצרכים החברתיים שלהם.

שאלו את העובדים לדעתם

לכל עובד במשרד שלך יש רעיונות גדולים. אם אתה לא שואל אותם, לעולם לא תוכל לגלות את הרעיונות הטובים באמת.

חברה שמעריכה את העובדים שלה מתקשרת איתם כל הזמן ושואלת את דעתם לגבי משימות ופרויקטים קיימים ועתידיים.

עבדו את העובדים שלכם ל"חשיבה" כדי שיבואו עם דרכים חדשות ומשופרות לעשות דברים.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה