מעסיקים מעודדים עובדים לעבודה מהבית

מעסיקים מעודדים עובדים לעבודה מהבית

לימור קדרון סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת HOLA מספרת על תמיכת החברה בעובדים שרוצים לעבוד מביתם

שיתוף

מחקר בינלאומי של חברת Regus להשכרת מרחבי עבודה ומתן שירותי משרד בהתאמה אישית, מצא, כי 70% מהישראלים העובדים בבתיהם מדווחים כי המעסיק מעודד אותם לעבוד מהבית.

בעידן שבו הכול הפך להיות נייד, זמין ונגיש הבינו המעסיקים כי עובדיהם אינם חייבים עוד להגיע מדי יום למשרד. יתרה מכך, עניין הגמישות הפך לקלף מנצח בידי המעסיק בתהליך גיוס ושימור עובדים מוכשרים. כך עולה מהמחקר החדש אותו יזמה לאחרונה Regus. המחקר נערך בקרב 44,000 עובדים ואנשי עסקים ביותר מ-120 מדינות, ובכלל זה בישראל.

על פי הנתונים, כ-72% ממשתתפי המחקר הבינלאומי המקיף העידו כי מנהלים בכירים בארגוניהם תומכים ומאפשרים עבודה מהבית. בנוסף לכך, 68% מהנסקרים בעולם השיבו כי גמישות מהווה כלי יעיל גם בגיוס ובשימור עובדים כישרוניים. כ-61% ממשתתפי המחקר בעולם העידו כי הם מנהלים מביתם פעילות עסקית למרות שלמחציתם אין מרחב מקצועי פונקציונלי למילוי כל המשימות והאופרציות המתחייבות מתפקידם. 

עוד על פי המחקר מתגלה, כי בישראל, ל – 63% מהעובדים יש אפשרות לעבוד גם מהבית אך רק ל – 57% מהם יש משרד ביתי מצויד כהלכה. ורק כ- 30% מהישראלים שהעידו כי הם פועלים עבור המעסיק גם מהבית, מדווחים על השתתפות המעסיק בעלויות הכרוכות בכך.
כ – 85% מהעובדים – בישראל ובעולם, ציינו כי המעסיק אינו משתתף בעלויות הביטוח והבטיחות במשרדם הביתי.

לימור קדרון, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת HOLA, מספרת על מדיניות החברה המאפשרת עבודה מהבית.  היא עובדת בחברת HOLA מזה 3.5 שנים בתפקידי ניהול משאבי אנוש, ואדמיניסטרציה.

"חברת HOLA מאפשרת לעובדים לעבוד מביתם מאז הקמתה בשנת 1998." היא אומרת "יש לנו בארץ כ 100 עובדים, ישנם עובדים שיום-יומיים בשבוע עובדים מהבית, בדרך כלל אנשים שגרים רחוק. יש עובדים שנוסעים לחו"ל למספר חודשים ועובדים משם. בחברה יש גם כ- 40 עובדים בכל מיני מקומות בעולם שעובדים מהבית (רוסיה, אוקראינה, נורווגיה, קנדה, סינגפור, ועוד).

כיצד מנהלים את עניין דיווח השעות?

"יש לנו מערכת פנימית שיצרנו ע"פ הצרכים שלנו."

כיצד העבודה מהבית תורמת לעובדים?

עובדים יכולים לעבוד מכל מקום בעולם, אנו מאמינים שעובדים טובים צריכים להימדד ע"פ תפוקה ולא ע"פ שעות עבודה או עבודה ממקום גאוגרפי ספציפי. 
זה נותן חופש לעובד לבחור, קל יותר לעשות גיחות ארוכות לחו"ל לצרכי התאוששות ולעבוד משם בלי צורך לקחת חופש. כשיש צורך לחכות לבעל מקצוע (וזה קורה לכולנו) אין צורך לקחת יום חופש, ניתן להישאר בבית ולעבוד. גם לעובדים שגרים מאד רחוק, ברגע שהאפשרות לעבודה מהבית נפתחת יותר קל להצטרף." 

כיצד זה תורם לחברה?

"היכולת לגייס מכל מקום בעולם היא יתרון אדיר. גם התפוקה של העובד עולה כשהוא עובד מביתו. בנוסף הגמישות הזו תורמת למשיכת כישרונות ושימורם בחברה."

מהן החסרונות למעסיק כשהעובד עובד מביתו?

"אין חסרונות כשהעובד הינו עובד מקצועי, אמין וטוב. כמובן יש את אלו שינצלו את המצב אבל מכוון שהמדידה של HOLA היא לפי תפוקה ולא לפי שעות או מיקום, קל לנו מאד לעקוב אחרי זה. אם עובד מוכיח כי הוא לא מסוגל לעבוד מרחוק נבקש ממנו להגיע כמה שיותר למשרד".

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה