תוכנית ביטוח בריאות שמשמשת כתובת לכל אירוע רפואי של עובד

תוכנית ביטוח בריאות שמשמשת כתובת לכל אירוע רפואי של עובד

לילך כהן, סוכנת ביטוח: "אנחנו מלווים את העובד ועוטפים אותו בכל ההיבטים של ליווי אישי וצמוד במימוש זכויותיו בביטוחי הבריאות שלו"

שיתוף
לילך כהן

"מודל העבודה החדש בעולם של סוכני הביטוח משמעו, שלא רק הביטוח חשוב אלא השירות והטיפול הנלווה שלו", אומרת לילך כהן, סוכנת ביטוח, המשרתת זה 15 שנה עובדים ובני משפחותיהם במסגרת ארגונים שרוצים לקבל שירותי בריאות וביטוח premium תוך ניצול היתרון המסחרי.

"לכן בניתי מודל המורכב מחמישה שלבים, המקיף את הארגון ואת העובד בארגון ב-360 מעלות: ליווי המטופל, מימוש זכויותיו, בדיקת הביטוחים באופן אובייקטיבי וניהול אירוע רפואי"

דוגמאות להמחשה?

1. "יעוץ לגבי אפשרויות רכישת ביטוח קבוצתי מותאם פרופיל ותקציב, מבוצע על ידי יועצת ביטוח חיצונית בלתי תלויה. הייעוץ כולל אפיון, פרופיל העובדים ובני משפחותיהם, צרכים ותקציב.

2. "ייעוץ פרטני לכל אחד מהעובדים והתאמת תוכנית הכיסויים הרצויה – מותאם אישית.

3. "ליווי מתמשך לרבות הרצאות, ייעוץ למעסיק ולעובד, הנגשה דיגיטלית וכד".

מהם ההבדלים בין המודל של טיפול 360 מעלות לעובד בביטוח הבריאות, לבין סוגים אחרים של ביטוחי בריאות לעובדים?

"הצוות שלי ואני מהווים את הכתובת לכל אירוע רפואי של העובד: סיוע בתיאום תור לרופא מומחה, לבדיקה אבחנתית, הפניה לרופאים, מימוש זכויות ועוד.

"אנחנו מבצעים ניהול אירועים רפואיים מורכבים case management – בהסתייעות מומחים בתחום. לדוגמה, אם עובד נקלע למקרה רפואי, ופתאום באותו היום חייו משתנים ב-360 מעלות, וחרב עליו עולמו, אנחנו נכנסים לאירוע".

מהם היתרונות שבמודל זה של 360 מעלות?

"אנחנו מלווים את העובד ועוטפים אותו בכל ההיבטים של ליווי אישי וצמוד במימוש זכויותיו בביטוחי הבריאות שלו.

"החל בבדיקה מקיפה לגבי כל המרכיבים שלגביהם העובד מבוטח כולל בפנסיה, זכויות ביטוח לאומי, ביטוחי בריאות פרטי וקופת חולים, ועד בדיקת כל המסמכים הרפואיים.

"אנחנו מייעצים לעובד מי המומחה בתחום, מהי הבדיקה החדשנית ביותר, לוקחים אחריות על קביעת תורים דחופים לבדיקות, וקביעת תורים לרופאים ועד הכנת התביעות והגשתן, מול כל הגורמים".

מתי ואיך עלה הצורך במודל זה של 360 מעלות?

"הטיפול 360 מעלות הגיע מהצורך בשטח. האם בזמן אמת, בעת הצורך, העובד יידע להשתמש בביטוחים שהארגון רכש עבורו? לא תמיד.

"למעשה עובד שמקבל מהמעסיק ביטוח בריאות, אין לו מושג במה הוא מבוטח וכיצד להשתמש במקרה הצורך. חשוב לזכור שהפוליסה היא מסמך משפטי לכל דבר, ומעטים העובדים שמסוגלים להבין לעומק ולדעת לממש את זכויותיהם כפי שהן רשומות במסמכים אלה.

"מכאן הגיע הצורך שאומר שלא רק הביטוח חשוב אלא גם השירות והטיפול הנלווה שלו. העולם החדש בביטוחי בריאות זה לעטוף את חבילת הכיסויים. לכן התחברתי ליועצת ביטוח אובייקטיבית ובלתי תלויה, לניהול אירועים רפואיים".

מהם היתרונות של ביטוח בריאות לעובדים על פני ביטוח פרטי שעובדים עושים עבור עצמם?

"ביטוח בריאות קבוצתי לעובדים נעשה לאחר שיועצת הביטוח האובייקטיבית בנתה עבור העובדים חבילה המתאימה לארגון שבו הם מועסקים.

"ביטוח הבריאות הקבוצתי מעניק כוח עצום לארגון ולעובד מול חברות ביטוח, מאגד את כל העובדים יחד גם בכיסויים וגם בתביעות".

כיצד מקלים מידע נוסף בנושא?

ניתן לפנות ישירות אלי במייל – lilachyamin76@gmail.com או בטלפון – 052-4419406 | 02-5342041

לילך כהן

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה