חברים לעבודה זה הנכס הגדול ביותר לעובדים

חברים לעבודה זה הנכס הגדול ביותר לעובדים

סקר חדש מראה: הטבות כספיות ופינוקים הם דברים חשובים, אבל מה שהכי חשוב לעובדים שלכם זה שיהיו להם חברים בעבודה

שיתוף
צוות

צוות חד מגדרי

לא מזמן פרסמה Glassdoor את רשימת המקומות הטובים ביותר לעבוד בהם (best places to work), דירוג המבוסס על משוב העובדים. מה עושות החברות הללו שמבדל אותן מחברות אחרות וגורם להן לקבל שבחים כאלה מקרב העובדים? קלסי ליברט מאתר משאבי אנוש Inc. גורסת שמציאת כישרונות ושימורם מוסיפים ערך רב מאוד למותג ושמתן ההטבות החשובות ביותר לצוותים הוא מרכיב מרכזי בכך.

חמש החברות המובילות ברשימה הן גדולות (חברות המעסיקות 1,000 עובדים לפחות), מה שמקנה להן יתרון בנוגע להטבות כמו ביטוח בריאות קבוצתי או תכניות פיננסיות. כל אחת מהחברות האללו סיפקה גם הטבות כמו חופשות בתשלום. אבל אילו הטבות מציינים המועסקים עצמם בתדירות הגבוהה ביותר?

אחד היתרונות שהעובדים ציינו היה איכות החברים לעבודה. העובדים שהשתתפו בסקר שיבחו את האינטליגנציה של הקולגות שלהם ואמרו שחברי הצוות שלהם "הם מסוג האנשים שהייתי רוצה להסתובב איתם בשישי בערב." עובדים רבים ציינו שאחד מההיבטים הטובים ביותר במקומות שהכי טוב לעבוד בהם הוא האנשים עצמם.

• מהסקר בגוגל: "החברה מושכת כמה מהכישרונות הטובים ביותר ואת האנשים הכי טובים בעולם לעבוד איתם, וזה החלק החשוב ביותר.
• מהסקר ב-Bain: "לעבוד עם קולגות חכמים ומונעים להדהים."
• מהסקר בנסטלה פורינה: "האנשים מסבירי פנים מאוד וזה עוזר להרגיש כמו חלק ממשפחת עבודה חזקה מאוד!"
• מהסקר ב-F5: "אווירת עבודה מצוינת עם חברים לעבודה מצוינים."
• מהסקר ב-Boston Consulting Group: "אווירה ממריצה מאוד שמקיפה כל אדם חכם."

בירה, אם אין כסף לגן ילדים
אנו מבלים חלק ניכר מהיום ומהחיים שלנו עם החברים לעבודה. לכן גיוס אנשים טובים משפר את איכות הזמן שלנו וייתכן גם שאותנו עצמנו. עובדים רבים שיבחו את מדיניות האופציות של החברה והטבות פיננסיות אחרות, אך הייתה הערה מעניינת ב-F5 שמשכה את העין: "האם הזכרתי 'שישי בירה'?" העובדים שהשתתפו בסקר הביעו את הערכתם להטבות שהדגימו את מחויבותו של המותג לתמיכה בחייהם של העובדים ובתחומי העניין שלהם. לא כל עסק יכול להרשות לעצמו ארוחות חינם כל יום או גן לילדי העובדים.

אבל עוד הטבה, זולה בהרבה, שזכתה לשבחים היא האפשרות להביא חיית מחמד לעבודה, שקיימת למשל בנסטלה ובגוגל. אחד העובדים בגוגל כתב: "עבור כל אחד להביט מבעד לחלון העבודה שלו ולראות כלבים רודפים אחד אחרי השני או רצים אחרי כדורי טניס, זה מחמם את הלב. בסופו של דבר הכלבה שלי הפכה מוכרת הרבה יותר ממני ובאופן מוזר היא הציגה אותי בפני אנשים רבים שלא הייתי מכיר בשום דרך אחרת."

 

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה