עבודה במשרד קוטלת את התפוקה

עבודה במשרד קוטלת את התפוקה

המשרד הפך ממקום שבו העבודה מתבצעת למקום שבו הכי קשה להשלים משימות. אז מה עושים?

שיתוף
עבודה במשרד

עבודה במשרד

המגמה כיום היא שסביבת העבודה הטבעית ביותר – המשרד – קוטלת את התפוקה. כך טוען ג'ייסון פריד, שיחד עם דיוויד היינמאייר הנסון חיבר את הספר Remote: Office Not Required (מרחוק: אין צורך במשרד). ספרם של פריד והנסון בוחן את היתרונות והאתגרים של העבודה מהבית או מרחוק, ובאופן כללי טוען שיותר ויותר מקומות עבודה יתמכו בעתיד במודל חדש לביצוע העבודה.

אם ההצהרה שהמשרד קוטל את התפוקה נשמעת לכם קיצונית מדי, הנה כמה מהטיעונים של פריד, מתוך ראיון ל-Fast Company. "משרדים הפכו להיות המקומות שבהם מתרחשות ההפרעות," והוא מסביר: "אם אתם שואלים אנשים לאן הם הולכים כאשר הם באמת צריכים שהמשימה תבוצע, רק מעטים מהם יציינו את המשרד, ואם כן, הם יגידו שמוקדם מאוד בבוקר או ממש מאוחר בלילה, או בסוף השבוע כאשר אין אף אחד מסביב."

המשרד היה מאז ומעולם חממה להפרעות פוטנציאליות, אבל הדברים כנראה החמירו כעת, כאשר לעובדים יש גישה לטכנולוגיה ניידת שמאפשרת להם לעבוד אחרי שעות המשרד, בנוחות של ביתם הפרטי. המצב הגרוע ביותר הוא זה שבו העובד מבלה יום שלם של הפרעות במשרד ואז מגיע הביתה בערב ובמקום ליהנות מזמן איכות עם המשפחה או לנוח, הוא עסוק בהשלמת המשימות שלא הצליח לבצע במשרד.

כמה רעיונות לשיפור המצב

מה אפשר לעשות כדי להיאבק במגמה הזאת? ג'ן האבלי לואקוולדט מ-PayScale מציעה שלוש דרכים לשיפור המצב:

1. פנו זמן ללא פגישות. אחד המכשולים לביצוע משימות בזמן הוא שפעמים רבות אנחנו עסוקים בפגישות ובדיונים ולא נשאר זמן לעבודה הממשית. מומחי פריון בעבודה מציעים שעובדים יגדירו זמן ביומנים המשותפים שלהם להשלמת משימות. מנהלים יכולים לעזור לעשות זאת הכך שיכריזו על זמן ללא פגישות על בסיס יומי או שבועי.

2. תפסיקו עם דוא"ל מאוחר בלילה. יש חברות שהכריזו על עצירת הדוא"ל בשעות שאחרי העבודה, בתקווה שכך יעודדו את העובדים לטפח מאזן חיים-עבודה טוב יותר. שאלו את עצמכם האם עובדים שאינם ישנים מספיק, בגלל שהם עונים לשאלות בדוא"ל באמצע הלילה, זו תופעה שפועלת לטובת החברה.

3. אזורי פרטיות במשרד. אם יש בחברה שלכם חדרי ישיבות קטנים, השתמשו בהם. עודדו את האנשים שלכם להשתמש במרחבים השקטים לזמן התרכזות בפרויקטים.

והנה טיפ אחד משלנו: בררו עם כל עובד באופן פרטני באילו תנאים הוא מתפקד בצורה הטובה ביותר כאשר הוא צריך להתרכז במשימה ולהשלים אותה, ועשו מה שאתם יכולים כדי לעזור לו להשיג את התנאים האלה – לשלוח אותו לעבוד בבית, לאפשר לו לעבוד במשרד בשעות שנוחות לו או לתת לו את החופש לצאת מהמשרד לגינה או לבית הקפה הסמוכים.

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה