12 דרכים נטולות קפאין להתעורר בעבודה

12 דרכים נטולות קפאין להתעורר בעבודה

יש ימים שבהם קשה להתעורר ואפילו הקפה לא עוזר. נסו את 12 הטיפים האלה כמשיבי מרץ באמצע יום עבודה ועודדו את העובדים בארגון לעשות זאת גם כן.

שיתוף
פעילויות לבריאות עובדים

זה קורה לכולם. יש ימים שבהם אנחנו פשוט מגיעים לעבודה מנומנמים ולא מצליחים להתעורר גם כאשר חולפות השעות. אולי לא ישנו מספיק, אולי היינו בנסיעות, אולי סתם היינו עסוקים. הפתרון הנפוץ הוא כמובן קפה, ואם אנחנו ממש אוהבים להזיק לעצמנו, אז משקה אנרגיה. אבל יש גבול לעד כמה אפשר להסתמך על הנוזלים האלה. קווין דאום מ-Inc. מציע 12 דרכים טבעיות להתעורר ולחדש את הכוחות, שמומלץ לעובדים וגם למנהלים שלהם להכיר.

1. צאו החוצה. תאורת הניאון, מסכי המחשב ומיזוג האוויר גובים מאתנו מחיר. צאו החוצה לרבע שעה ולכו ברגל מחוץ לבניין. לא משנה מה מזג האוויר, האוויר החופשי והשינוי בנוף יעזרו לכם לשבור את המונוטוניות של הסביבה המשרדית הסגורה.

2. התעמלו. אנשים אולי יחשבו שמוזר להתחיל להתעמל באמצע המשרד, אבל העלאת קצב הלב תזרים חמצן לגוף ולמוח. נסו לדלג בחבל או לבצע כמה תנוחות יוגה, או אפילו לרוץ במעלה ובמורד המדרגות. עשו זאת עד שתתחילו להזיע.

3. הניעו את המוח. אם אינכם יכולים להמריץ את הגוף, עשו זאת עם המוח. נסו לפתור תשבץ או סודוקו, או עדיף – גייסו חבר לעבודה למשחק תחרותי כלשהו.

4. פשוט הצטננו. תנו לעצמכם מקלחת קרה. נסו לשתות מים קרים מאוד, אולי עם לימון. ככל שתשתו יותר, יותר טוב. התיזו מעט מים קרים על הפנים. אתם יכולים גם להניח קרח על שורש כף היד או על הרקות, או למצוץ קוביית קרח.

5. לעסו משהו. לעיסה קלה יכולה להעיר אתכם, אז אכלו חטיף. הימנעו מחטיפים כבדים ועמוסי סוכר. במקומם בחרו משהו מתובל, פרי או ירק ואפשר גם לשלב: דאום ממליץ על מלפפון עם אבקת צ'ילי או מלון עם פלפל חריף.

6. הזרימו אדרנלין. אין כמו מעט פחד כדי לגרום לנו להיות ערים ודרוכים. צפו בטריילר של סרט אימה או סרט מתח כדי להפעיל את מערכת העצבים.

7. הזיזו את הגוף. ייתכן שתנוחת הישיבה שלכם היא קצת רגועה מדי. כוונו מחדש את הכיסא שלכם או פשוט עברו לעבוד בעמידה.

8. שמנו אותו. החזיקו בעמדת העבודה שלכם שמן אתרי. ודאו שיש לו ניחוח חזק וברור, למשל של הדרים, מנטה או יסמין. מרחו אותו על הידיים והרקות. אם השמן חזק ממש, שימו מעט ממנו על השפה העליונה כדי לעורר את החושים, אבל ודאו שאינכם מפריעים לשכניכם לעבודה. הימנעו מלבנדר – הוא נחשב כמשרה ישנוניות.

9. רקדו. הרכיבו את האוזניות שלכם, נגנו את מוזיקת הריקודים האהובה עליכם ורקדו בכל הכוח למשך חמש עד 10 דקות. ברור שכמה אנשים יצחקו עליכם, אבל גם המבוכה תעזור לכם להתעורר.

10. הצחיקו אותם. תפסו חבר או חברה לעבודה והחליפו איתם בדיחות למשך כמה דקות. הצחוק משחרר אנדרופינים וגורם לגוף לנוע. אם אתם לא מכירים שום בדיחה, צפו בכמה סרטונים מצחיקים.

11. בצעו קניות ברשת. ההתרגשות שבקנייה תמיד מעוררת. הכינו רשימת קניות לימי הולדת או לחגים, גם אם זה מוקדם, או סתם קנו משהו למישהו שאתם אוהבים. המחשבה על כך שאתם עושים משהו נחמד למען מישהו אחר תגרום לדם לזרום במרץ.

12. התקשרו לאמא. זה נשמע מוזר, אבל שיחה עם אדם אהוב עוזרת להתעורר. אם זאת אמא, ייתכן שהאפקט קשור בכך שהיא האישה שהעירה אתכם בבוקר במשך שנים. זוהי גם הזדמנות לנצל את הצורך בהתעוררות כדי להתייחס לאנשים שמתלוננים שאתם לא מתקשרים אליהם מספיק.

הדרכים הבריאות לעשות פעולות במקום העבודה

כפי שניתן לראות יש לא מעט דרכים להזריק אנרגיה ליום עבודה מעייף שאינן קשורות בצריכת קפאין. יש פעולות רבות לאורך היום שאנו מבצעים בצורה לא נכונה רק בגלל שהן משיגות את התוצאה הרצויה בלי להתחשב בדרך ובנזק לזמן ארוך. ארגון שרוצה לדאוג לבריאות העובדים שלו צריך להציע להם חלופות ופתרונות טובים יותר, כאשר הרווח משינוי ההתנהגות משותף לעובד ולמעסיק.

עובדים בריאים יותר נותנים תפוקה גדולה יותר ותוצרים טובים יותר, שמירה על בריאות העובדים הינה באחריות מנהל משאבי אנוש. רשימה זו יכולה לשמש אתכם לפרסום במקום העבודה כתחליפים לקפה לדוגמה, אך ארגון שרוצה באמת לשפר את מצב בריאות העובדים צריך לדאוג ליישם תוכנית בריאות ארגונית.

מנהלי משאבי אנוש שרוצים ללמוד עוד על פיתוח ובניית תוכנית בריאות ארגונית מוזמנים לקחת חלק  בסדנת קידום בריאות העובד שתערך כהמשך של הכנס ב-20.11. הסדנה הינה הרחבה של של הידע המקצועי אותו ניתן ללמוד  בכנס בריאות במקום העבודה שעורך משרד הבריאות ב- 19.11.

לרישום לכנס בריאות במקום העבודה ולסדנת קידום בריאות העובד – לחץ כאן!

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה