מינויים באוצר: דורון כהן – מנכ"ל המשרד; קובי אמסלם – הממונה על...

מינויים באוצר: דורון כהן – מנכ"ל המשרד; קובי אמסלם – הממונה על השכר

מינויו של כהן אושר היום, בעוד זה של אמסלם יובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב

שיתוף

עכשיו זה רשמי. שר האוצר יובל שטייניץ סלל אתה דרך למינוי של עו"ד קובי אמסלם לתפקיד הממונה על השכר ויחסי העבודה באוצר.

במקביל, אישרה היום (ב') הממשלה את מינויו של רו"ח דורון כהן לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר. כהן מכהן בתפקיד בפועל מאז אוגוסט 2011, במקביל לכהונתו כמנהל רשות החברות הממשלתיות עוד מאוקטובר 2009.

מינוי של אמסלם עמד במוקד מחלוקת שכן הוא לא ענה על כלל הקריטריונים הנדרשים לתפקיד בנציבות שירות המדינה.

המשוכה שהיה עליו לעבור הייתה הגדרת תואר אקדמי במקצועות כלכלה בדרישות התפקיד, שכן לאמסלם אין תואר אקדמי בתחומים הללו.

אלא שאתמול (א') הוחלט בנציבות שירות המדינה להכניס לקריטריונים גם תואר אקדמי במשפטים, שבו מחזיק אמסלם. יש לו תואר ראשון באוניברסיטת חיפה ותואר שני מהאוניברסיטה העברית.

מינויו יובא לאישור הממשלה ביום ראשון הבא, בישיבתה השבועית. מאחר ואמסלם הוא מינוי מקצועי, הממשלה תוכל למנות אותו לתפקיד גם לאחר שהכנסת תתפזר. כך לפי חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה.

אמסלם (43) הוא איש אמונו של שטייניץ, ומכאן שגם היה מועמדו לתפקיד במקומו של אילן לוין שסיים את תפקידו. הוא נחשב לעורך דין ומנהל מוכשר ולקח חלק בכמה משאים ומתנים מסובכים, למשל בנושא תנאי העבודה של עובדי הקבלן במגזר הציבורי, הרופאים והמתמחים. הוא משמש כיועץ המשפטי של אגף השכר והסכמי העבודה באוצר מ-1 בנובמבר 2007. הוא החליף את עו"ד אורנה גייל, תחילה כמינוי בפועל ואחרי כן כמינוי קבוע. קודם לעבודתו באוצר עבד, מ-1996, בפרקליטות המדינה. בתפקידו האחרון בפרקליטות היה הממונה על סכסוכי עבודה.

 

התמודד עם משברים

מינויו של רו"ח דורון כהן היה למעשה חותמת גומי פורמלית, שכן הלה כבר מכהן בפועל כמנכ"ל משרד האוצר מאז הקיץ האחרון.

בחודשים האחרונים הוביל את היערכות משרד האוצר לקראת משבר כלכלי אפשרי, על רקע המצב הכלכלי הגלובלי באירופה ובזירה הבינלאומית כולה. בנוסף הוביל את גיבוש המתווה לסיוע פיננסי לחברת החשמל ואת ההתמודדות עם משבר האנרגיה הנובע מהפסקת הזרמת הגז הטבעי לישראל.

רו"ח דורון כהן הוא בוגר אוניברסיטת תל אביב בכלכלה וחשבונאות ומוסמך אוניברסיטת בר-אילן במשפטים. בעבר כיהן כחשב כימיקליים לישראל, כסמנכ"ל הכספים של קבוצת דפי זהב, כסמנכ"ל הכספים של חברת עלית אינטרנשיונל מקבוצת שטראוס ועמד בראש החברה הממשלתית עמידר.

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ: "לדורון כהן ניסיון עשיר במגזר הציבורי והפרטי. דורון מילא בהצלחה את תפקיד ממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר ואין ספק כי יוביל את הנהלת המשרד להישגים מרשימים בעתיד".

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה