4 כלי גיוס מתקדמים לשנת 2018

4 כלי גיוס מתקדמים לשנת 2018

תוכנות AI לסריקה חכמה של קורות חיים, Chatbot לשיחה ראשונית עם מועמדים פוטנציאליים ותוכנה למניעת הטיה לא מכוונת, הן חלק מכלי הגיוס המתקדמים לשנת 2018

שיתוף
כלי גיוס מתקדמים

כלי גיוס מתקדמים

להלן 4 כלי גיוס מתקדמים שיעשה בהם שימוש ניכר בשנה הקרובה:

AI לסריקת קורות חיים

אחד מכלי הגיוס הטובים ביותר בשנת 2018 יהיה AI שיהפוך את סריקת קורות החיים לנוחה בהרבה.

סקר שנערך ע"י Jobvite בארה"ב מצא כי למודעת דרושים נשלחים מעל 250 קורות חיים, ו- 65% מהם זוכים להתעלמות מצד המגייסים.

תוכנות סריקת קורות חיים באמצעות בינה מלאכותית, משתלבת עם התוכנות הקיימות של אנשי הגיוס והיא לומדת מי יהיו המועמדים הטובים ביותר לכל תפקיד ואילו כישורים ומיומנויות עליה לסרוק.

התוכנה לומדת הן על סמך החלטות העבר של המגייסים והן על סמך פרמטרים בהווה, מהו הניסיון הדרוש של העובדים שגויסו, מיומנויות, וכישורים נוספים שגורמים להם להתקבל לחברה, ולאחר מכן מיישמת את הידע הזה באופן אוטומטי לסריקת קורות חיים רלוונטיים של מועמדים חדשים.

היתרונות של שימוש ב- AI עבור סריקת קורות חיים הם פוטנציאל הפחתת עלויות הגיוס ב -70% וצמצום משך הגיוס מ- 34 לכ- 9 ימים.

גילוי מחדש של מועמדים קודמים

מושג שכמעט לא היה ידוע בשנת 2017 אך בשנה החדשה מתחיל לתפוס תאוצה הוא: גילוי מחדש של מועמדים קודמים (Candidate rediscovery). הכלי החדש מאפשר סריקה אוטומטית של מאגר המועמדים הנוכחי שלכם וקורות חיים שהתקבלו בעבר, והתאמת מועמדי עבר לתפקידים עתידיים קרובים.

תוכנה המאפשרת לכם לנהל את מאגר המועמדים בצורה אוטומטית ואופטימלית, צפויה להיות אחד מכלי הגיוס החזקים ביותר בשנת 2018. זאת כיוון שמאגר מועמדים טיפוסי אינו מוגדר לחיפוש מועמדים קיימים ע"ס משרות פתוחות ודירוג הכישורים והמיומנויות שלהם בהתאם להתאמה למשרה חדשה.

גם תוכנות Rediscovery משתמשות ב- AI כדי ללמוד את הדרישות של התפקיד ולאחר מכן סורקת קורות חיים כדי למצוא מועמדים עם כישורים מתאימים.

Chatbot לגיוס

כלי גיוס רובוטיים Chatbots הוכנסו לשימוש בשנת 2017 והם צפויים לזכות לתשומת לב רצינית בשנת 2018. בתור כלי גיוס, chatbot משתמש בעיבוד שפה טבעית כדי להבין טקסט שמקליד המועמד. הפונקציות העיקריות של chatbot לגיוס מייעלות את משפך המועמדים באמצעות התאמה בזמן אמת כאשר הם מתכתבים עם התוכנה. תפקידיו של ה- Charbotכוללים מענה על שאלות נפוצות הקשורות לעבודה, מתן משוב ועדכונים, תזמון מעקב ותאום ראיון עם אנושי.

ל- Chatbot בגיוס יש את הפוטנציאל המיטבי לשפר באופן משמעותי את חוויית המועמד על ידי תשובות ומשוב מידי ללא צורך להמתין למגייסים אנושיים בשלב הראשוני.

תוכנה למניעת הטיה

תוכנת De-biasing למניעת הטיות נדרשת במיוחד בשנים הקרובות, כאשר המודעות להטיות חזקה, והרצון לגיוון תעסוקתי הינו בשיאו.

התוכנות מסירות בהצלחה נתונים "מסגירים" של המועמדים שיאפשרו הטיה לא מכוונת, כגון: שם המועמד, גילו, מוצאו, דתו, מספר הילדים שלו, מקום מגוריו, וכד'.
כלי גיוס אלו משתמשים ב- AI כדי להילחם בהטיה לא מודעת במהלך שלבי סריקת קורות החיים, באמצעות התעלמות מהנתונים הדמוגרפיים של המועמדים בקורות החיים שלהם ובפרופילים המקוונים.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה