שיתוף

המהפך שחל בשנתיים האחרונות בשוק העבודה לא צפוי להיות זמני, וההערכות הן שהמרכיבים שלו – כמו למשל גמישות במיקום העבודה ובשעות העבודה – רק ילכו ויתעצמו עם הזמן.

ההתרחשויות שנראות כיום הן רק קצה החוט ולא ניתן לחזות את קפיצת המדרגה הבאה שצפויה להגיע בעקבות המהפך שכבר החל להתגלגל. מה שבטוח הוא, שכושר הסתגלות וחדשנות יישארו המפתחות לשגשוג ברמה האישית (של עובדים ומנהלים) וברמה הארגונית.

משאבי אנוש היא אחת המחלקות הבודדות שיש לה יכולת להשפיע על כל אחד מהעובדים, בכל המחלקות, ולעתים קרובות בחלקים הקריטיים של חיי העובד בארגון.

לכן, מחלקת משאבי האנוש נמצאת בדיוק בנקודה בה היא יכולה לעודד חדשנות ולתמוך בחדשנות וברעיונות חדשניים של עובדים בכל מחלקות החברה.

להלן 3 דרכים שמאפשרות לעודד חדשנות:

1 לתגמל עובדים שמייצרים חדשנות:

יישום וביצוע של תוכניות נכונות להכרה ותגמול עובדים על רעיונות חדשניים ויישומם, יכולים להגביר את מידת החדשנות של העובדים.

זיהוי יוזמות של עובדים שמהווים חדשנות, זו דרך מצוינת לעודד חדשנות, וכתוצאה מכך גם ליצור תרבות ארגונית שמעודדת יצירתיות.

עובדים שיש להם מוטיבציה והם מחוברים לארגון, הם גם אלה שירצו ליזום רעיונות ופרויקטים חדשניים. אבל כדי שזה יקרה חשוב להכיר בעובדים וביוזמות החדשניות שלהם.

2 להקשיב לרעיונות החדשניים של העובדים ולפעול על פיהם:

אם לעובדים יש מוטיבציה להעלות ולהציג רעיונות חדשניים, הם לא יוכלו להוציא אותם לפועל אם לא יינתנו להם האמצעים ליישם אותם, או אם לא יקשיבו להם ולא יפעלו על פי הרעיונות שלהם.

על המנהלים לנקוט פעולה בטווח זמן קצר מרגע הצגת הרעיון, בכל פעם שמוצג להם רעיון חדשני שנראה בר יישום, כולל שיתוף שאר חברי הצוות ביצירת תוכניות פעולה, והגדרת השלבים הבאים, באופן שחברי הצוות האחרים יכולים לתרום להן.

בדרך זו, חברי הצוות האחרים ירגישו שהם חלק מהפתרון, ויידעו שלהכרה בחדשנות שהם שותפים לה יש השפעה חיובית על הארגון כולו. זה יוצר את הביטחון והאמון הדרושים כדי להמשיך להעלות רעיונות דבר כעובד מחובר ומוערך.

כדי לאפשר לעובדים להעלות את הרעיונות שלהם, על הארגון לספק להם דרכים להעביר משוב אנונימי, כך שהעובדים תמיד יכולים להיות כנים.

כדאי לאמץ פלטפורמת מחוברות עובדים הכוללת סקרי שביעות רצון וצ'אטבוטים של משאבי אנוש שיהיו פעילים בכל שעה, בשילוב בינה מלאכותית, כדי לשמור על זרימת הרעיונות החדשניים.

3 לסייע לעובדים לצמוח:

ארגון שמשקיע ביצירת צוות עובדים מחובר לארגון, שבו כולם מרגישים שמכירים בהישגיהם, ושמקשיבים לרעיונות שלהם ומתייחסים אליהם ברצינות, הוא ארגון שיוצר חברה שעובדיה ירצו לתרום לה.

לכן כדאי לוודא שהעובדים מסוגלים ללמוד ולצמוח בתוך הארגון ושיש להם מספיק הזדמנויות לעשות זאת.

על מנהלי משאבי אנוש להשתתף בפיתוח מערכי המיומנויות של העובדים ולהציע הזדמנויות לצמיחה. כמו כן יש להעניק לעובדים את האוטונומיה לקבל החלטות חשובות שיכולות להוביל לכיוונים חדשים במסלול הקריירה שלהם בארגון.

יש לספק לעובדים דרכים משמעותיות לתרום ולמצוא הזדמנויות לקידום, כדי להגביר את שימור העובדים תוך בניית כוח עבודה מיומן, גמיש ומוכוון הישגים.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה