שיתוף

מעסיקים רבים מחפשים עצות ורעיונות לשרוד את המבוך של בעיות תעסוקה שמגיעות עם ניהול העובדים. אם בתהליך הגיוס, במהלך קליטת העובד, בתקופת העבודה שלו בחברה ובהליך פיטורין, תמיד יש לחשוב לעומק ולפעול בזהירות, כדי להימנע מתביעות משפטיות אפשריות של עובדים.

להלן 10 דרכים שיסייעו לכם להימנע מתביעות אפשריות:

בחנו היטב את יישומי ההעסקה שלכם, את בחינת קורות החיים וראיונות העבודה. הימנעו מכל אפליה והטיה באשר היא, בכל הדרכים העומדות לרשותכם. כל המסמכים צריכים להיות חתומים ע"י העובדים ושמורים היטב אצלכם במערכת כגיבוי.

כל הצעת עבודה צריכה לא רק לתאר את התפקיד ואת העבודה, אלא גם להיות חתום ע"י המועמד כדי לוודא שהוא יודע לאן הוא נכנס. חוזה עבודה הינו הכרחי ומחייב.

נסו שלא לגייס אנשים שהם בעלי הכשרה יתר על המידה ((Over qualified) כיוון שהם עשויים להשתעמם ולא להיות מעורבים בעבודה או להרגיש מתוסכלים מעבודה פשוטה מדי עבורם או משכר נמוך מדי.

בטלו אפשרות של "מעולם לא נאמר לי" על ידי העובדים, על ידי דרישה מכל עובד חדש לקרוא את המדריך המלא לעובדים ולחתום על כך שקרא ומודע להכל.

תנו לעובדים לדעת כי אתם מעוניינים לשמוע את התלונות שלהם ואת הדברים שמתסכלים אותם ונסו באמת לעשות הכל כדי לפתור את הדברים. התייחסו ברצינות לכל מצב שיותר אי נעימות אצל העובדים.

במידה והפסקת עבודתו של עובד הכרחית ואתם ניצבים בפני פיטורין, הקפידו לבדוק את נהלי הפיטורין בחברה שלכם ואת כל הסעיפים האמורים בדיני העבודה. מפעם לפעם ישנם חוקים חדשים וחשוב להתייחס אליהם.

כאשר אתם מגייסים או מפטרים עובדים ממגזר מסוים או קבוצת אוכלוסייה מוחלשת, עליכם לפעול ברגישות מרבית אף יותר. שוב – הימנעו מאפליה ככל האפשר ואף הסתייעו בסיוע משפטי במידת הצורך.

כל תלונה על בריונות בעבודה או הטרדה מינית צריכה להיבדק לעומק ובצורה הרצינית ביותר, כדי שהתלונה לא תופנה אליכם כמעסיקים, כיוון שלא פעלתם נכון ובמידי בעניין.

דיוני שכר במידה ומצוינים בחוזה ההעסקה של העובד, צריכים להתקיים במועד ולהיות מגובים בכתב. הכל צריך להיות מתועד, גם במקרים שלא בוצעה העלאת שכר.

לפי החוק החדש, מועמדים בתהליכי ראיון עבודהצריכים להתעדכן כל זמן מה בשלבי התהליך. במידה והחלטתם שלא לגייס אותם בסופו של דבר, אל תבזבזו את זמנם ועדכנו אותם כמה שיותר מהר. כנ"ל לגבי מצב בו טרם סיימתם את התהליך והנושא בבדיקה.

 

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה