שביתה כללית במשק החל מיום ב' הקרוב

שביתה כללית במשק החל מיום ב' הקרוב

השביתה תכלול חלקים גדולים במגזר הציבורי לרבות שדה התעופה, נמלי הים, רשויות מקומיות, משרדי ממשלה וכד'

שיתוף
עופר עיני

ההסתדרות החליטה לפתוח בשביתה כללית במשק החל מיום שני הקרוב.

 יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, קיבל את ההחלטה בתום התייעצויות שקיים היום (יום ה') עם הגורמים המקצועיים בארגון העובדים. עיני קיבל את ההחלטה לאחר שישיבות המשא ומתן שהתקיימו במשך השבוע האחרון, בעניין דרישת ההסתדרות לצמצום מספר עובדי הקבלן הגיעו למבוי סתום.

השביתה ביום שני תכלול חלקים גדולים במגזר הציבורי לרבות שדה התעופה, נמלי הים, רשויות מקומיות, משרדי ממשלה וכדומה. ההסתדרות אף מתכוונת להשבית מקומות עבודה במגזר הפרטי. ביום ראשון תופץ לתקשורת הודעה מסודרת ומדויקת על מקומות העבודה שישתתפו בשביתה.

עיני אמר היום כי "שביתה הינה המוצא האחרון אולם לא נותרה ברירה, אחרי שמשרד האוצר הודיע אתמול שאין בכוונתו להעסיק עובדי קבלן בהעסקה ישירה ובכך לצמצם את התופעה המבישה שהשתרשה בחברה הישראלית ויצרה מעמדות של עובדים".

עם זאת, עיני התרשם במהלך המשא ומתן כי ראש הממשלה מעוניין לצמצם את התופעה ולהגיע להסכם עם ההסתדרות והמעסיקים, אך משרד האוצר הוא אשר בולם את ההליך.

"אני מקווה שראש הממשלה ימשיך לעשות כל מאמץ כדי לגבש הסכמה ולמנוע את השביתה. לצערי כרגע משרד האוצר בולם כל אפשרות להגיע להסכמה. קליטת עובדים במדינה היא מאוסה בעיניהם. זה לא תואם את האידיאולוגיה השלטת. בעיניהם לקלוט עובדי קבלן זה כמו להכניס חזיר לבית כנסת. זו המרת דת", טען עיני.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה