עובדי תדיראן הפגינו הבוקר מול בית היו"ר; עובדי אלישרא יצטרפו לשביתה ממחר

עובדי תדיראן הפגינו הבוקר מול בית היו"ר; עובדי אלישרא יצטרפו לשביתה ממחר

בהסתדרות מסבירים שהחרפת הצעדים באה לנוכח העובדה שמנכ"ל אלישרא, יצחק גת, "חזר בו מההסכמות שהושגו בינו לבין ההסתדרות ו-ועד העובדים"

שיתוף

עובדי תדיראן מערכות פתחו הבוקר (ב') בשביתה כפי שאיימו אתמול, וכעת מצטרפים אליהם גם עובדי חברת האם אלישרא.

אלו יחריפו מחר את צעדיהם הארגוניים וכל עובדי החברה, כ-1,000 במספר, יפתחו בשביתה כללית ויצטרפו לעובדי תדיראן מערכות ממחר.

בהסתדרות, המייצגת את העובדים, מסבירים שהחרפת הצעדים באה לנוכח העובדה שמנכ"ל אלישרא, יצחק גת, "חזר בו מההסכמות שהושגו בינו לבין ההסתדרות ו-ועד העובדים". בנימוק דומה נקבו עובדי תדיראן אתמול.

העובדים דורשים את התערבותו לאלתר של יו"ר אלביט מערכות, מיקי פדרמן או לחילופין נשיא הקבוצה יוסי אקרמן.

בתוך כך, הפגינו הבוקר כ-100 עובדי תדיראן מול ביתו של פדרמן (בצילום). "היום פתחנו בשביתה בתדיראן במערכות ואף קיימנו הפגנה מול ביתו של היו"ר", הכריז יו"ר ועד העובדים סטריאן פינקל. "מדובר בצעד הראשון במאבקנו הצודק. הצטרפותה של חברת אלישרא והצעדים שננקוט ביחד אל מול החברה רק ילכו ויחריפו במידה והנהלת אלביט ובראשם, יוסי אקרמן ומיקי פדרמן לא יביאו את המאבק הזה לידי סיום ע"י חתימה על ההסכם שכבר סוכם אל מול ההסתדרות והוועד".

יו"ר הסתדרות עובדי המתכת והאלקטרוניקה, גבי אסרף אומר היום: "לא ייתכן שההנהלה מבטלת הסכמות בהינף יד. אנו קוראים למנכ"ל אלישרא לחתום באופן מידי על ההסכם שגובש איתו אך החליט לחזור בו"

כזכור, לפני כשבועיים הגיע יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן וועד העובדים להסכמות עם ההנהלה בנוגע להסכם הקיבוצי אשר לא חודש משנת 2010. עם זאת, לטענת העובדים, ההנהלה הודיעה לעובדים כי הם חוזרים בם מההסכמות שהושגו.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה