12 תכונות אופי של מנהיג אמיתי

12 תכונות אופי של מנהיג אמיתי

מנהיגות היא עניין של אישיות. אילו תכונות תמצאו אצל מנהיגים גדולים ותחפשו אצל המנהל הבא שתגייסו לחברה?

שיתוף
מנהיגות ארגונית

מנהיגות היא תכונה, וחשוב שתהיה חלק מאישיותם של מנהלים. אפשר בעצם לפרק את כושר המנהיגות לשורה ארוכה של תכונות משנה, חלקן קשורות לסוג האישיות וחלקן למאפיינים המקצועיים של האדם. בחברת seedRef, שמספקת שירותי מיון והערכה של מועמדים לעבודה, טוענים שהתכונות שמוצאים אצל מנהלים ומנהלות (שהם מנהיגים ומנהיגות) טובים קשורות באופן ישיר למרכיבי האישיות של האדם וכי ניתן להבחין בהן – או בהיעדרן – בתהליכי הגיוס.

חברת seedRef פירקה את כושר המנהיגות לתריסר מרכיבי אישיות עיקריים. חפשו אותם אצל המנהלים שלכם, או לפחות אצל המועמדים הבאים למשרת ניהול:

 1. אותנטיות: אדם "אמיתי" ומהימן הוא אדם שקל יותר להיות מושפעים ממנו ולעקוב אחריו. לאותנטיות יש גם תפקיד עצום בהעברת תשוקה לעבודה ומתן כיוון דרך.
   
 2. ביטחון: אין צורך לומר שלמנהיגים צריך להיות ביטחון עצמי. על כל פנים, חשוב שיהיה איזון. עודף ביטחון עצמי עלול להתממש כיוהרה או כפזיזות, שישפיעו לרעה על האופן שבו העובדים מגיבים למנהל או למנהלת.
   
 3. אומץ: אומץ כולל הנהגה תוך מתן דוגמה אישית. חוץ מזה, צריך אומץ כדי לקבל החלטות שאינן פופלריות וכדי להחזיק אנשים ברמה נאותה של מחויבות ואחראיות על מעשיהם.
 4. החלטיות: יותר מכל דבר אחר, בהנהגה אין מקום לחוסר החלטיות. אנשים הססניים או כאלה שמשנים את דעתם בקלות גורמים לעתים קרובות לכפופים להם לפקפק בצעדיהם.
   
 5. אמפתיה: על מנת להנהיג אנשים, האדם צריך להבין אותם ואת רגשותיהם. הידיעה מתי להעניק עזרה ומתי להטיל משמעת דורשת קודם כל שימוש באמפתיה.
   
 6. קור רוח: מנהיג צריך להראות כוח ורוגע במצבים קשים. קור רוח מעיד על בגרות רגשית ועל כך שאפשר לסמוך על האדם.
   
 7. ענווה: מנהיגים גדולים מבינים שצניעות מייצרת כבוד. הקשבה למי שסביבכם היא אחת הדרכים להפגין גישה ענווה.
   
 8. השראה: מעבר ליצירת מוטיבציה, מנהיגים יכולים לעורר בזולתם השראה להגיע לשיא שאיפותיהם. השראה היא כלי רב עוצמה שהמנהיגים הטובים ביותר התמחו בשימוש בו.
   
 9. כושר שכנוע: כושר שכנוע הוא באופן טיפוסי התוצאה הסופית של עמדות וטיעונים שנשקלו היטב האם לנקוט בפעולה מסוימת או לא. לעתים, אם אין די בהשראה, מנהיגים צריכים פשוט לשכנע את עובדיהם בדברים מסוימים.
   
 10. חיוביות: רובנו נמשכים לאופטימיות. מנהיגים מסוגלים לגלות אופטימיות גם בזמנים קשים ובכך לספק לאנשיהם את התקווה שלה הם זקוקים כדי לצלוח אתגרים.
   
 11. עמידות: לרוע המזל, המנהיגים הטובים ביותר הם עדיין בני אנוש ויכולים לשגות. מנהלים יעילים יודעים להתמודד בקלילות עם המעידות שלהם בזמן שעובדיהם בוחנים מקרוב כיצד הם עושים זאת.
   
 12. אין-אני: אי-אנוכיות היא אומנות "קידומם" (לא במדרוג הארגוני אלא קידום הפעילות שמובלת על ידי אחרים) של אלה שסביבכם ללא קשר למעמדם או לדרגתם בארגון. מנהיגים גדולים מוכשרים מלידה באי-אנוכיות בפועלם לטובת הכלל על פני ענייניהם האישיים.

אך לגרום למנהיגים לבחור בארגון?

אם ברצונכם לשפר את יכולת גיוס העובדים שלכם ולמשוך את הכישרונות הגדולים, המנהיגים, לארגונכם, אליכם ללמוד כיצד לגרום למועמדים לא רק להגיע לראיון בארגון אלא גם לבחור בארגן כמקום עבודתם.

בכנס השנתי לניהול משאבי אנוש נלמד כיצד לעשות זאת במושב Speed Coaching (אימון מודרך) מיוחד שיונחה על ידי לא אחר מאשר אלון גל, המאמן של המדינה, שיעניק כלים מיוחדים למנהלי משאבי אנוש במטרה לגרום למחפשי העבודה לרצות לעבוד דווקא בארגון שלנו על ידי יצירת פוקוס ועניין.

בנוסף כל משתתף בכנס יקבל שובר מתנה לפגישה ללא עלות עם מאמן בכיר מחברת תות – תקשורת ותוצאות, בה יוכל לחדד את היכולות שרכש באימון המודרך ולשפר את מאמצי גיוס העובדים הארגוני.

למידע נוסף ורישום לכנס השנתי לניהול משאבי אנוש – לחץ כאן!

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

תגובה 1

השאר תגובה