שביתת העובדים בנמל התעופה בקניה זעזעה את המדינה

שביתת העובדים בנמל התעופה בקניה זעזעה את המדינה

קניה: 1,500 עובדי שדה התעופה Kenya Airport Authority שובתים. העובדים דורשים תוספת שכר, ההנהלה מאיימת לפטר והיזמים שוקלים הקמת שדה תעופה חלופי

שיתוף
זכויות עובדים
שביתה

 עובדי רשות נמל התעופה בקניה Kenya Airport Authority KAA הכריזו על שביתה ששיתקה את העיר, כשחברות תעופה ושאר האופרטורים בעולם התעופה חשופים להפסדי ענק. כיום, הנהלת שדה התעופה טוענת כי השביתה הסתיימה בעוד מזכיר הוועד טוען מנגד שהיא לא הופסקה ולו לרגע. על הפרק: 1,500 עובדים המאוגדים בוועד דורשים העלאת שכר בשיעור של 25% ומאיימים שלא יחזרו לעבודה עד שההנהלה לא תענה על דרישתם.

חברת התעופה הממשלתית Kenya Airways, אשר נמצאת בשלבי צמיחה, נפגעה קשות מהשביתה שכן זו הצליחה לערער את ביטחון המשקיעים והמשקיעים פוטנציאליים. Kenya Airways לצד אופרטורים רבים בעולם התעופה, מאיימים לתבוע את הנהלת שדה התעופה על הפסד שנובע מביטול טיסות, עיכוב בטיסות וכן על הפסדים כספיים בעקבות התייקרות מחירי הדלק במהלך השביתה. גם חברות מסחריות במשק אשר הפעילות שלהם הופסקה או נדחתה (פריקת סחורה או יצוא סחורה) בעקבות השביתה נערכים לתבוע.

המחלוקת בין הנהלת שדה התעופה לוועד העובדים הוא לא חדש והאימפקט של כל שביתה על ענף התעופה ועל המשק כולו הוא עצום. מעבר לעובדה שחברות רבות, בנוסף על חברת התעופה Kenya Airways, מאיימות לתבוע את הנהלת שדה התעופה, יזמים מתחילים לשקול את האופציה של הרחבת שדה התעופה הקטן Kisumu Airport וכן את האופציה של בניית שדות תעופה חדשים שיהוו חלופה עתידית ל-KAA. 

השבוע, על פי ה-Business Daily, התייצבו חלק מהעובדים בשדה ואילו חלק מהם סרב לחזור. הנהלת שדה התעופה שלחה מכתבי פיטורים לכל אחד מהעובדים שבחר להמשיך במה שמכנה ההנהלה "שביתה בלתי חוקית". הנהלת שדה התעופה אף הודיעה לתקשורת כי למעלה מ-80% מהעובדים שבו לעבודתם וכי היא תעשה כל מאמץ כדי להבטיח פעילות סדירה בשדה התעופה אולם מזכיר איגוד העובדים של שדה התעופה, Nicholas Baraza, אמר שהעובדים שהפרו את השביתה וחזרו לשדה הם עובדים שלא מאוגדים בוועד וכי מבחינת ועד העובדים – השביתה ממשיכה עד שהנהלת שדה התעופה תיענה לדרישותיהם. בראזרה אמר שהנהלת השדה מפעילה מנוף לחץ על העובדים השובתים בכך שהיא מאיימת בפיטורים אולם העובדים נחושים בדעתם להמשיך בשביתה.

נכון להיום (ב'), 1,500 עובדי שדה התעופה KAA, המאוגדים בוועד העובדים, מסרבים לחזור לעבודה עד שלא יקבלו תוספת שכר בשיעור 25%, חרף איומי ההנהלה לפטר את העובדים השובתים.

 

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה