שיתוף

משחוק (Gamification) בתוך מקום העבודה, היא מגמה שצפה ועולה כמעט בכל המישורים בתחום המקצועי. משחוק מספק כיף, שקיפות, תחרות, ועניין. לא פלא שילדים ואנשים ברחבי העולם מתמכרים למשחקי מחשב.

משחקים החלו את דרכם לכיוון משאבי אנוש בשתי דרכים: משחוק רציני כמו של חברת PwC לצורך גיוס מועמדים חדשים, ומשחוק תחרותי כיפי לעובדים בארגון לצורך הגדלת המעורבות והפרודוקטיביות שלהם.

המחקר האחרון של Gallup חושף מדוע חברות מגדילות את העניין שלהן במשחוק. המחקר מצא כי 31% מהעובדים עוסקים בעבודה, 51% מנותקים ו -17.5% מתנתקים באופן פעיל. אבל מה שמעניין במיוחד הוא איך הנתונים האלה משתנים בהתאם לדור העובדים. מתברר כי דור המילניום הוא דור פחות מעורב, על פי Gallup, עם רק 28.9% מעורבים לעומת 32.9% מדור הבייבי בומרס.

ממצאים Gallup מראים כי המעורבות הנמוכה בקרב דור המילניום נובעת מכך שאין להם מספיק הזדמנויות להראות את העבודה הטובה ביותר שלהם או לתרום את הרעיונות וההצעות שלהם. שימוש במשחוק שהוא למעשה העולם של בני דור המילניום, יכול מאוד להועיל בכך.

כדי להתמודד עם משבר מעורבות העובדים, מחלקות משאבי אנוש רבות משיקות משחקים בחברה, שיצרו תחרויות וכיף, על מנת לערב גם את העובדים הצעירים שמונעים טכנולוגיה.

כיצד חברות מיישמות משחוק לצורך גיוס עובדים?

חברת PwC השתמשה במשחוק כדי לדמות איך זה לעבוד בחברה

חברת PwC בהונגריה הציבה לעצמה מטרה: לעסוק באופן מלא בבריכת הכישרונות שלה. החברה הבחינה בכך שמועמדים שוהים בממוצע כ- 15 דקות באתר הקריירה של החברה ורצתה להגדיל את זמן השהות הזה וללמוד על המועמדים.

התוצאה היתה פיתוח והשקה של משחק בשם Multipoly, שמאפשר למועמדים לעבודה ב- PwC לראות כיצד זה מרגיש לעבוד בחברה באמת. על המועמדים היה להצטוות לצוותים כדי לפתור בעיות עסקיות אמיתיות בעולם. Multipoly (מהמילה מונופול) הציגה למשתמשים משימות על בסיס יכולות PwC שהחברה מספקת עבור העובדים הנוכחיים, כגון בניית עסק, הגדלת מיומנויות דיגיטליות, תקשורת ועוד. נומי בירו, מנהל הגיוס האזורי של PwC, הבחין בכך שמועמדים ששיחקו במשחק Multipoly היו מוכנים טוב יותר לראיונות פרונטליים אמיתיים מאחר שהמשחק "הכין אותם מראש". באמצעות המשחק הם למדו על חברת PwC ועל חזונה, על השירותים שלה והמיומנויות הדרושות להצלחה.

לגביי עמוד הקריירה של החברה, משחק Multipoly השאיר את המועמדים הפוטנציאליים בעמוד למשך שעה וחצי של משחק, לפני ראיון העבודה.

כנסי משאבי אנוש וימי עיון

אין תגובות

השאר תגובה