סיבות נכונות לשינוי קריירה

סיבות נכונות לשינוי קריירה

הקריירה שלך צריכה להתאים ליכולות שלך, לתשוקה למקצוע, לכישרון ולאורח החיים אותו אתה מקיים

שיתוף

בניגוד לסיבות הלא נכונות לבצע שינוי בקריירה, ישנן סיבות מוצדקות ביותר לבצע שינוי כזה ואם פעם אנשים היו עובדים כמעט כל חייהם במקום עבודה אחד, במאה ה- 21 המציאות שונה ומאפשרת לבחון מספר מסלולי קריירה במהלך החיים.

להלן סיבות נכונות לבצע שינוי קריירה:

הגעת לשם במקרה

עבור חלק מאיתנו, הבחירה בקריירה שלנו לא היתה באמת בחירה. רבים הגיעו לקריירה שלהם במקרה. ייתכן והיית זקוק בדחיפות לכסף, קרוב משפחה הכניס אותך לעבוד בעסק שלו, סיימת מסלול לימודים שנראה לך מצליח ורווחי ובחרת במקצוע משיקולים קרים ולא מגשימים, כל אלו הובילו אותך לקריירה הנוכחית שלך שייתכן וכעת אינה מתאימה לך יותר ואינה מספקת את חזונך האישי.
אם הקריירה שלך היתה תוצאה של בחירה אקראית ולא משהו שרדפת אחריו במודע, כדאי לחשוב האם העבודה הזו אכן מתאימה לך או שאולי אתה מעדיף תחום שונה לגמרי. אחרי הכל קריירה אמורה להגשים אותך ולמלא את עולמות התוכן שלך בצורה המספקת ביותר.
אם הסיבות לבחירת הקריירה הנוכחית שלך הינן אקראיות או שנעשו משיקולים קרים, כדאי לבחון אותן מחדש.

שינוי בחיים

ישנם שינויים בחיים שתופסים אותנו גם כשאנו לא מוכנים. שינויים אלו יכולים להיות נישואין, הריון ולידה, מעבר דירה, מחלה חלילה, ירושה, ועוד ועוד. השינויים הללו עשויים להשפיע באופן ישיר על מסלול הקריירה שלנו ולאלץ אותנו לשנות את המסלול. אם למשל נישאתם לאדם דתי או שחזרתם בתשובה והקריירה שלכם מצריכה עבודה בשבת, הרי שהיא לא תתאים יותר לאורח החיים החדש. אם קיבלתם בירושה דירה באזור מרוחק מאוד ממקום העבודה, ייתכן ותצטרכו להחליף את מקום העבודה שלכם. אם חליתם והמחלה אינה מאפשרת לכם לעבוד שעות ארוכות, או לעבוד בעבודה פיזית בה אתם עוסקים כיום, כל אלו מצריכים מכם שינוי קריירה ואלו סיבות מוצדקות.

כישורים

ייתכן ובשנים האחרונות הרחבתם את סל הכישורים והידע שלכם באמצעות קורסים שונים או לימודים אקדמאיים, וכיום אתם מחזיקים בידע רחב ובכישורים רחבים בהרבה. במידה ומקום העבודה שלכם אינו מאפשר לכם קידום ושכר מתאימים לידע ולכישורים שצברתם במהלך הזמן, הרי שאין טעם להישאר במקום שמגביל את האפשרות שלכם לצמוח. במצב כזה בהחלט כדאי לשקול שינוי קריירה ומקום עבודה שיתאים למידת הידע והכישורים הנוכחיים שלכם.

ערכי ליבה

ערכי הליבה שלכם הם האמונות והמוסכמות החשובות המנחות את הדרך בה אתם חיים ופועלים. ערכים כגון: אלטרואיזם, גירוי אינטלקטואלי, מנהיגות, יצירתיות, וכד', צריכים לבוא לידי ביטוי בעבודה שלכם. במידה ומקום העבודה או התחום בו אתם עוסקים אינו תואם לערכי הליבה שלכם, הרי שמהר מאוד ייווצר אצלכם דיסוננס ותרגישו היטב בקונפליקט.
מקום עבודה שאינו מתאים לחזונכם האישי, אינו יכול להיות רלוונטי עבורכם. במקרה כזה עליכם למצוא מקום עבודה חדש שיתאים לכם.

גיל

ישנו גיל מסוים בו אתם מתקרבים לפרישה ומקום העבודה הנוכחי שלכם אינו מתאים לכם עוד. ייתכן וכעת תרצו מקום עבודה שמאפשר לכם שעות קצרות ונוחות יותר, ובכך תוכלו להגשים את החלומות שלכם בטרם יהיה מאוחר. ייתכן ותבחרו במקום עבודה המאפשר תכניות פרישה ופנסיות טובות יותר, שמתאימות לגילכם. בשלב מסוים בחיים מקום העבודה הופך להיות שולי יותר והחיים האמיתיים שבחוץ תופסים יותר ויותר חשיבות עבורכם. זה הזמן למצוא מקום עבודה שמתאים יותר לגילכם.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה