2 שאלות שקובעות את הצלחתו של מנהיג

2 שאלות שקובעות את הצלחתו של מנהיג

שתי שאלות הקובעות שהמנהיג יהיה מוצלח בכל יום

שיתוף
שאלות של מנהיג

שאלות של מנהיג

ישנן שתי שאלות חשובות שקובעות את הצלחתו של כל מנהיג. מנהיגים לא יעילים אינם שוקלים במתכוון את השאלה. מנהיגים אפקטיביים שומרים על שתי השאלות הללו בראש ומתזכרים אותן לעצמם כמעט ע"ב יומי:

אילו תוצאות אני רוצה להשיג?

איך אני רוצה להשיג את התוצאות האלה?

השאלה הראשונה קובעת את סדר היום הן למנהיג והן לארגון. מנהיגים שומרים על הצוותים שלהם מעורבים, פרודוקטיביים וממוקדים בתוצאות שהם רוצים להשיג, ולא רק מתמקדים בפעילות שהם יוצרים. צוות עסוק אינו בהכרח צוות פרודוקטיבי. הפרודוקטיביות מגיעה כאשר כל אחד מהמעורבים בעשייה יודע מהן התוצאות הרצויות.

מנהיג איכותי רושם לעצמו כמעט מדי יום, אילו תוצאות הוא רוצה להשיג. האם הוא רוצה לגייס לקוח חדש מסוים לחברה, האם הוא רוצה להוביל למיזוג עם חברה אחרת?. ישנן גם מטרות ברות השגה פשוטות יותר כגון: הגדלת אחדות הצוות והעבודה המשותפת, הכשרת עובד חדש במחלקה, הגדרת תכניות יעדים חודשית ושנתית לעובדים, הגדרת סוג המשוב שהוא יעביר לצוות העובדים שלו ואילו תוצאות הוא מעוניין להפיק מהמשוב. כל אלו קשורים למעשה לשאלה העיקרית: אילו תוצאות אני רוצה להשיג?.

השאלה השנייה – איך אני רוצה להשיג את התוצאות האלה? – מזכירה לנו שמנהיגים טובים מאזנים את המתח בין התוצאות לבין היחסים. הם בוחנים היטב כיצד האנשים מרגישים לגבי התוצאות שהם השיגו, איך הם צריכים ללכת לקראת השגתן ואת מערכת היחסים שלהם עם המנהיג שלהם ועם חברי הצוות האחרים שיש להן חשיבות מכרעת בהצלחה.

כיצד המנהיג רוצה להשיג את אחדות הצוות? האם באמצעות פרויקט חדש ומרגש שיעבדו עליו במשותף? או אולי באמצעות ימי פעילות וגיבוש מהנים ומיוחדים מחוץ למשרד? כיצד הוא מעוניין להשיג את הלקוח החדש הפוטנציאלי? האם באמצעות יצירת קשר אישי איתו, או באמצעות הדרכה לאיש השיווק שיפגש איתו בעצמו? איזו מצגת הוא יכין לחברה איתה הוא מעוניין להתמזג? מה המצגת תכלול? כיצד הוא יצליח להגדיל את הערך של החברה בה הוא עובד? כל אלו נכנסים לקטגוריה של השאלה – איך אני רוצה להשיג את התוצאות האלה?

התמקדות בשאלה אחת בלבד יכולה להיות הרת אסון. התמקדו בתוצאות על חשבון מערכות יחסים ואושר העובדים תהפוך את המנהיגים לרודנים ולא מתחשבים. אם הדגש לחילופין יהיה רק על מערכת היחסים, התוצאות ככל הנראה לא יושגו. אתה תהיה מנהיג חם ואהוד עם יחסי אנוש מצוינים אבל לא תהיה עדות לתוצאות.

שתי השאלות הן חיוניות והדרך בה המנהיג משיב עליהן מעידה אם הוא מנהיג איכותי או שלא.

כנס ההדרכה השנתי 2019

אין תגובות

השאר תגובה