שיתוף

בין אם אתה מגייס מנוסה ובין אם אתה מגייס חדש, כולנו עשויים לעשות טעויות בעת גיוס עובדים, שלעתים יכולים להשפיע לרעה על מותג המעסיק ואף לפגוע בחברה המגייסת.

לכבד את המועמד זה כלל ראשון וחשוב בעת גיוס מועמדים. חוויית המועמד חשובה ורלוונטית, בין אם גייסתם את המועמד בסופו של דבר ובין אם לא.

להלן 4 דברים שיש להימנע מהם בעת גיוס מועמדים:

הימנעו מחוויית מועמד שלילית

חוויית המועמד מתחילה מהרגע שהמועמד פנה אליכם לגביי המשרה, מהירות התגובה שלכם, כיצד השבתם לו.. והחוויה ממשיכה בשלב ראיון העבודה.

יש להימנע מחוויית מועמד שלילית. כשהמועמד מגיע לראיון עבודה חשוב להציע לו שתיה קרה או חמה, לשאול לשלומו, להקפיד על שיחת חולין נעימה ולייצר אווירה נעימה ומכבדת.
את השאלות למועמד יש לשאול בעדינות ועם חיוך. לא "לירות" עליו שאלות ומבחנים ולא לייצר תחושה שהוא "תחת אש". בסך הכל על המועמד להרגיש שאתם בעדו ורוצים שהוא יצליח בראיון ויתקבל לעבודה אצלכם.

הימנעו מהטיות מודעות

מלבד הטיות לא מודעות שאין לנו שליטה עליהן, ישנן הטיות מודעות שאנו ערים להן כגון: רקע המועמד, צבע עורו, השכלתו, אזור מגוריו, וכד'. אם המראיין יודע כי הדברים הללו עשויים להשפיע על ההתרשמות שלו מהמועמד, עליו להזכיר לעצמו להימנע מהטיות בכל מחיר ולהתרכז רק בידע ובכישורים שלו. במידה ואין למראיין אפשרות להימנע מאפליה, עליו להיות אחראי מספיק כדי לבקש ממראיין אחר לראיין את המועמד.

בשום אופן אל תתנו לדעות הקדומות שלכם "לעוור" אתכם ליתרונותיו של המועמד, כיוון שאתם עשויים להחמיץ כישרונות גדולים רק בשל הטיה לא רלוונטית.

אל תפרו הבטחות

בסוף הראיון, זהו נוהג רגיל להבטיח למועמד שתעמדו איתו בקשר ותעדכנו אותו לגביי השלבים הבאים. מלבד זה שכיום ישנו חוק שמחייב את המעסיקים לעדכן את המועמדים לגבי התקדמותם בתהליך ההעסקה, זה גם צריך להיות מחויבות אישית – לעמוד בהטחתכם ולהיות עם המועמד בקשר בין אם להודיע לו שהתקבל או שעבר לשלב הבא בתהליך המיון, ובין אם הוא לא התקבל לתפקיד.

מועמדיo רבים מתלוננים כי המראיין לא חזר אליהם והם נותרו האוויר. עליכם להיות מציאותיים עם הזמן בו עליכם לעדכן את המועמד ולהקפיד למלא הבטחות – דבר שמחזק או לחילופין פוגע במותג המעסיק.

כשאתה מעדכן מועמד בזמן, גם אם לא התקבל לתפקיד, אתה שומר איתו על קשר ויכול להציע לו משרות נוספות בחברה בעתיד, שאולי יתאים להן יותר.

השיבו לפניות ממועמדים

בתהליך הראיונות והמיון, המועמדים עשויים לפנות אליכם באימייל ולבקש מכם לעדכן לגבי תהליך המיון. למרות שיש לכם סדרי עדיפויות ועומס בעבודה, חשוב שתקפידו להשיב למייל שלהם.

בדיוק כפי שהם פינו זמן והשקיעו כדי להגיע ולהתראיין, כך גם עליכם לפנות עבורם זמן ולכבד את פניותיהם. אנשים יכולים מהר מאוד להפוך תקווה לאכזבה, ולפגוע במותג המעסיק שלכם כשהם חווים ממנו חוויה לא נעימה. לכן – הקפידו להשיב בקצרה למועמדים ששואלים אתכם לגבי ההתקדמות שלהם בתהליך, גם אם אין לכם תשובה ברורה עדיין.

סדנת מנהלים בנושא דיני עבודה בצל משבר הקורונה

אין תגובות

השאר תגובה