שיתוף

על מנת לבצע תהליכי גיוס אפקטיביים ולטפל בכל תחום בחיי העובדים בארגון בצורה נכונה, חשוב שפונקציית משאבי אנוש תכלול צוות מוכשר ויעיל שיבצעו את התהליכים המורכבים ביחד.

להלן ארבעת המרכיבים החיוניים של צוות משאבי אנוש מנצח:

חזון ומשימה

לכל חברה מצליחה יש חזון מדויק ומשכנע. צוות משאבי אנוש מוצלח צריך להיות מיושר לחזון ולפעול לקראתו, כמו גם לפעול בהתאם לערכים המרכזיים של החברה. כל המאמצים האסטרטגיים של צוות משאבי האנוש צריכים לתמוך ביעדים העסקיים הכלליים של החברה ולפעול להשגתם. פרקטיקות משאבי אנוש אינן שרירותיות וכדי להגיע להצלחה, צוות משאבי האנוש צריך לעצב את מטרותיו בהתאם לצרכים הייחודיים של החברה.

אסטרטגיה

צוות משאבי אנוש צריך לבנות אסטרטגיה ברורה ומקיפה הכוללת את כל ההיבטים של העבודה, כגון אסטרטגיית גיוס כישרונות, אסטרטגיית מעורבות ומוטיבציה של עובדים, אסטרטגיית שימור עובדים וכן הלאה. אסטרטגיות אלו בנויות ע"י צוות משאבי האנוש ובהתאם לדרישות החברה וניתן לערוך ולשנות אותם בעת הצורך ובהתאם לצרכים המשתנים. האסטרטגיות הללו צריכות להיות מיושרות גם לשינויים בשוק ולהתעדכן בכל עת כשנכנסות מגמות חדשות לשוק העבודה.

אוטומציה

לאנשי משאבי אנוש ישנם כובעים רבים, החל מגיוס וראיונות עבודה, דרך תכניות פיתוח עובדים ומנהלים וכד'. על מנת לעמוד בהצלחה בכל המשימות הרבות והמגוונות, מוכרחים לאמץ תהליכי אוטומציה באמצעות פלטפורמות אוטומטיות ותרשימים, כגון גיליונות חכמים, מערכות מעקב ודיווח שעות, מערכות שכר, ועוד. ככל שמעבירים יותר תהליכים מובנים לאוטומציה, כך לצוות משאבי אנוש ישנה אפשרות לנצל את זמנם היקר בצורה יעילה ולהקדיש אותו לעניינים מכריעים יותר.

למידה ויישום

בדיוק כמו כל תפקיד אחר, למידה מתמדת היא יסוד. אחת ממגמות משאבי האנוש היא לפתח את העובדים בהתאם לגילם, לעמדתם, למידת הניסיון שלהם, ולעשייה. צוותי משאבי אנוש אחראים בין היתר להכשרת העובדים בחברה, אך עליהם גם לדאוג להכשרות שלהם עצמם. עליהם ללמוד את התחום כל הזמן ואת המגמות החדשות, את כלי הגיוס החכמים המתקדמים החדשים ואת הדרכים לייעל את התקציב.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה