צוות גיוס למציאת המועמד הטוב ביותר

צוות גיוס למציאת המועמד הטוב ביותר

ארגונים כיום מבינים כי קיים הבדל תהומי בין עובד שמתאים בצורה מושלמת לתפקיד, לבין כזה שפחות. אך כיצד מוצאים את אותו עובד שיתאים בצורה מושלמת לתפקיד המוצע בארגון?

שיתוף

אחת הדרכים הטובות למציאת מועמדים מבטיחים, מתבצעת באמצעות הרכבת צוות גיוס מתוך מחלקת משאבי האנוש בארגון, שתשלב את המגייסים הנכונים ואת אסטרטגיות הגיוס הטובות ביותר.
להלן 5 דרכים בהן צוות הגיוס יוכל למיין את המועמדים הטובים ביותר:

תיאור מדויק של התפקיד המוצע

ראשית על צוות הגיוס לנסח לעצמם תיאור מדויק של התפקיד המוצע, לו הם מגייסים. בתיאור יפורטו הכישורים, הניסיון והידע שמצריך התפקיד וכן התכונות הדרושות לאדם שימלא אותו, על פי תפישת הצוות. לאחר שישנו נוסח כתוב ומדויק של התפקיד ותכונות המועמד הרצוי, אפשר לצאת לדרך.

ניסוח פרופיל הצלחה

לאחר שצוות הגיוס ניסח תיאור מדויק של התפקיד והמועמד הרצוי לו, יש לבצע ניסוח של פרופיל ההצלחה בתפקיד. אם מדובר למשל בתפקיד איש מכירות שיצטרף לצוות המכירה בחברה, על צוות הגיוס להיפגש ולאפיין את פרופיל ההצלחה של אנשי המכירות המצליחים שלהם בחברה. החשיבות בצוות הגיוס כאן בכך, שכל אחד מהם יוכל לתת את דעתו בנושא ולשים דגש על פרמטרים מסוימים המרכיבים את פרופיל ההצלחה. אם מדובר בכישורים של איש המכירות הטוב ביותר, או בערך המוסף שהוא מביא לתפקיד, או אפילו החדר בו הוא יושב שעשוי ליצור אווירה טובה עבורו ועבור הלקוחות שלו. גם הכלים בהם הוא עושה שימוש בתהליכי המכירה הטובים שלו, חשובים לאפיון. אם אותו איש מכירות עבר הכשרות מיוחדות לתפקיד, צריך לציין את זה גם בפרופיל המנוסח. כל דבר שמרכיב את ההצלחה בתפקיד, ראוי להיכתב בפרופיל. כך שכאשר תבחרו במועמד הנכון לתפקיד, תוכלו לקדם אותו להצלחה בהתאם לפרופיל שהרכבתם.

מודעת הדרושים

את מודעת הדרושים יש לנסח בצורה הטובה ביותר שאפשר. יש להדגיש בדרישות החובה את הכישורים המיוחדים שדרושים למועמד, על פי תובנות צוות הגיוס ולציין בסעיף ה'יתרונות' את המאפיינים המיוחדים של המועמד עליהם לא תרצה לוותר. חשוב לתת פרטים רבים ככל האפשר על התפקיד המוצע והדרישות. בכך ניתן לבצע סינון מראש של מועמדים פחות מתאימים. את מודעת הדרושים יש לפרסם בכל המדיות הרלוונטיות והאיכותיות ביותר, כך תוכלו להבטיח את איכותם של המועמדים שיגיעו אליכם דרכן.

הרכבת סדרת שאלות

על צוות הגיוס להרכיב ולנסח סדרת שאלות רלוונטיות ואפקטיביות, שישאלו בראיונות העבודה. השאלות צריכות להיות כאלו שתשובותיהן יספקו מידע רב ככל האפשר לגביי הניסיון של המועמד, ההתמודדות שלו עם האתגרים בתפקיד דומה והאופי שלו באופן כללי. צוות הגיוס במקרה זה יוכל להיות אפקטיבי ביותר, כשכל אחד מחברי הצוות יוכל להוסיף שאלות שנראות לו נכונות מניסיונו המקצועי. את כל השאלות תוכלו לערוך למסמך אחד בו תשתמשו במהלך ראיון העבודה.

כלים להערכת מועמדים

בעת ראיון העבודה, כדאי להשתמש בכל הכלים האפקטיביים לבחינה מדויקת של המועמדים לתפקיד. החל מכמה ראיונות עם אנשים שונים מצוות הגיוס, כך שכל אחד מהם יביע את התרשמותו מהמועמד, דרך סקירת התשובות לשאלות שנשאלו בראיון ועד למבחנים ממוחשבות לבדיקת הכישורים והאמינות של המועמדים. על מנת למצוא את העובד הטוב ביותר יש להשקיע בתהליך המיון והסינון, ככל האפשר. במבחנים הממוחשבים ניתן לבדוק תכונות התנהגות, מהירות חשיבה קוגניטיבית, התמודדות עם מצבי לחץ ומשבר וכמובן את האמינות והיושרה של המועמדים.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה