שיתוף

מנהלי גיוס מנוסים ראיינו מאות ואלפי מועמדים בשנות עבודתם, הם התנסו באין ספור ראיונות, שאלות של מועמדים, קורות חיים, וכד'. ובכל זאת, את המועמדים הטובים ביותר, הם לא שוכחים.

בניית חיבור אמיתי עם המרואיין היא אחת התכונות המוערכות של מועמדים טובים. המועמדים הללו יודעים לתקשר היטב ולהתחבר עם המראיינים כמו גם עם יתר המנהלים ואנשי הצוות. מועמדים מצוינים הם אנשים של בני אדם ותקשורת. הם יודעים להתבטא ולהביע את עצמם בצורה איכותית ונעימה, כזו שתעשה לכם חשק לשבות במחיצתם ולשוחח איתם יותר.

להלן 3 תכונות משותפות למועמדים מצוינים:

הם מסבירים מדוע הם מתאימים לארגון

ראיון עבודה הוא כמו מבחן. המראיין שואל אותך שאלות ושופט אותך על סמך התשובות שלך. אך המחשבה הזו יכולה להכשיל מועמדים, כיוון שהמראיינים לא מצפים שכולם יספקו את אותם תשובות. לכל מועמד יש את האינטרפרטציה שלו לשאלות ומצבים מסומים, התשובות "המושלמות" הן כמעט אף פעם לא הכי טובות בראיון, כי הן גורמות לך להישמע כמו כולם. אם אתה אומר שאתה רוצה לעבוד בארגון כי הוא מספר אחד בתחום וזה הכל, רב הסיכויים שאתה נותן את אותה התשובה כמו אחרים. מועמדים מצוינים יודעים ללכת צעד אחד קדימה ולספק את התשובה שלהם.

הם מוכיחים שהם מקשיבים

מועמדים שיודעים לשאול את המראיין שאלות נכונות בסוף הראיון, מציגים דרך נהדרת לחיבור איתו. בנוסף, שאילת שאלות רלוונטיות היא דרך להוכיח שהם הקשיבו לך לכל אורך הראיון, להסברים בנושא התפקיד והארגון ושהם מתעניינים באמת. במיוחד כאשר מועמדים משקפים את מה שאמרת לצורך שאלה כגון: "הזכרת קודם לגביי אפשרויות הקידום בארגון, אשמח לשמוע עוד על התהליך הזה..", או "האם המיזוג עם חברת XXX התגלה כמוצלח בסופו של דבר?" – מועמד ששואל אתכם שאלות כאלו ללא ספק הקשיב לכם ברצינות ומתעניין בארגון באמת, כאילו שהוא כבר חלק ממנו.

הם מודים לך על הראיון

מנהג נוסף וחשוב של מועמדים מצוינים הוא להודות לך על הזמן שהקדשת להם בראיון העבודה. מועמדים מצוינים לא לוקחים את הזמן שלך כמובן מאליו, ומוקירים את האפשרות שספקת להם להתראיין ולבחון את התאמתם לתפקיד ולארגון. בנוסף לתודה הם עשויים לציין את הערך שהם הפיקו מהראיון ואת המידע הנוסף שסיפקת בעבורם, שיסייע להם ללמוד ולדעת עוד על התפקיד והעבודה בארגון.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה