אסטרטגיית רווחה אלגנטית

אסטרטגיית רווחה אלגנטית

סיכום כנס רווחה גלובלי: מה מעסיק את מנהלי משאבי אנוש בתחום הרווחה ולאן דוהר תחום הדאגה לפרט בארגון?

שיתוף
בריאות בעבודה

קרול הארנט, יועצת ומומחית להטבות ולתכניות רווחה, דיברה בכנס Human Resource Executive®Health & Benefits Leadership שהתקיים באפריל האחרון. היא אפשרה לקהל לשלוח לה הודעות טקסט עם שאלות שנוגעות לסוגיות רווחה. מתוך 200 הפניות היא יכלה לזקק את התובנה שלפיה מנהלי ההטבות מתעניינים ביותר מאשר הרווחה הגופנית של העובדים. אלה הם הדברים שהכי העסיקו את מנהיגי משאבי האנוש:

 • רווחת האדם השלם. רבים רצו להיפטר מהמילה "רווחה" (wellness) ולנוע הלאה לעבר התחייבות מלאה לרווחת העובדים, כולל התמקדות באדם השלם – תודעה, גוף, לב, רוח ונוחות פיננסית. הייתה גם בקשה להגיע מעבר לגורמי הנעה וגורמי הרתעה. מישהו כתב להארנט, "לפעמים אני תוהה האם אנחנו נמצאים במקום שבו 'המקל' כה חמור עד שאנו מכים במועסקים שלנו לכדי כניעות, ואז תוהים מדוע אינם נלהבים ואינם יוצרים שינוי בר קיימא." 
   
 • משכורות מקיימות. אנשי משאבי אנוש רצו להניע סוגיות קשות כמו הערכה מחודשת של משכורת המינימום לעובדים – עם קשר ללחץ בשוק ובלעדיו – תחת מטריית הרווחה. המשתתפים הזכירו חברות כמו וולמארט, איקאה וגאפ כחלוצות בתחום.
   
 • בריאות הנפש. הארנט קיבלה יותר מ-50 הערות ובקשות שקשורות לבריאות הנפש של העובדים, כולל שאלות מפורטות כיצד להרחיב שירותי תכניות עזרה למועסקים (EAP – Employee Assistance Program) כדי להקיף את כל נושא הרווחה הפיננסית? כיצד להתמודד עם הבדלים תרבותיים בקרב עובדים שונים בארצות הברית ובחו"ל? וכיצד לשפר את ניצול ה-EAP לרמה של מעל 10% כדי שניתן יהיה להשיג השפעה ברורה יותר בתחומים כמו רווחת עובדים, היעדרויות וניצול שירותי בריאות? 
   
 • רווחה קוגניטיבית. באופן לא מפתיע מספר ניכר של משתתפים גילה עניין בדרך שבה עובדים משיגים יתרונות מתרגול קשיבות (mindfulness) – אחת מרשימת עשרת הטרנדים המובילים בבריאות לשנת 2014. הם גם התעניינו בנושאים שנקשרים לעתים קרובות לאורח חיים בריא, כמו תמיכה חברתית, מערכות יחסים, הסתגלות ועמידות.
   
 • רווחה פיננסית. הנושא הזה היה הבולט ביותר בכנס. כמעט בכל סשן היו כמה התייחסויות אליו, אם לא ההתמקדות כולה. שון לויט, נשיא Comcast לתחום ההטבות הגלובליות סיפר להארנט שהוא גילה שבכל הדרגים בחברה מועסקים לוו כספים מתכניות הפנסיה שלהם בשיעורים גדולים מאי פעם. באותו הרגע הוא החליט להפסיק להוציא כסף על רווחה גופנית מסורתית ולהתמקד כמעט לחלוטין ברווחה פיננסית. בכנס, בנוסף לניתוח המשכורות הנמוכות ביותר בחברות, מנהיגי משאבי אנוש רצו להתייחס לנושאים נרחבים כמו עזרה למועסקים בהערכת הטבות פיננסיות מרכזיות, כולל ביטוח מוגבלות לטווח הקצר או הארוך, תכנון פרישה ועוד.

אין תגובות

השאר תגובה