שיתוף

היום יותר מאי פעם חשוב להכיר בכך שתרומתם של מנהלי משאבי האנוש מהווה חלק בלתי נפרד מההצלחה הכוללת של העסק.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמנהלי משאבי האנוש מנהלים למעשה את המשאב החשוב ביותר של החברה: העובדים שלה.

העובדים הם אמנם אלה שמייצרים בפועל את התוצאות העסקיות מעצם העובדה שהם משיגים את היעדים ולעיתים אף עוברים אותם.

ולמרות הכול, עובדים אנושיים אינם רובוטים. הם זקוקים לתמיכה, לעידוד, להדרכה ולהכשרה, ומעל לכול, הם צריכים לדעת איך הם יכולים להשתלב בתרבות הארגונית של החברה כדי לשמור על רמת פרודוקטיביות גבוהה באופן עקבי.

כל אלה כלולים בהגדרת התפקיד של מנהלי משאבי האנוש. ואף על פי כן, בלא מעט מקרים ניתן לראות ארגונים שהנהלותיהם הבכירות מתעלמות מהתרומה המשמעותית והרבה שיש למנהלי משאבי האנוש, או לכל הפחות לא מבינים את עומקה והיקפה.

כדי שההנהלה הבכירה בארגון תהיה מודעת למידת ההשפעה שיש למנהלי משאבי האנוש על ההצלחה העסקית של הארגון, יש צורך להמחיש למנהלים הבכירים, באילו דרכים מסייעים מנהלי משאבי האנוש להגדלת הכנסות החברה ורווחיותה.

הנה 3 הדרכים בהן תורמים מנהלי משאבי האנוש לצמיחת הארגון ולשיפור התוצאות העסקיות שלו:

1 גיוס העובדים המתאימים והטובים ביותר:

לפני כל דבר אחר, מנהלי משאבי האנוש הם אלה שאחראים על זיהוי צרכי הליבה של כל תפקיד בארגון ולאחר מכן איתור, גיוס, קליטה ושימור של הטלנט המתאים ביותר למילוי כל תפקיד.

בעוד שגיוס שגוי עלול להיות מהלך יקר מאוד, שלא לומר בזבזני, הרי שמנהל משאבי אנוש שיודע להגיע אל הטלנט הנכון והמתאים ביותר, למעשה מסייע להגדיל את הצוות הקיים ועל ידי כך להביא להעלאת רמת התפוקה והיעילות בטווח הקצר והארוך.

2 השקעה נכונה במוטיבציית העובדים ובידע שלהם:

מנהלי משאבי האנוש הם אלה שברוב המקרים אחראים על ההכשרה של העובדים, במטרה לשפר ולהגביר את התפוקה שלהם, את תרומתם לארגון ובה בעת גם את שביעות הרצון הכללית שלהם עצמם (של העובדים).

תוכניות למידה והכשרה אלה תורמות רבות לצמיחה העסקית של העסק. ומנהל משאבי האנוש הוא זה שיודע איזה עובד זקוק לאיזו הכשרה.

3 תכנון אסטרטגית התרחבות הארגון:

בכל פעם שמתכננים תוכניות עתידיות להתרחבות הארגון, מנהל משאבי האנוש הוא היחיד שיכול לתרום תרומה משמעותית לאסטרטגית ההתרחבות.

תרומתו של מנהל משאבי האנוש לאסטרטגיה זו מתבטאת בהיבט של תכנון הגיוס של העובדים המתאימים ביותר, כמו גם בהיבט של אילו משרות ותפקידים חדשים יש להוסיף לארגון, ואיך לתקצב תפקידים אלה.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה