4 דברים שעובדים חושבים באמת על השכר שלהם

4 דברים שעובדים חושבים באמת על השכר שלהם

גם מנהלים גדולים לא תמיד יודעים מה העובדים שלהם מרגישים וחושבים, ונושא השכר הוא נושא רגיש במיוחד

שיתוף
מה עובדים חושבים על השכר

מה עובדים חושבים על השכר

עובדים חושבים רבות על נושא השכר שלהם, במיוחד אותם אלו שחשים שהם אינם משתכרים מספיק ובהתאם לעבודתם.

לו העובדים שלכם היו יכולים להגיד לכם כל מה שהם חושבים על השכר, זה היה נשמע בערך כך:

"סולמות שכר לא מרשימים אותנו"

סולמות שכר הם בגדר "המרגיע הכללי" של מנהלים לחוצים. "בריחה" לנושא סולמות השכר, היא לרב הדרך הקלה להתחמק מדיון קשה בנוגע לשכר. סולמות שכר הם ככל הנראה רלוונטיים לחברה, אך אינם מעניינים את העובדים שרואים בהם בעיקר כשלטון שרירותי.

האמירה "זו הדרך בה המערכת שלנו מוגדרת," היא בגדר התחמקות. אם החברה לא יכולה להרשות לעצמה לשלם לעובד יותר, רצוי שהיא תגיד זאת ישירות. זה נשמע יותר אמין ואותנטי ומשהו שלעובדים קל יותר להתחבר אליו. מנהלים חכמים משתמשים בסולמות שכר לבניית התקציבים שלהם, אך מספקים סיבות הגיוניות ואמפתיות לעובדים בנוגע לשכר.

"די עם המדיניות"

חברות לעתים מנסות להרתיע את העובדים מלשוחח באופן גלוי על השכר שלהם. ישנם חברות שמבקשות מהעובדים לחתום על הסכמי סודיות בנוגע לשכר עם סנקציות מחמירות כגון ביטול פיצויים או תגמולים במידה של הפרה.
הדבר מהווה בעיה שכן עובדים שלא מורשים לחלוק מידע בנוגע לשכר שלהם, חשים באופן מידיי באפליה קיימת לגבי השכר, גם אם בפועל אין זה נכון.

מנהלים חכמים צריכים להניח, שעובדים לא ששים לדבר על השכר שלהם בכל מקרה, ואין צורך להגביל את השיח, כיוון שהדבר יותר רק תהיות ותחושות לא נעימות.

"אנחנו חושבים על השכר שלנו כל הזמן"

מנהלים צריכים להבין ולהפנים כי העובדים חושבים על השכר שלהם כל הזמן. העובדים משווים את שכרם עם השכר הממוצע במשק, שואפים להתקדם ולהרוויח יותר, ותרים אחר הזדמנויות טובות יותר בהתמדה. אלא אם כן, השכר שאתם מספקים להם, הוא באמת גבוה.

כדי להבטיח את השקט הנפשי של העובדים והן של המנהלים (שלא יצטרכו לחשוש מכך שעובדים עשויים לעזוב בכל עת), חשוב להגדיל ככל האפשר את שכר העובדים ולעדכן את שכרם מידי שנה.

מנהלים חכמים משקיעים קצת זמן בכל שבוע, לחשוב על דרכים בהן הם יכולים לשפר את המשכורות וההטבות לעובדים.

"כאשר אנו מנהלים משא ומתן … שנינו מפסידים"

עובדים שמגיעים למצב של מו"מ לגבי השכר שלהם עם המנהל, בדרך לא יצאו משם טוב. העובדים שנאלצים להגיע למצב הזה כבר מרגישים ממילא לא ראויים ולא מוערכים מספיק. הם מאוכזבים שעליהם להגיע למצב של משא ומתן בנוגע לשכרם, במקום שהמנהל שלהם יעריך אותם ויציע העלאת שכר מיוזמתו. המנהלים גם הם יוצאים לא טוב, כיוון שאם אינם מאשרים את ההעלאה, הם למעשה אומרים לעובד: "אתה לא ראוי מספיק מבחינתנו."
כך או כך, מו"מ לגבי שכר עשוי להוביל לעזיבה.

על מנת להימנע ממשא ומתן, חשוב שהמנהלים בעצמם יעדכנו את שכר העובד ברגע שמתאפשר להם, וכמובן עם שיחת משוב מתאימה שתביע הערכה והוקרה. העובד לא צריך להגיע בעצמו למצב שהוא "נאבק" על השכר ההוגן שלו.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה