שיתוף

מנהל משאבי אנוש הוא גם מורה ודרך וגם מאמן לעובדי החברה. לא מפתיע, שמנהלי משאבי אנוש רבים מקבלים הכשרה בתחום האימון ומאמנים את עובדי החברה , בין יתר תחומי האחריות שלהם.

אימון אדם אחד, שלא לדבר על ארגון שלם, יכול להיות מאמץ מרתיע. אך המאמנים היעילים יודעים "לפרק" את תהליך האימון למטרות קטנות יותר ולאחר מכן להתמקד בלרצף אותם אסטרטגית.

להלן ארבעת היסודות של אימון אפקטיבי:

בניית אמון על ידי פיתוח מערכת יחסים אמיתית

המנהיגים הטובים ביותר מתרכזים בהצלחה של הקבוצה מעבר להצלחה האישית שלהם. בכל פעם שפעולתו של מנהיג אינה משקפת באופן ישיר את הפילוסופיה הזאת, המנהיגות אינה אותנטית.

אמון הוא אחד המרכיבים הבסיסיים החשובים ביותר בתהליך האימון וההדרכה. מנהיג לא צריך להניח כי העובדה שהוא מעל פקודיו מייצרת אמון, עליו להרוויח את האמון שלהם ביושר. הדרך להרוויח את האמון היא יצירת מערכת יחסים אותנטית, שתאפשר לעובדים לשוחח עם המאמן על הבעיות והקשיים שלהם, לצד המטרות וההישגים. על המאמן להכיר כל חבר צוות באופן אישי וללמוד את המטרות שלהם ואת השאיפות.

הקשבה

לפני שמתחילים "לתקן" דברים שעובדים לא טוב, יש להקשיב למכלול הקשיים והבעיות שהמאומן מציג. מאמנים שמציעים פתרונות מיד במקום להקשיב ארוכות, עשויים לפספס הקשרים וידע לגבי הסיבה לאותן בעיות והדברים שיוצרים אותן. בנוסף, חוסר הקשבה מייצרת אי אמון אצל המאומן.

הקשבה מייצרת אמון ומערכת יחסים חזקה ומגובשת. הקשבה פעילה היא הדרך היחידה להבין את עיקרי הדברים ולרדת לשורש העניין. ללא הקשבה לא יתרחש שום תהליך אימון.

חיוביות

מנהיגים גדולים הם מעודדים טובים מיסודם.. האנשים הללו הם חיוביים ואופטימיים בליבתם והם מקרינים חיוביות למאומנים שלהם ומספקים עבורם תמיד את חצי הכוס המלאה. החיוביות מייצרת אנרגיה טובה שתורמת רבות לתהליך האימון והיא הגורם המניע אותו. האופטימיות היא המנוע העיקרי של תהליך האימון.

אנשים אופטימיים מושכים אליהם אנשים אחרים, וככל שמידת המשיכה עולה, כך רמת האמון והחיבור חזקים יותר. עומק אמיתי ייווצר לעתים נדירות בין שני צדדים אם אחד מהם או שניהם פועלים מתוך שליליות. המנהלים המשפיעים ביותר בכל ארגון יודעים שהם חייבים להשפיע על אחרים באמצעות חיוביות ואופטימיות.

עקביות

לכל חבר צוות יש עליות וירידות בחיים שלהם, בדיוק כמו לכל אדם אחר. לכן, המאמן צריך להציג עקביות לאורך כל הדרך. עקביות מייצרת ביטחון ואמון והיא הבסיס האיתן ממנו ניתן לגדול ולצמוח. מנהיגים שאינם משדרים עקביות לא יוכלו להיות מאמנים טובים, חוסר יציבות אינו מהווה בסיס לשום דבר. לכן, העקביות חשובה לאורך כל התהליך ואין לוותר עליה.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה