מרגיש לחוץ בעבודה? נסה לרחרח את החולצה של השותף שלך

מרגיש לחוץ בעבודה? נסה לרחרח את החולצה של השותף שלך

מחקר חדש הראה שריחו של הפרטנר מקל על רמות הלחץ של העובדים, גם כאשר הפרטנר שלהם אינו נוכח במקום

שיתוף
לחץ במקום העבודה

לחץ במקום העבודה

בשורה משמחת ומוזרה לאנשי העסקים: צמצום רמות הלחץ והסטרס במקום העבודה ניתן להשגה ודי בקלות, מספיק לשאוף את ריח החולצה של הפרטנר הרומנטי שלך.

האם אתה מודאג לגבי ראיון עבודה עתידי, או כל מצב אחר מלחיץ בעבודה? הנה טיפ מוזר אבל עכשיו מוכח מדעית: נסה לשאוף את ריחה של חולצת טריקו המיוזעת של הפרטנר שלך.

מחקר ניסיוני שנערך לאחרונה מצא כי ריחו של השותף הרומנטי יכול להוריד את רמות הלחץ הפסיכולוגי והפיזיולוגי של העובד, גם כאשר בן הזוג אינו נוכח פיזית. יתר על כן, ריח של זר מעלה את רמות הלחץ, כך על פי המחקר. המחקר פורסם בכתב העת של אישיות ופסיכולוגיה חברתית

הרבה אנשים לובשים את החולצה של בן הזוג שלהם, או שהם ישנים על הצד של השותף שלהם במיטה כשהם לא בבית, החוקרת מרליס הופר, סטודנטית לתואר שלישי בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת קולומביה הבריטית, התעניינה האם יש תועלת בהתנהגויות הללו.

היא שיתפה את המחקר עם עמיתיה: האן קולינס, כיום עמית מחקר בבית הספר לעסקים של הרווארד; אשלי וו 'וילאנס, כיום מרצה ביחידת המו"מ, הארגונים והשווקים ב- HBS; ו פרנסס ס. חן, עוזר פרופסור ב UBC.

צוות המחקר גייס 96 זוגות הטרוסקסואלים להשתתף במחקר. הגברים הונחו ללבוש חולצת טריקו לבנה פשוטה במשך 24 שעות ולהימנע משימוש בדאודורנט, עישון או אכילת מזונות כגון שום או בצל. הם החזירו את החולצות הבלויות למעבדה תוך חמש שעות של שימוש. החולצות הוקפאו כדי לשמר את הריח והופשרו שעתיים לפני תחילת הניסוי.

הגברים היו מחויבים ללבוש את החולצות כי הם נוטים לפלוט ניחוחות חזקים יותר מאשר נשים, החוקרים מסבירים. נשים נוטות ל תחושה חושנית יותר של ריח מאשר גברים, ולכן הנשים הוקצו להיות המריחות.

המשתתפות חולקו באקראי לריח אחת משלוש חולצות – של בן/בת זוגן; של זר; או חולצה נקייה ולא בלויה. לפי ההוראה, הנשים שאפו את הריח של החולצות שוב ושוב כמה דקות לפני, במהלך ואחרי שעברו בדיקה פסיכולוגית שנועדה לגרום ללחץ: ראיון עבודה מדומה ואתגר נפשי לספור לאחור מ 2027. המבחן נערך מול פאנל שופטים, שנצטווה לא לחייך.

החוקרים אספו דגימות רוק מהנשים שבע פעמים במהלך הניסוי על מנת למדוד את רמות הורמון הסטרואידים אשר קשור ללחץ. כדי לשלוט בהבדלים בייצור הקורטיזול, כל הנשים השתתפו במבחן הלחץ במהלך השלב הלוואי של מחזורי המחזור החודשי שלהן, שהוא השלב שבו התגובה ללחץ קורטיזול היא החזקה ביותר.

הנשים גם הגיבו לאותו השאלון חמש פעמים, מה שמצביע על כמה חרדות, מתוחות ולהוטות לברוח הן הרגישו בסולם של 0 (בכלל לא) עד 100 (מאוד).

בסך הכל, לפני ואחרי תרגיל המתמטיקה וראיון עבודה מדומה, נשים שהריחו את החולצה של השותף שלהם דיווחו על פחות לחצים מאשר אלה שהדיפו ריח של זר או חולצה לא בלויה. רמות הקורטיזול לא היו שונות בין נשים שהדיפו ריח של חולצת פרטנר לבין אלה שהדיפו ריח של חולצה לא לבושה, אלא בעיקר במקרים שבהם נשים ניחשו נכון שהן שואפות את ריח בני הזוג שלהן.

המחקר השיג את ההכרה בכך כי  הריח של השותף נמצא כמפחית את התגובה למתח ולחצים.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה