שני הספרים שיהפכו את העובדים שלכם לטובים יותר

שני הספרים שיהפכו את העובדים שלכם לטובים יותר

תחילת החורף זה בדיוק הזמן להצטנף בבית, על הספה, עם כרבולית וכוס קפה ו... לקרוא ספרי ניהול שמזמנים שינוי

שיתוף
ספרי ניהול מומלצים

ספרי ניהול מומלצים

יש לי חברה שעובדת כבר קרוב לשמונה שנים בתחום משאבי האנוש, ומזה שמונה שנים ברציפות היא נוהגת לקנות לעובדים שלה קרטון "קרמבו" בכל פעם שהגשם הראשון צץ. כך הם חוגגים את בואו של החורף.
מאמר שהתפרסם לאחרונה באתר משאבי האנוש Human Capitalist מציע לכם לקבל את החורף כהזדמנות לתת לעובדים כלים לבחון את עצמם ולשפר את הביצועים שלהם, את החשיבה בלשם ואת סגנון הניהול שלהם.

אז כשהיום הופך קצר יותר והדרך של העובדים הביתה היא מהירה יותר – הם חוזרים מיד הביתה למרק החם, לטרנינג המפנק ולחום המרגיע של מערכת ההסקה הביתית – זה זמן טוב לפתוח ספר טוב ולהתעמק בו.

לא משנה באיזה תחום הארגון פועל או באיזה סוג של עובדים מדובר (כספים, תקשורת, נדל"ן…), כל עובד היום חייב שתהיה לו היכולת לחשוב כמנהל ואת היכולת להבין טוב יותר את העולם הטכנולוגי שסובב אותו ולדעת כיצד להתנהל בו בצורה מיטבית.

ספר ראשון מומלץ:

How to Speak Tech: the Non-Techie’s Guide to Technology Basics in Business מאת וינאי טריוודי (Vinay Trivedi)

כשמו כן הוא, הספר אכן מהווה ספר הדרכה לעובדים הלא טכנולוגיים אשר מעוניינים להרחיב את הידע שלהם בתחום הטכנולוגיה ולהבין טוב יותר מגמות כגון: לאן מתקדמת הטכנולוגיה? איך היא משפיעה על ארגונים ועל אנשים לא טכנולוגיים? כיצד אנחנו, העובדים הלא טכנולוגיים, יכולים להפיק ממנה תועלות במסגרת התפקידים הנוכחיים שלנו? כיצד הטכנולוגיה משרתת אותנו ומה עלינו לעשות כדי להבין אותה טוב יותר ולהגיע באמצעותה לכדי מקסום?

הסיבה שהספר הזה כה מומלץ, דווקא לעובדים הלא טכנולוגיים, היא שלא משנה באיזה תפקיד או מעמד נמצא העובד, הוא צריך לדעת להתנהל ואפילו לחיות במרחבים טכנולוגיים וירטואליים. אנו חיים כולנו בבועה טכנולוגית, מוקפים בתוכנות מחשב ואפליקציות סלולאריות, רשתות חברתיות, לומדות, תוכנות גיוס, סקרים ממוחשבים, פורטל ארגוני ועד לרובוטים שמבצעים עבודות שעד לא מזמן היו שמורות לבני המין האנושי. הבנה טכנולוגית משפרת את היכולות של כל עובד לפעול בשוק העבודה שהוא מוטה טכנולוגיה, גם בענפים ובתפקידים לא טכנולוגיים מובהקים.

ספר שני:

Multipliers: How the Best Leaders Make Everyone Smarter מאת ליז וויסמן וגרג מקאוון (Liz Wiseman and Greg McKeow)  

זהו ספר ניהול שמלמד אנשים איך להפוך למנהלים טובים שמצליחים להוציא/ להפיק יותר מהאנשים סביבם ותחתם. הספר, המבוסס על מחקר שבוצע על ידי קבוצת וויסמן, התחקה אחר דפוסי החשיבה וההתנהגות של מנהלים גדולים, תוך זיהוי שני דפוסי מנהלים:

1. ה"מרסקים". אלה הם מנהלים כוחניים שמבטלים את היצירתיות ואת הרצון לעשות ולהתפתח בקרב הסובבים אותם.

2. ה"Multipliers ", שהינם אנשים שמסוגלים לעורר אנשים סביבם להיות קריאטיביים, יזמים, לצמוח ולהצליח וכמובן להיות חכמים יותר.

הספר מלמד על שני סוגי המנהלים, איך לזהות אותם, מהם המאפיינים שלהם, מהם התועלות או החסרונות של כל דפוס, כשמטרתו הינה לסייע לקוראים להשתחרר מדפוסי החשיבה וההתנהלות של המנהלים המרסקים ולהפוך, צעד אחר צעד, למנהלים שהם Multipliers.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה