שיתוף

ככל שגוברת צמיחת הפתרונות הטכנולוגיים המיועדים למשאבי האנוש, כך ניתן לראות יותר ויותר פתרונות שמשנים מהותית את אופן העבודה של מנהלי משאבי האנוש ואת הדרך בה שאר עובדי הארגון ומנהליו תופסים את תפקידם.

מדו"ח מגמות שפורסם בארה"ב לשנת 2019 על ידי אנליסטים מובילים המסקרים את שוק משאבי האנוש עולה, כי היקף המימון של קרנות הון סיכון את החברות המפתחות טכנולוגיה למשאבי האנוש הסתכם השנה ביותר מ-3.1 מיליארד דולר.

זוהי עלייה של יותר מ-33% לעומת ההשקעות בטכנולוגיה המיועדת למשאבי אנוש, שבוצעו רק לפני שנתיים בלבד.

מגוון סוגי הטכנולוגיה הוא גדול ורב, אבל נראה שפתרונות הטכנולוגים הבולטים מכולם הם אלה קשורים ישירות או בעקיפין לבינה מלאכותית ורובוטיקה.

בינה מלאכותית ולמידת מכונה (רובוטים) פותחות את הדלת לעולם חדש של אפשרויות שלא היו עד כה בתחום משאבי האנוש.

ממחקר שבוצע בארה"ב עולה, כי יותר מ-50% ממנהלי משאבי אנוש חשים שהבינה המלאכותית תהפוך בחמש השנים הקרובות לחלק בלתי נפרד ממחלקות משאבי האנוש.

לדוגמה, אחד הפתרונות שפותחו בתחום הבינה המלאכותית מאפשר לבנות תיאור תפקיד ומשרה, או לחדש את תיאור התפקיד והמשרה בתוך פחות מדקה.

כמו כן מאפשר הפתרון הזה להצביע על המועמדים המתאימים ביותר לתפקידים שנבנו או שונו ולגרום לכך שהם יגיבו לפנייה אליהם.

להלן 3 דרכים בהן הטכנולוגיה משנה לחלוטין את פני הענף של משאבי האנוש:

1 הבינה המלאכותית מאפשרת גיוס חכם ויעיל יותר של עובדים:

גיוס עובדים חדשים הוא תהליך שלוקח זמן רב והוא גם יקר. בעזרת הבינה המלאכותית והאוטומציה, קל יותר למצוא אנשים מיומנים המתאימים במדויק לתיאור התפקיד ולתרבות הארגונית.

הבינה המלאכותית לוקחת על עצמה את הליך הגיוס מסינון קורות החיים ועד ראיונות שייערכו על ידי רובוטים.

הבינה המלאכותית הופכת יותר ויותר יעילה יותר מבני אדם בכל הקשור להליך קבלת ההחלטות לגבי גיוס מועמדים, לרבות הרכת כישורים וכד.

היכולות הללו של הבינה המלאכותית והרובוטים משחררות את מנהלי הגיוס להתמקד בהערכות של מיומנויות רכות של המועמדים, ובהערכת יכולתם להשתלב בתרבות הארגונית בצורה מובנית יותר.

2 הציות יעיל ומתוחכם יותר

אחת המשימות המוטלות על מנהלי משאבי ה אנוש היא הצורך להתעדכן תדיר בחוקים, בתקנות ובדיני העבודה המשתנים לעיתים קרובות. לשם כך הם צריכים ללמוד  כמויות אדירות של ומידע.

פתרונות של בינה מלאכותית ואחסון בענן יכולים לייעל את תהליך ההתעדכנות ולחסוך זמן רב.

מומחים צופים, שככל שהטכנולוגיות ימשיכו להשתפר וחוקי העבודה יתפתחו, חברות יפנו יותר ויותר לטכנולוגיה כדי לנווט את דרכן בנושאי העמידה בחוקים ובתקנות.

לדוגמא, החוקים המגבילים את שעות עבודה ומנוחה על פי חוק הולכים והופכים מורכבים יותר, בפרט לאור העובדה שיותר ויותר עובדים מעדיפים לעבוד מהבית.

הבינה המלאכותית והרובוטיקה יכולות להכניס סדר בהתאמת החוקים למציאות של הארגון באופן שמנהל משאבי האנוש יוכל לנווט בצורה יעילה יותר בין השינויים התדירים של הכללים והחוקים.

3 ניתוח הנתונים (Analytics) על ידי רובוטים יוצר ניהול ביצועים יעיל יותר:

לניהול ביצועים יש כבר זמן רב תפקיד חשוב בתחום משאבי האנוש. אנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש החלו להניע את התהליך, עקבו אחר הביצועים, אספו משוב, ביצעו פיקוח והקלו על ביצוע שיחות המשוב עם העובדים.

הפתרונות הטכנולוגים היעודיים לכך יכולים לייעל את התהליך ולבטל הרבה מאוד הליכים מיותרים. לכן, השלב הבא של ניהול הביצועים המונע על ידי נתונים, כבר נמצא מעבר לפינה.

מומחים צופים כי כבר לקראת סוף שנה זו יגברו היכולות בנושא הנתונים, כתוצאה מאימוץ השיטה של שימוש בטכנולוגיה לניהול וניתוח הנתונים, במטרה לייעל את קבלת ההחלטות בנוגע למשאב האנושי.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה