שיתוף

מעורבות עובדים היא אחד המניעים החזקים ביותר בארגון. עובדים שמרגישים מוסמכים ואחראים לתפקידם ומחויבים למטרות הארגון שלהם, ללא ספק יהיו פרודוקטיביים ביותר.

מחקרים מראים כי אלו 10 הדרכים ליצירת מעורבות עובדים מקסימלית:

העריכו את העובדים

השאירו פתק על השולחן של העובד שביצע עבודה טובה, השאירו לו מתנה מפתיעה, ערכו טקס הוקרה אחת לרבעון בו יוכרו ויתוגמלו העובדים הטובים. עשו ככל שתוכלו כדי שהעובדים שלהם ירגישו שמעריכים אותם וירצו להמשיך ולהשקיע.

עודדו את העובדים לשתף את רעיונותיהם

עודדו את העובדים לשתף את הרעיונות שלהם ואת הרעיונות הטובים אמצו כחלק ממגמות החברה. העובדים צריכים לדעת שהם חלק ממשהו גדול יותר ושיש להם השפעה.

עזרו לעובדים להכיר אלו את אלו

העובדים צריכים לתקשר עם העובדים האחרים בצוות ובארגון בכלל. צרו מפגשי חברה והיכרויות עובדים, כך שהעובדים יתקשרו ויתחברו וירגישו את תחושת האחווה והקהילה שהארגון מייצר.

ישמו פורום עובדים ומנהלים

פורום של שיח פתוח בין המנהלים והעובדים בארגון הוא דרך נפלאה ליצירת קשרים בין אישיים. בפורום תוכלו לעדכן את העובדים והמנהלים על ימי גיבוש, מפגשי חברה, הצלחות של עובדים ומנהלים, תכניות גיוס, ועוד.

עזרו לעובדים בפיתוח הקריירה שלהם

הציעו תכניות אימון, פיתוח והכשרה לעובדים ולמנהלים בארגון כדרך לקדם את הקריירה שלהם ולהשאיר אותם מונעים. עובדים שיודעים שיש להם לאן להתקדם בארגון ואף מעודדים אותם לכך, ירצו לתרום ולעבוד קשה על מנת להתקדם ולהצליח.

ישמו תכניות בריאות

ארוחות בריאות, חטיפי בריאות פירות וירקות בפינת הקפה, ביטוח בריאות לעובדים, מנוי לחדר כושר, הרצאות לגביי תזונה נכונה, וכד', כל אלו מניבים תוצאות נהדרות לעובדים ולארגון עצמו. עובדים שמשקיעים בהם, מרגישים צורך ורצון להשקיע חזרה. מלבד זאת, תכניות בריאות מעודדות בריאות ועובדים בריאים עובדים באופן פרודוקטיבי ויעיל יותר.

עודדו איזון בין עבודה ובית

אתם רוצים לרתום את בני משפחתו של העובד אף הם, כדי ליצור מעורבות עם העובד. ככל שתאפשרו את האיזון המיוחל בין העבודה והבית, ומשפחתו של העובד תזכה לזמן איכות רב יותר עם העובד, כך תקבלו עובדים מאושרים יותר עם תמיכה טובה יותר מבני משפחתם.

תכניות תמריצים ותגמולים

ישמו תכניות תמריצים ותגמולים בארגון, כך שעובדים שבצעו עבודה ראויה ומרשימה, יתוגמלו בהתאם. עובדים שזוכים לתגמול ראוי עבור עבודתם, מבינים שלארגון אכפת מהם והוא משקיע בהם חזרה.

סקרי עובדים אנונימיים

ערכו סקרים אנונימיים בין העובדים לבחירת עובד הרבעון. כך העובדים יוכלו להצביע ולהשפיע. עובדים יבחרו בכל רבעון בעובד שלדעתם עשה הרבה ותרם מיכולתו להצלחת הארגון, ואותו עובד יזכה להוקרה, תגמול ושבח.

ימי כיף וגיבוש

ערכו ימי כיף וגיבוש מחוץ למשרד, כך שהעובדים יוכלו להכיר אלו את אלו בסביבה ואווירה אחרת. ימי כיף עם פעילויות מתוכננות שתורמות לגיבוש הצוות עושים פלאים להגדלת מעורבות העובדים.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה