מנכ"ל מנורה מבטחים – פנסיה: "המחאה הבאה תהיה מחאה של פנסיונרים"

מנכ"ל מנורה מבטחים – פנסיה: "המחאה הבאה תהיה מחאה של פנסיונרים"

התארכות תוחלת החיים וקיצור תקופת החיסכון היא הבעיה המרכזית שעל חוסכי העתיד ועל הרגולטור והחוסכים ללמוד כיצד להתמודד איתה

שיתוף
יהודה בן אסייג - מנכ

"המחאה הבאה שנראה בשדרות רוטשילד לא תהיה מחאה של צעירים אלא מחאה של פנסיונרים", כך אמר יהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה מבטחים-פנסיה, בדבריו בכנס השנתי של יועצים פנסיונים עצמאים שנערך בשבוע שעבר בחסות מנורה מבטחים. בן אסאייג, שסקר את האתגרים העומדים בפני חוסכי העתיד, ציין כי התארכות תוחלת החיים וקיצור תקופת החיסכון היא הבעיה המרכזית שעל חוסכי העתיד ועל הרגולטור והחוסכים ללמוד כיצד להתמודד איתה.

את הכנס, שנערך במלון קרלטון בתל אביב, פתח מוטי רוזן, מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח, שסקר את התפתחות קבוצת מנורה בשנים האחרונות. בתשובה לשאלת היועצים הפנסיונים לגבי עמדתה של החברה בהסדרים המתקיימים במשק, ענה רוזן כי "מנורה מבטחים מנהלת את הכספים באחריות עבור עמיתיה ותעשה את המירב בכדי להגיע להסדרים הטובים ביותר עבורם".

אקטואר קרן הפנסיה, ישעיהו אורזיצר, סקר את תפקידו של האקטואר בקרן הפנסיה ואת ההבדלים באקטואריה של ביטוחי המנהלים וקרן הפנסיה. לפי חישובים שהציג, שיעור התמותה צריך לרדת לרבע משיעור התמותה הקיים – כדי שחיסכון בביטוח מנהלים ישתווה לחיסכון בפנסיה.

יוני טל, מנהל מערך ההשקעות במנורה מבטחים, הציג את מדיניות ההשקעה של הקבוצה והתייחס לפעילותה בהסדרי החוב שהיו בשנים האחרונות עם חברות כמו אפריקה ישראל וסקורפיו. לדבריו, כאשר חוסכים לטווח ארוך יש צורך להגדיל את הסיכון ולהגדיל את הפיזור בתיק ההשקעות, כאשר בוחנים את התיק לאורך שנים, רואים כי למרות הסדרים כאלה ואחרים כלל תיק ההשקעה השיג למבוטחים תשואה עודפת.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה