הטמעת ביצועים גבוהים ברי-קיימא

הטמעת ביצועים גבוהים ברי-קיימא

כדי ליצור מצב שבו ביצועים גבוהים של צוות נשמרים לאורך זמן, לא מספיק להתמקד בהיבטים קוגניטיביים אלא לקחת בחשבון גם מרכיבים גופניים, רגשיים, מנטליים ורוחניים.

שיתוף
ביצועי העובדים

ביצועי העובדים

כל תעשייה, לא משנה מאיזה סוג, זקוקה תמיד למנהלים ומנהיגים שיצליחו לשמור על רמת ביצועים גבוהה אצל אנשיהם. אבל בהינתן משאבים מוגבלים, תחומי אחריות מתרחבים וקצב שינויים הולך וגובר, המתח גורם למטרה הזאת להיות קשה להשגה, כותבת ב-HR Magazine קת'רין ראש, לשעבר ראש תחום כישרונות טכנולוגיים בחברת DMG Media.

ב- Harvard Business Review התפרסם מאמר מצוטט שכותרתו "יצירת האתלט התאגידי". המאמר הציג תיאוריה משולבת של ניהול ביצועים, שלוקחת בחשבון ארבעה גורמים מרכזיים: הגוף, רגשות, תודעה ורוח. המאמר מניח שתגמולים חומריים, התרבות הנכונה וניהול באמצעות יעדים בלבד עונים באופן חלקי על השאלה כיצד לשמור על ביצועים גבוהים.

פירמידת הביצועים הגבוהים

קישור בין ביצועים גבוהים לבין יכולת קוגניטיבית מתמודד עם הבעיה רק מגובה "הצוואר ומעלה", כלומר לא נותן מענה אמיתי לטווח ארוך – הטמעתם ושימורם של אותם ביצועים לאורך זמן.

יכולות גופניות הן גורם שמתעלמים ממנו לעתים קרובות, אך הן הכרחיות לקידום ביצועים ברי קיימא ולהשגת "מצב הביצועים האידיאלי". אל "מצב הביצועים האידיאלי" מגיעים באמצעות התמקדות ובנייה של ריטואלים שסובבים סביב יכולות גופניות, רגשיות, מנטליות ורוחניות. יכולות אלה משולבות ב"פירמידת הביצועים הגבוהים" (אשר מוצגת במאמר). יכולת גופנית (בריאות וכושר) היא יסודות הפירמידה. מעליה נמצאת היכולת הרגשית (להצית או לרוקן אנרגיה), יכולת מנטלית (להתרכז) ויכולת רוחנית (להניע).

המאמר, שלווה במחקר נרחב, מסיק שלאנשים יש ביצועים טובים יותר במשך תקופה ארוכה כאשר הם מרגישים חזקים ועמידים גופנית, רגשית, מנטלית ורוחנית. מדובר ביצירת תרבות של "כושר עבודה". קת'רין ראש אומרת שארגונים צריכים להציע לאנשיהם דרכים להיות הטובים ביותר שהם יכולים. כמו רוב הדברים האחרים, צריך להתחיל מההתחלה, לשזור פנימה יוזמות רבות ולאמץ אותן עם הזמן. אחת הדוגמאות המעניינות ביותר שראש נתקלה בהן היא בארגון שמספק שירותים פיננסיים ונקרא 4finance. במחלקה הטכנולוגית שלה החברה חוקרת שת הממד הגופני של התרבות "כושר העבודה" שלה. יוזמות מתוכננות הן team workations.

כפי שמרמז השם, מדובר בטיול או חופשה שבהם מבצעים עבודה רגילה אבל במיקום שונה ומיוחד. אין לבלבל זאת עם המצב המעצבן של לקיחת עבודה לחופשה. ה- workations של צוותי הטכנולוגיה יכללו פעילויות גופניות הבנויות סביב יום העבודה, כמו גם פעילויות לבניית הצוות ולמידת כישורים חדשים.

ה-CIO של 4finance אומר שהוא רוצה "ליצור סביבה שבה אנשים יכולים להתגבש טוב יותר כצוות" ולהציע לאנשיו את ההזדמנות להתרחק מהמשרד אל מקום מעורר השראה כדי למצוא ולעצב פתרונות יצירתיים לבעיות של עסקים.

מה דעתכם בנושא?

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה