שביתת הסגל הזוטר נמשכת; החתימה על הסכם השכר נדחתה ברגע האחרון

שביתת הסגל הזוטר נמשכת; החתימה על הסכם השכר נדחתה ברגע האחרון

בעיצומו של מעמד החתימה אתמול, התקשר נציג הממונה על השכר באוצר ושלל את ההסכם. "אנחנו לא חותמת גומי"

שיתוף

אחרי תנודות אינספור במגעים בין ראשי האוניברסיטאות ונציגי הסגל הזוטר, נקבע אתמול (ב') כי השביתה הנוכחית במסגרת סכסוך העבודה  בין הצדדים תימשך גם היום.

ברגע האחרון נמנעה החתימה על ההסכם מול האוניברסיטאות, לאחר שנציגי ועד ראשי האוניברסיטאות והסגל האקדמי התכנסו אתמול באוניברסיטת תל-אביב כדי לחתום על הסכם סיום השביתה.

אלא שבעיצומה של ההתכנסות התקבלה שיחת טלפון מפתיעה מטעם אגף הממונה על השכר באוצר, שהודיע כי אינו מאשר את החתימה על ההסכם.

כאשר הנוכחים במעמד החתימה ביקשו לברר מדוע לא התקבל אישור להסכם, השיב נציג הממונה על השכר, לטענתם: "אנחנו לא חותמת גומי, עלינו לעבור בדקדקנות על נוסח ההסכם בשל היבטים משפטיים". היום אמור משרד האוצר להעביר את הערותיו להסכם.

הסכם בגינו שובת הסגל מזה עשרה ימים, אמור לשפר את תנאי העסקתם של 9,300 חברי הסגל הזוטר. ההסכם כולל, בין היתר, תוספת שכר למסטרנטים בגובה של עד 16% ובהתאם לגודל הכיתות; הגברת הביטחון התעסוקתי של הסגל הזוטר באמצעות כתבי התחייבות להעסקה של דוקטורנטים, עמיתי הוראה ומרצים לתקופות של כמה שנים ועד חוזה עבודה בלתי מוגבל וזאת למעט מקרים חריגים; תוספת של 5 שנות ותק לעמיתי הוראה; הצמדה של העלאות השכר להעלאות החלות על הסגל האקדמי הבכיר רטרואקטיבית מאוקטובר 2011 והגדלת ההפרשות לקופות הגמל.

 

35 מיליון ₪ בשנה

ההסכם צפוי לחול על עוזרי הוראה, מדריכים, מרצים מן החוץ, מורים לשפות ומורי מכינות, האחראים לכמחצית משעות ההוראה באוניברסיטאות. בנוסף, נקבע כי חברי הסגל הזוטר לא יועסקו עוד כמורים מן החוץ, אלא כעוזרי ועמיתי הוראה. עלות ההסכם מוערכת ב-35 מיליון שקל בשנה, כולל ביטול החריגות בצורת ההעסקה התוכניות החוץ תקציביות והסגורות.

יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, ד"ר אסתר סרוק: "ההשקעה במשא ומתן המרתוני מול ראשי האוניברסיטאות הובילה ליצירת תשתית הסכם היסטורי. נגענו בסוגיות כואבות והכנסנו תכנים שישפרו את מצבם של כלל חברי הסגל הזוטר".

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה