שיתוף

החודשים הראשונים של העובד בארגון הם קריטיים בכל הקשור לקליטה מוצלחת של עובד חדש, לרבות יצירת מחוברותו לארגון וחיזוקה.

עם פרוץ מגיפת הקורונה נאלצו מנהלי משאבי האנוש לקלוט את העובדים מרחוק, ובעקבות זאת פיתחו מיומנויות לקליטה מרחוק. ועדיין, אין ספק שמדובר באתגר מאוד לא פשוט.

בימים אלה, כאשר ארגונים רבים מיישמים את מודל העבודה ההיברידי, וארגונים רבים מאוד צפויים להצטרף אליהם בכך, במוקדם או במאוחר, יש חשיבות רבה ביותר לתכנון מוקפד של נהלים הקשורים בקליטה מרחוק.

אחד הכלים שיכול לסייע בכך הוא מינוף טכנולוגיה חכמה שתסלול את הדרך לקליטה יעילה של כוח עבודה מרחוק, עם דגש על תקשורת יעילה, מסלול מותווה מראש המותאם לארגון עצמו ומותאם אישית לעובד, והדרכה מותאמת אישית לעובד.

כאשר מתכננים הליך קליטה מרחוק יש צורך לחשוב מחוץ לקופסה, ולא לנסות רק להעתיק שיטות של קליטת עובד לצורך קליטתו מרחוק.

גם אם משלבים חלק מהשיטות של קליטה רגילה בקליטה מרחוק, יש לחשוב בצורה יצירתית כדי להתאים אותן למצב החדש.

לשם כך יש לקחת בחשבון מגוון גורמים, כמו למשל איזה סוג ספציפי של חוויה הארגון רוצה להקנות לעובדים המפוזרים בין הרבה מאוד מקומות גיאוגרפיים, בעת שהם מתחילים את דרכם בארגון.

בנוסף, על מנהל משאבי האנוש לשים עצמו בנעליו של העובד החדש ולשקול איזו חוויה הוא היה רוצה לחוות. לאחר מכן, יש לתכנן ולעצב את תוכנית הקליטה מרחוק בהתאם.

הנה 3 כללים שיש לקחת בחשבון בעת שמתכננים תוכנית קליטה מרחוק:

1 לעודד קשרים עם עובדים אחרים מהיום הראשון:

מאחר שתחילת עבודה עלולה להיות מלחיצה ומאתגרת, גם במישור החברתי, כדאי להצמיד לעובד החדש עובד ותיק שיעזור לו להסתגל לחברה ולתרבות שלה.

ממחקר שנערך בארה"ב בנושא של קליטת עובדים חדשים עולה, כי כ-87% מהארגונים מאמינים שתוכניות מסוג זה של חברים לקליטה מעודדים את העובדים החדשים ומסייעים להם להגביר את מיומנותם, ולמרות זאת, כ-47% בלבד כוללים זאת בפועל בתוכניות הקליטה שלהם.

2 להכיר את העובד החדש:

כדאי להקדיש זמן כדי לברר מהם תחומי העניין של העובדים החדשים ומה הם היעדים האישיים והמקצועיים שלהם.

התאמה אישית היא אולי המרכיב החשוב ביותר בתהליך הקליטה. יש לתת מענה לצרכים של עובדים חדשים שעובדים מהבית, על ידי יצירת חוויות המותאמות במיוחד עבורם.

3 לפתוח באתר הפנימי של החברה מדור הדרכה קולית עבור העובדים החדשים, הכולל מבחר מגוון של חומרי הדרכה ופעילויות:

יש לוודא שתהליך הקליטה בחברה הוא בעל זרימה לוגית ויש לו מבנה תקין, עם שלבים מתוזמנים היטב כדי לא להציף את העובדים החדשים במידע שהם לא יוכלו להתמודד איתו.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה