שיתוף

טכנולוגיה לא יכולה להחליף לחלוטין את מנהלי משאבי האנוש אבל היא יכולה להעצים אותם ולאפשר להם להגיע להישגים גדולים יותר מאי פעם, ביעילות רבה יותר.

בין שלל הטכנולוגיות שעומדות כיום לרשות מנהלי משאבי האנוש ניתן למנות את תוכנות התוכנה כשירות (SaaS).

מדובר בתוכנות שמנהל משאבי האנוש יכול להשתמש בממשק ידידותי ופשוט מאוד להפעלה, בלי להדרש לפעולות טכניות מסובכות, כלומר בלי להיות אדם טכני.

תוכנות אלה מאפשרות למנהל משאבי האנוש להיות עם האצבע על הדופק בכל המישורים וההיבטים של עבודה, לרבות איזה עובד צריך לקבל קידום, למי מגיע העלאת שכר, את מי צריך לשלוח להכשרה, אילו פעולות רווחה נדרש ליישם וכדומה.

בנוסף, תוכנות אלה מאפשרות למנהל משאבי האנוש לקבל משוב רציף, לפתח מנהלים בעלי ביצועים גבוהים ולאפשר ניהול ביצועים דינמי.

להלן כמה יתרונות שתוכנות ה-SaaS (תוכנה כ-שירות) מעניקות למנהלי משאבי האנוש:

1 יעול ניהול הכישרונות:

המחסור בבעלי מיומנויות, והפער בין הרצוי למצוי בכל הקשור למיומנויות בארגון עדיין קיימים.

במצב הנוכחי, כאשר המשק נמצא בתעסוקה מלאה, מספר המשרות הפתוחות עולה על מספר מחפשי העבודה.

המשמעות היא שעבודתם של מנהלי משאבי האנוש הופכת מאתגרת עוד יותר מהמצב שהיה עד כה, שבעצמו היה מאתגר למדי.

אבל המשמעות הקריטית יותר היא שפתרונות טכנולוגיים עבור מנהלי משאבי אנוש הם כבר לא מותרות, הם הפכו לצורך חיוני כדי להתמודד בתחרות.

תוכנת ה-SaaS הנכונה לניהול עובדים יכולה לסייע למנהלי משאבי האנוש ליצור את סוג החוויה והתרבות הארגונית שיגרמו לעובדים לרצות להצטרף לארגון ולהשאר בו.

2 היכולת לגייס את הטלנטים הנכונים והמתאימים ביותר:

מנהלי משאבי האנוש ומנהלי הגיוס לא מחפשים רק מועמד שימלא משרה פתוחה, אלא הם זקוקים לטלנטים בעלי מוטיבציה גבוהה, מוסר עבודה מעולה ורצון ללמוד ולצמוח. מסוג העובדים שיסייעו לארגון להשיג את יעדיו ולהגיע להישגים מצויינים.

ברוב המקרים, מועמדים כאלה לא יגיעו אוטומטית רק מעצם פרסום מודעת הדרושים. כדי לאתר מועמדים טובים, יש צורך בכלים הנכונים, ואחד מכלים אלה הוא תוכנות SaaS יעודיות המיועדות למנהלי משאבי אנוש.

3 שיפור שימור העובדים:

כאשר טלנט שתורם רבות לחברה עוזב אותה, הפגיעה בחברה מתבטאת ביותר ממרכיב אחד.

תחלופת עובדים היא דבר יקר, ועזיבות לא רצויות של עובדים עלולות ליצור פערי פרודוקטיביות. גם המורל של העובדים שנשארים עלול להפגע קשות מה שעלול להשפיע על מידת המחוברות של העובדים.

עובדים לא ימהרו לעזוב חברה שהם רואים בה מסלול קידום עבור עצמם והזדמנויות צמיחה שלא בטוח שיהיו להם בחברות אחרות.

בעזרת תוכנת SaaS ניתן לנהל ביצועים ולספק לכל עובד מפות דרכים שמתארות את מסלולי הקריירה הפוטנציאלים שעומדים לרשות העובד בהתאם לכישוריהם.

4 שיפור קליטת העובדים החדשים:

קליטת העובד בשבועות ואף בחודשים הראשונים לעבודתו בחברה הינה קריטית לצורך שימורו על פני זמן, למידת המחוברות שלו לארגון, לחווית העובד שלו ולמידת הפרודוקטיביות שלו.

תוכנת SaaS יעודית למשאבי אנוש יכולה לסייע למנהל משאבי האנוש ולמנהל הישיר של העובד החדש, לשתף פעולה לצורך השתלבותו של העובד החדש ולהפוך את העובדים החדשים עצמם למשתתפים פעילים בתהליך.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה