שש דרכים לבניית צוות מנצח

שש דרכים לבניית צוות מנצח

כדי להצליח מנהיג חייב לבנות צוות טוב. כך עושים את זה!

שיתוף
בניית צוות

מנהיג אינו יכול להיות מצליח יותר מאשר הצוות שלו. מנהיגים טובים יודעים שבאמצעות הדינמיקה הצוותית הנכונה, קבלת החלטות נכונה ומגוון טיפוסי אישיות כולם מנצחים. גלן יופיס, נשיא ויושב ראש Glenn Llopis Group , פירמה לייעוץ בתחומי אסטרטגיה עסקית וניהול ההון האנושי, מפרט שש דרכים לבניית צוות מנצח:

 1. להיות מודעים לדרך שבה אתם עובדים. כמנהיגי צוות, אתם צריכים להיות מודעים ביותר לסגנון ההנהגה שלכם ולטכניקות ההנהגה שבהן אתם משתמשים. האם הם אפקטיביים כפי שאתם חושבים שהם? עד כמה הם מתקבלים בצוות שאתם מתכוונים להנהיג? היו הבוסים של עצמכם. היו גמישים. דעו מי אתם כמנהיגים.
   
 2. להכיר את אנשי הצוות. כפי שאתם צריכים לראות בעצמכם אחראים באופן אישי על פעולותיכם על מנת להבטיח שתמקסמו את התפוקה ואת התוצאות, אתם חייבים גם להקדיש זמן להיכרות עם החוזקות והיכולות של הצוות שלכם ולעודד תחושת חברות. חשבו על הצוות שלכם כעל חלקי פאזל שניתן לחברם זה לזה במגוון דרכים.
   
 3. להגדיר בברור תפקידים ותחומי אחריות. לדוגמה, יופיס מספר שפעם אחת "ירש" מועסק שלא היה טוב מספיק במשרתו הספציפית. במקום לפטר אותו, יופיס הקדיש זמן להיכרות איתו ולניצול כישרונותיו הטבעיים כמקדם אסטרטגי שיכול לשמור על כל החלקים הנעים במחלקה בהתאמה ראויה ובתקשורת מתמדת. האדם הזה עזר לצוות לתפקד בצורה יעילה יותר וחסך לחברה כסף בכך שמנע קבלת החלטות שגויות שהתקבלו בעבר בשל היעדר תקשורת. בסופו של דבר הוא קודם לתפקיד מנהל פרויקטים מיוחדים. צוות צריך לתפקד כמו פסיפס שנקודות החוזק והשוני המיוחדות שלו הופכות לכוח מאוחד ועוצמתי.
   
 4. לתת משוב פרואקטיבי. משוב הוא המפתח שבאמצעותו מבטיחים שכל צוות שהוא יישאר על המסלול, וחשוב יותר – שהוא משתפר כל יום. משוב צריך להיות פרואקטיבי וקבוע. מנהיגים רבים נוטים לחכות עד שמתממשת בעיה לפני שהם נותנים משוב. הקדישו זמן כדי להזכיר לאנשים מה ואיך הם יכולים לעשות כדי להשתפר. לימדו מהם. אל תסבכו את התהליך של משוב בונה. משוב הוא תקשורת דו-כיוונית.
   
 5. להכיר ולתגמל. יחד עם המשוב הפרוקאקטיבי מגיעים ההכרה והתגמול. אנשים אוהבים שמכירים בהישגיהם, ומעריכים במיוחד כבוד. יופיס אומר שראה יותר מדי מנהיגים שמתייחסים אל הביצועים כאל מובן מאליו בגלל שאינם מאמינים שאדם צריך להיות מתוגמל "רק על ביצוע התפקיד שלו." כאשר אתם כנים בהכרה ובכבוד שאתם נותנים אתם תורמים רבות לנאמנות ולאמון. הם מניעים למאמץ רב יותר באופן אורגני. כאשר אנשים זוכים להכרה, העבודה שלהם מעניקה להם סיפוק רב יותר והופכת למלאת כוונה.
   
 6. לחגוג תמיד את ההצלחה. לחגוג את ההצלחה זה מעבר להכרה – זה לקחת צעד לאחור ולהתבונן במה שהשגתם ולמדתם לאורך המסע. חגיגה היא פעילות עם אורך חיים קצר. אל תתעלמו מזה. הקדישו זמן לחיות את הרגע וזכרו מה אפשר לכם לחצות את קו הסיום.

סדנת מנהלים בנושא דיני עבודה בצל משבר הקורונה

אין תגובות

השאר תגובה