מקום עבודה גמיש – ההטבה מספר 1 במאה ה- 21

מקום עבודה גמיש – ההטבה מספר 1 במאה ה- 21

האם עבדת היום מהמשרד? או אולי בזמן הטיסה, בבית קפה, או בבית?! במאה ה- 21, ניתן לעבוד כמעט מכל מקום ובכל זמן

שיתוף
גמישות בעבודה

גמישות בעבודה

התקדמות הטכנולוגית הפכה את מה שהיה פעם בלתי נתפס לשגרתי למדיי. ניתן לערוך פגישות ושיתופי פעולה סביב שולחן וועידה עם אנשים מכל מקום בעולם. אפשר לקיים פגישות מחדרים וירטואליים, ועובדים יכולים לפתור בעיות בזמן אמת ממרחק אלפי קילומטרים, עבור המעסיקים. הביטוי "בכל זמן ומכל מקום" הינו ברכה פרודוקטיביות.

מקום העבודה כיום הוא כמעט ללא גבולות והוא העצים עובדים רבים. היכולת לעבוד מהבית, להזיז או לדחוס לוחות זמנים, וכן לבצע סידורי עבודה גמישים אחרים הוא בגדר "מציל חיים" עבור עובדים עסוקים יותר ויותר, כאשר הם מנווטים את האחריות של המטפלת ואת החובות האישיות.

זה לא מפתיע כי זה גמישות במקום העבודה, מטפס לראש רשימת ההטבות המבוקשות ביותר ובתוך רשימת היתרונות הגדולים ביותר, בבחירת מקום עבודה.

מקום עבודה גמיש פועל בצורה הטובה ביותר כאשר הוא מיושם באופן תומך, הוגן ועקבי על פני כוח העבודה. כאשר הוא מיושם בצורה טובה, הוא עונה על הצרכים של המעסיקים והעובדים. מנהיגי החברה יכולים למשוך ולשמר את הכישרונות העליונים, ועובדים – מהורים חדשים למטפלים להורים מזדקנים, יכולים לעבוד ולטפל בדברים האישיים שלהם במקביל.
למרבה הצער, זה לא תמיד מיושם בחברות.

לאחרונה, מספר חברות ברחבי העולם "משכו" את הטבת הגמישות בעבודה חזרה, והחזירו את העובדים שלהם לעבודה במשרד. ולמרות זאת, זה מצריך יותר מאשר לשים אנשים יחד בחדר כדי לקבל את הקסם שיכול לקרות באמצעות עבודת צוות. חברות אחרות נכשלו בליישם מדיניות עבודה גמישה, וחלקן לא מציעות זאת לכל העובדים.
יתר על כן, דיני עבודה מורכבים וחוקים מקומיים מכתיבים כיצד עבודה גמישה וחופשה בתשלום מוגדרים ולא תמיד זה משתלב טוב עם עבודה מהבית.

מהם היתרונות של סביבת עבודה גמישה?

בבריטניה נמצא כי שליש מהעובדים יעדיפו עבודה גמישה על פני העלאת שכר
על פי סקר עובדים שנערך לאחרונה בבריטניה, נמצא כי שליש מהעובדים שנשאלו יעדיפו עבודה גמישה יותר על פי העלאה בשכר.

34% מהעובדים בסקר, טענו כי מעדיפות גמישות תעסוקתית על פני משכורת גבוהה יותר. הנשאלים בסקר נתבקשו לבחור בין שני תרחישים: העלאת שכרם ב- 3 אחוזים, או תועלת אחרת שאינה מבוטאת בגמול כספי – כגון גמישות בשעות העבודה, במקום העבודה ובהגשת המשימות.

28% מהעובדים הנשאלים בסקר השיבו שהם לא רואים אפשרות לקידום במקום עבודתם, ו- 24% מהנשאלים השיבו שהם מעדיפים שהמעסיק שלהם ישקיע בהכשרתם ובפיתוח שלהם יותר.

גמישות בעבודה

גמישות בעבודה מאופיינת בשעות עבודה גמישות ונוחות, ללא "סטופר" וחישובי זמן כניסה ויציאה לעבודה. גמישות במקום ממנו אתה עובד – בעידן הטכנולוגי המתקדם שלנו, בו ניתן להתחבר לרשת מכל מחשב ומכל מקום, אין הכרח לשבת כל היום במשרד לצורך עבודה. במיוחד במשרות בהן אתה עובד על המחשב מרבית שעות היום ולא מול אנשים.
לגמישות בשעות ובמקום העבודה ישנם יתרונות רבים: החל מחסכון זמן עבודה יקר שמבוזבז על נסיעות הלוך ושוב לעבודה וממנה. דרך סביבת עבודה נוחה יותר ולעיתים פרודוקטיבית יותר, לעובדים שמעדיפים סביבת עבודה אחרת – כגון הבית שלהם, לאלו אשר סביבת עבודה שקטה מפרה אותם, או לחילופין עבודה מבתי קפה למשל, לאלו שסביבה חברתית, תורמת ליצירה שלהם.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה